Powietrze w układzie paliwowym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Post autor: gpmaster » śr sty 21, 2009 16:01

tez mam problem z pecherzykami powietrza za filtrem paliwa...zaworek (podgrzewacz) na filtrze wymienilem, wezyki posprawdzalem, zastosowalem na wszelki wypadek zawor zwrotny zeby paliwo sie nie cofalo

u mnie problem ustal gdy.... zatankowalem zbiornik do pelna, pecherzyki jak reka odjal, zaobserwowalem ze powietrze zaczyna sie spowrotem pojawiac gdy poziom paliwa wg wskaznika na liczniku osiagnie ok polowy zbiornika..

wniosek: jezdzic tylko na pelnym i nie schodzic ponizej polowy zbiornika :P

a tak na serio czy ktos tez mial taki przypadek ?? jak zrobi sie cieplej zamierzam dobrac sie do zrodla..czyli zbiornika paliwa i zobaczyc co sie tam dzieje..

czy ktos moze wie o co chodzi w moim przypadku ??



jabolo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:14
Lokalizacja: kraków

Post autor: jabolo3 » sob lut 07, 2009 10:48

kolego gp master jesli posprawdzane masz, filtr paliwa, tzw podgrzewacz czyli zaworek zwrotny, wężyki opaski i dalej powietrze idzie a w szczególności jak jest poniżej połowy baku to
1J0 919 183 H do wymiany koszt około 350 zł



Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Post autor: gpmaster » sob lut 07, 2009 13:35

jabolo mozesz dokladniej opisac co to jest za czesc ?? szukam w etce 7 po tym numerze i wyskakuje ze nie znaleziono :(( jesli moglbys poprzec posta rysunkiem bylbym bardzo wdzieczny :D



jabolo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:14
Lokalizacja: kraków

Post autor: jabolo3 » sob lut 07, 2009 17:21

do wymiany wkład zbiornika paliwa,

zaznaczam jesli wszystko inne juz sprawdzone albo wymienione i jest ok to w wiekszosci przypadkow pomaga wymiana wkladu filtra paliwa, podobno wadliwa partia byla tylko mkIV rocznik97-01, trzeba kupic nowy zmodyfikowany i po klopocie,
najprosciej jest to sprawdzić lejąc do pełna, jeśli baniek nie ma to wkład do wymiany
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » sob lut 07, 2009 18:17

Kol.sprawdz dobrze gniazdo zawrka zwrotnego[to nie zaden podgrzewacz tylko normalny zawor zwrotny umozliwiajacy samoodpowietrzenie silnika]bo skoro bylo dobrze przed wymiana tonnie szukaj w zbiorniku a taki zaworek zwrotny kupisz wprawie kazdym sklepie z czesciami kosztuje okolo 37zl,Jak bedziesz mial pewnosc ze tu jest okej.To powiem Ci ze wymienialem nowy filtr orginal i mialem podone objawy i przyczyna byla w jednej zrurek podajacych paliwo byla niedokladnie umocowana ipowietrze dostawalo sie obok tej rurki no coz byl to bubel i bable powietrza mialem prawie calyczas . Wytrwalosci w ustaleniu usterki pozdrawiam.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lut 07, 2009 19:07

gpmaster pisze:jabolo mozesz dokladniej opisac co to jest za czesc ?? szukam w etce 7 po tym numerze i wyskakuje ze nie znaleziono :(( jesli moglbys poprzec posta rysunkiem bylbym bardzo wdzieczny :D
poczytaj tu jak masz MK IV http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... =powietrze



Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Post autor: gpmaster » sob lut 07, 2009 19:32

dzieki jabolo za fotki, tak myslalem ze chodzi wlasnie o ta czesc.. widze panowie ze trafiliscie w sedno problemu a mi po sprawdzeniu wszystkich elementow przyszlo to samo na mysl..pinkfloyd dobry temacik podsunales dzieki, objawy mam takie same..

mam tylko pytanie co sadzicie o tym zabiegu z postu ponizej ??
greg6.7 pisze:witam

Problem powietrza w przewodach jest spowodowany zaworkiem zwrotnym znajdujacym sie na w kroccu zasilajacym w smoku w zbiorniku. Wystarczy go przewiercic i problem znika a auto pali od strzala nawet rano. W kanadzie Volkswagen wymienial smoki z zaworkiem na takie bez zaworka w ramach akcji naprawczej, bo auta w niskich temperaturach nie chcialy zapalac.

Tutaj jest link jak to zrobic http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=68872

Niestety po angielsku
mysle ze moznaby sprobowac skoro i tak szykuje sie wymiana wkladu..noz widelec pomoze :)

do kolegi ranczer56
zaworek ten kupowalem specjalnie nowka, na starym bawilem sie z wymiana oringow itp, nic nie pomoglo, jesli chodzi o sama nazwe "podgrzewacz" to mysle ze ludzie potocznie tak go nazywaja ze wgledu na jego sposob dzialania oparty na bimetalu wewntarz i uzaleznieniu przeplywu od temperatury paliwa..
reszta rurek sprawdzona, zaciski rowniez..ale dzieki za odpowiedz i slowa otuchy hehe :)



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » sob lut 07, 2009 21:46

Cholernie zes mnie zaskoczyl bo ja z ciekawosci kiedy pocielemfiltr paliwa by zobaczyc co jest w srodku zawor zwrotny tez rozbieralem gdy mialem problem z zapowietrzaniem sie silnika [opisywalem wyzej bubel filter] ale przyznam sie szczerze BIOMETALU tam nigdzie nie widziale, az po wymianie filtra a to juz niedlugo jeszcze raz dokonam ciecia filtra by to sprawdzic. Pozdrawiam i dziekuje za uwage.



Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Post autor: gpmaster » sob lut 07, 2009 23:30

ranczer56 pisze:Cholernie zes mnie zaskoczyl bo ja z ciekawosci kiedy pocielemfiltr paliwa by zobaczyc co jest w srodku zawor zwrotny tez rozbieralem gdy mialem problem z zapowietrzaniem sie silnika [opisywalem wyzej bubel filter] ale przyznam sie szczerze BIOMETALU tam nigdzie nie widziale, az po wymianie filtra a to juz niedlugo jeszcze raz dokonam ciecia filtra by to sprawdzic. Pozdrawiam i dziekuje za uwage.
ponizszy obrazek dokladniej obrazuje sposob dzialania owego zaworka

Obrazek

z jedna uwaga: mowa tutaj o bi nie biometalu
Ostatnio zmieniony sob lut 07, 2009 23:33 przez gpmaster, łącznie zmieniany 1 raz.



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » ndz cze 07, 2009 21:46

Odświeżę temat. Czy ktoś rozwiercał ten zaworek, o którym pisze kilka postów wyżej gpmaster? A może jakis poliglota przetłumaczyłby na ludzki (czyli nasz :D ) język ten tekst po angielsku?. Też zauważyłem ostatnio u siebie pęcherzyki powietrza między filtrem a pompą i próbuję coś z tym fantem zrobić. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
duszek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 07, 2008 19:01
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: duszek82 » wt cze 09, 2009 11:06

gpmaster pisze:tez mam problem z pecherzykami powietrza za filtrem paliwa...zaworek (podgrzewacz) na filtrze wymienilem, wezyki posprawdzalem, zastosowalem na wszelki wypadek zawor zwrotny zeby paliwo sie nie cofalo

u mnie problem ustal gdy.... zatankowalem zbiornik do pelna, pecherzyki jak reka odjal, zaobserwowalem ze powietrze zaczyna sie spowrotem pojawiac gdy poziom paliwa wg wskaznika na liczniku osiagnie ok polowy zbiornika..

wniosek: jezdzic tylko na pelnym i nie schodzic ponizej polowy zbiornika :P

a tak na serio czy ktos tez mial taki przypadek ?? jak zrobi sie cieplej zamierzam dobrac sie do zrodla..czyli zbiornika paliwa i zobaczyc co sie tam dzieje..

czy ktos moze wie o co chodzi w moim przypadku ??
Witam,mialem ten sam przypadek kiedy zatankowałem do pełna to bąbelki znikały problem tkwił w tej wkładce w baku wystarczy ja rozebrac i wymienic oring to bardzo prosty zabieg i nie trzeba wymieniac wkładu za 350 zł :grin: Obrazek



Soldier_M
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:26
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Soldier_M » pn lis 09, 2009 19:32

duszek82,

Witam, w jaki sposób ściągnąłeś dwa przewody idącego do smoka (wkładki). Trzeba je pociągnąć mocno, czy nacisnąć ?


Soldier_Marine

Awatar użytkownika
duszek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 07, 2008 19:01
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: duszek82 » wt lis 10, 2009 14:16

Soldier_M pisze:duszek82,

Witam, w jaki sposób ściągnąłeś dwa przewody idącego do smoka (wkładki). Trzeba je pociągnąć mocno, czy nacisnąć ?
Witaj,wystarczy wcisnąć taki przycisk na każdym z tych dwóch przewodów i pociągnąć do góry będą widoczne te przyciski wiec nie powinieneś mieć z tym problemu powodzenia .



maly24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 22, 2009 12:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: maly24 » pn lis 16, 2009 22:06

witam wszystkich
a ja mam takie pytanko czy takie bąbelki powietrza to może być przyczyną złego odpalania.bo ostatnio mam taki problem ze swoim golfem IV 1,9TDI jak autko postoi jeden dzień lub jest zimno to podczas odpalania strasznie go muli miał ktoś może taki problem? proszę o jakaś porade
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 195 gości