Dziwne drgania silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

janbra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 01, 2008 04:06
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: janbra » pt cze 25, 2010 20:47

Witam,

Czy któremuś z kolegów udało się rozwiązać problem z drganiami ?
Jeżeli tak, to prośba o podzielenie się informacjami.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob cze 26, 2010 10:34



...zawsze coś

lvcas11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 18, 2010 18:20
Lokalizacja: Bujaków/Leeds UK
Kontakt:

Re: Dziwne drgania silnika

Post autor: lvcas11 » sob wrz 17, 2011 00:04

Witam ponownie
Drgania ustały u mnie po wymianie rozrządu, ale nie sam rozrząd był winowajcą tylko osadzenie silnika
Przy wymianie rozrządu odkręca się jedną poduszkę w celu podniesienia silnika, przeważnie silnik wkłada się w dokładnie to samo miejsce jakie ślady zostawiły śruby,
mi mechanik lekko się "pomylił", w efekcie drgania ustały
Proponują więc delikatnie zmienić położenie silnika na poduszkach



Awatar użytkownika
wojtq87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 23:44
Lokalizacja: ONY

Dziwne drgania silnika

Post autor: wojtq87 » pn lut 17, 2014 01:21

Witam Panowie , z tymi drganiami męczylem sie dosc dlugo , wymienilem kilka niepotrzebnych czesci... m.in poduszki pod skrzynia i silnikem , czujnik g62 , nowe gumki na pompowtryskach... wszystko na marne....:( pewnego razu podlaczylem vaga i przegladajac poszczegolne bloki , zauwazylem ze ... mam zle ustwiona synchronizację wałków blok 004 grupa 4 , widełki sa od -3 do 3 , u mnie byly wahania pomiedzy 1,5-2,7 . Wiec nie wiele sie zastanawiajac , scigalem obudowe rozrzadu poluzowalem 3 sruby i przestawilem go delikatnie,( Oczywiscie silnik musi byc zagrzany do 90 stopni) pomeczylem sie z tym ustawieniem pare razy ,az wkoncu trafilem na 0(w PD nigdy nie bedzie to stale 0 , mi czasami skacze miedzy 0 , a 0,6)
odczekalem pare godzin az silnik sie schłodzil, odpalilem ponownie i co... zadnych drgan... :bigok: mysle ze to jest przyczyna ktora wystepuje u wielu uzytkowników ASZ
Sprawdzcie to zanim wymienicie mnóstwo niepotrzebnych czesci... Jesli pomoglem to piszcie ! dzieki


był Golf III GT TDI 110km AFN :)
byl PASSAT b5 TDI 110km AFN
jest Audi A3 8L 1,9TDI 130KM ASZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości