Najgorszy pierwszy rozruch

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz lis 25, 2007 00:57

golyl pisze:Grzesiekk1982 napisał/a:
aby przekaźnik wyłączał świece na czas samego rozruchu (tak sobie gdybam nie wiem jak jest dokładnie), tj. po zgaśnięciu lampki, aby wyłączyć wszelkie możliwe odbiorniki, a po rozruchu znów dogrzewać zimny (ale pracujący) silnik?
no to teraz mnie tez zaintrygowales :chytry: ale skoro radio swiatla sie odlanczaja na czas rozruchu i po puszczeniu kluczyka wlaczaja to mysle ze tak moze byc
_________________
Dokładnie po jakiś 10 sekundach gdy kontrolki świec zgasną słychać cyknięcie przekaźnika, a po odpaleniu po jakimś czasie słychać drugie cyknięcie i czuć tak jakby aku zostało odciążone.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz lis 25, 2007 01:07

Masz rację, ale jest też cyknięcie w momencie przekręcenia kluczyka. Kurde jakie wersje golfa miały grzanie przy otwieraniu drzwi? Załącza się to jakoś, jakaś kontrolka się zapala? Świece i tak muszą być najpierw wymienione bo inaczej to gdybać będzie można do..... śmierci.
Ostatnio zmieniony ndz lis 25, 2007 01:10 przez Deloox, łącznie zmieniany 1 raz.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz lis 25, 2007 01:19

A jeśli chodzi o te świece to Iskra nie może być? W sumie tania i sporo osób mi mówiło żeby kupić. Ogólnie się nie znam na świecach, więc niewiem dokładnie nawet jakie mają być do 1y, jakieś szybkie czy coś takiego. Dałbyś rade mi jakoś to wytłumaczyć, żebym nie kupił kupy.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 25, 2007 01:49

Deloox pisze:Dokładnie po jakiś 10 sekundach gdy kontrolki świec zgasną słychać cyknięcie przekaźnika
W Corsie 1,7d jest tak samo (miałem o tym pisać w poprzednim poscie ale mi się.. odeccialo ;) ) 3-5 sekund po kontrolce słychać mocny CYK a potem to słychać tylko soczysty klekot isuzowego diesla zagłuszający wszystko :)

[ Dodano: 25 Lis 2007 00:56 ]
Deloox pisze:Kurde jakie wersje golfa miały grzanie przy otwieraniu drzwi? Załącza się to jakoś, jakaś kontrolka się zapala?
Z tego co słyszałem to D i TD (1Y i AAZ) ale tu kolega mówi, że nie wszystkie (być może te na południowe rynki pozbawione były tego zbędnego w tamtejszym klimacie dodatku). Nie isotne z resztą jakie wersje to miały, chyba nikt tego nie wie :grin: Fakt włączeni aświec po otwarciu drzwi nie jest sygnalizowny kontrolką.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz lis 25, 2007 01:57

A co tym grzaniem po otworzeniu drzwi? W jakich wersjach to wyszło?jutro nie zamknę i po pierwszym zgaśnięciu kontrolki odpalę. Po zatym stawiam na niedogrzewającą świecę. Wszystkie żarowe są takie same? ( mam na myśli dł. grzanie itp) jakie idą do 1y?


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 25, 2007 02:03

Deloox pisze:Wszystkie żarowe są takie same?
Tak
Deloox pisze:jutro nie zamknę i po pierwszym zgaśnięciu kontrolki odpalę
Proponuję wejść prawymi i zobaczyć czy odpala gorzej. Po zamknięciu drzwi świece też grzeją. Ich działanie nie jest zależne od czasu otwarcia drzwi, ale ustawoine tak, aby wstępnie podgrzać zanim kierowca przekręci kluczyk. Jest ustawione a jakiś czas (kilkanaście sekund? nie wiem). Tak, aby skrócić czas czekania na zgaśnięcie kontrolki.
Jeśli zamkniesz drzwi posiedzisz w samochodzie nie apalając go, wyjdziesz i po jakimś czasie otworzysz ponownie lewe drzwi, to świece się nie włączą.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 25 Lis 2007 01:09 ]
Albo możesz otworzyć drzwi wieczorkiem i patrzeć, kiedy lampka w podsufitce zacznie jaśniej świecić, wtedy będziesz wiedział jak długo grzeją świece po pierwszym otwarciu lewych drzwi.



pdmcyc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:48
Lokalizacja: Biała P.
Kontakt:

Post autor: pdmcyc » ndz lis 25, 2007 08:48

Deloox,
Ja mam lepszy pomysł żeby sprawdzić czy grzeją ci świece po otwarciu drzwi. Podłącz sobie poprostu pod listwe z świecami żarówkę drugi biegun do masy i przeciągnij ją sobie na pare dni do środka i będziesz widział kiedy i ile grzeją ci świece. najprostszy sposób chyba



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 25, 2007 12:42

Witam.
Zasięgnąłem do instrukcji (str 51) tam jest napisane dokładnie, że dopiero po zamknięciu drzwi kierowcy wiece zaczynają grzać, co może powodować, że po przekręceniu kluczyka może się kontrolka świec w ogóle nie zapalić i można odpalać silnik od razu.
Czyli z tego wynika, że należy zamknąć drzwi i czekać w samochodzie żeby świece dłużej podgrzewały, a nie odpalać z otwartymi drzwiami.
Pozdrawiam



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » ndz lis 25, 2007 13:09

To ze swieca iskrzy przy podawaniu jej plusa (przy sprawdzaniu) nie znaczy ze jest dobra.
Wykrec je i sprawdz miernikiem jaka maja rezystancje.Te ktore maja wiecej jak 1KOHm to juz padaja.One beda grzac ale dluzej i nie tak jak taka ktora ma zwarcie(czyli sprawna 100%)

Pozdrawiam
Aha i zgadzam sie ze Boscha to do kosza :)
Tylko NGK albo BERU


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz lis 25, 2007 14:41

Czy świece żarowe mogą się różnic kształtem, długością lub coś w tym stylu? Bo niewiem jakie kupować jak coś żeby nie było lipy.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 25, 2007 14:46

Deloox pisze:Bo niewiem jakie kupować jak coś żeby nie było lipy.
Wystarczy że powiesz że do 1Y i dobiorą. Jeśli nawet by była lipa (co bardzo mało prawdopodobne) to już z ich winy ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości