Mam problem z odpalaniem jak jest zimno

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pn paź 15, 2007 12:55

Mi Bosche padły po 9 tys. km/pół roku użytkowania. Kolega mi w sklepie polecił świece jakieś RPOWER za 14 zł/sztuka. Grzeją dużo dłużej niż BOSCHE. Ale autko z rana odpaliło bierz problemu od strzała.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Ciri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr lip 25, 2007 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ciri » wt paź 16, 2007 09:01

teraz to już napewno wiem że to był filtr paliwa bo dzisiaj znowu od razu odpalił
:) :hmm: ale dobrze wiedzieć że teraz robią takie zajebiste świece.....
porażka
normalnie



Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

Post autor: ghoost » wt paź 16, 2007 17:18

oj ze swiecami temat dlugi w zasadzie kazdy uzytkownik ma swoja firme, bo na innej sie 'przejechal' ja mam najtansze i jest ok inni kupuja drogie i tez jest git, niestety ale w dzisiejszym swiecie motoryzacji wszystko sie unifikuje, nie ma juz tak znacznych roznic w jakosci jak kiedys, czy cos jest robione do mesia czy do dacii proces technologiczny jest taki sam a bardzo czesto materialy uzyte tez sa identyczne, nie dajmy sie zwiesc ze kupujac dzisiaj VW golfa to przejedziemy nim tyle co dobra stara 2 lub 3, ale damy rade :bajer:
pzdr


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

Awatar użytkownika
KuZi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw sty 12, 2006 22:41
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: KuZi » ndz paź 21, 2007 14:51

heh problem z odpalaniem macie Panowie jak zawsze w tych pierwszych niskich temperaturach :)
Mój też teraz nie odpala bo zapewne padły świece (jak co roku hyhy)
Objawy standard:
- nie łapie
- po chwili tak jakby na jeden cylinder
- objaw trzeci: padniety akumulator
Diagnoza: do sklepu po nowe iskry :)

Dlaczego Iskry ? Testowałem Bosch,Beru i właśnie słowackie Iskry jaki werdykt ?
Iskry wytrzymuje tyle samo a nawet ciut dluzej niz markowe swiece.

Oczywiście przy okazji sprawdzcie zaworek powrotny na filtrze paliwa, filtr paliwa wymieniam okolo 2 razy w roku(niezaleznie od przebiegu) dobrze wiemy co lejemy do naszych wiekowych diesli :)



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » ndz paź 21, 2007 14:55

Co ok. 10 000 km wymiana świeczek. Czyli 2x na rok. Ostatnio kupiłem długo grzejące, zobaczymy ile wytrzymają


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

wozekGTD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lip 08, 2006 19:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: wozekGTD » ndz paź 21, 2007 16:54

Jak cofa paliwo do zbiornika to zamontuj dodatkowy zawor zeby nie uciekalo i bedzie ok. Ja mialem takie same objawy i jak to zrobilem to na -25 pali od kopa :okej:



medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » ndz paź 21, 2007 17:05

Mi tez cieżko odpalał elektryk wyciagnoł świece i sprawdzał je miernikiem wszystkie były ok ale kazda pokazywała inne napięcie,czyli były rózne wymieniłem wszystkie na nowe Beru i teraz jest Ok



Ciri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr lip 25, 2007 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ciri » wt paź 23, 2007 18:28

a u mnie filtr paliwa na długo nie pomógł
znowu mam straszne problemy z odpaleniem samochodu
mam ze dwa bąbelki powietrza w przewodzie z paliwem, i za cholerę nie wiem skąd się bierze - ostatnio wymieniano mi na warsztacie jakieś kolanko od płynu chłądzącego takie co idzie do silnika, z tego co wiem to się potem odpowietrza silnik a ja dalej mam bąbelki powietrza i nie wiem czy jest to połączone jakoś ... Zwłaszcza że przy ssaniu gorzej odpala niż bez ...
świece wymienię, tylko ich położenie jest tak wkurzające że żeby je odkręcić zwłaszcza jak jest zimno to się można nieźle nawnerwiać mówiąc delikatnie.
mam dość oddawania tego samochodu do warsztatów - straszne koszty i do tego zawsze coś potem jest nie tak
... :panna:



Awatar użytkownika
KuZi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw sty 12, 2006 22:41
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: KuZi » śr paź 24, 2007 00:08

posprawdzaj jeszcze czy dobrze poskrecane przewody te metalowe przy pompie, i koniecznie obczaj zaworek zwrotny na filtrze paliwa.

świece fakt... wymienialem dzis i zawsze nie polecam byc nikomu kolo mnie chyba ze chce zarobić "mięsem" :) zainstalowałem ngk dpower 2 - zobaczymy na jak długo heh :))



Ciri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr lip 25, 2007 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ciri » śr paź 24, 2007 09:07

heh my wczoraj odpowietrzaliśmy te całe rurki z paliwem ( sorry nie znam fachowych nazw ) poodkręcaliśmy nad wtryskami na chodzącym silniku te takie chmmm "nakrętki" i podokręcaliśmy nie było powietrza już ale....
jest pupa bo robiąc to kapie trochę paliwa na wtrsykiwacze i na jednym pod spodem tu gdzie jest dokręcony do silnika pokazały się bąbelki powietrza ...
chcieliśmy zobaczyć czy może nie trzeba go dokręcić ale zabrało nam klucza i nigdzie nie mogliśmy dostać - na sklepy motoryzacyjne było niestety za późno
dzisiaj rano odpalił za pierwszym podejściem ale już znowu widze bąbelek powietrza... więc należy spodziewać się chyba na nowo problemów
wiecie gdzie kupić klucz 29 oczko albo najlepiej taki tulejkowy wysoki ? Wszędzie są 27 i potem 30 a pomiędzy już nie . :otepienie:

[ Dodano: 24 Paź 2007 15:30 ]
a i jeszcze jedno mam pytanko może ktoś wie
Jaki jest związek przyczynowo heh skutkowy - że nie chce odpalać tylko jak jest zimno z powodu tego powietrza?
jakoś tak dziwnie mi to nie pasuje nie wiem o co chodzi
bo dzisiaj jest już cieplutko i jest słoneczko i odpalił idealnie
a może jeszcze świece wymienić - może też swoje robią ... :panna:



Awatar użytkownika
KuZi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw sty 12, 2006 22:41
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: KuZi » śr paź 24, 2007 20:17

jesli to jest kwestia tylko niewielkiego boombelka w przewodzie to na pewno nie to, odplaic powinien bez problemu.

A nie zdarzylo sie kiedys tak ze swieca sie przepalila i rozleciala ? nawet po wydobyciu resztek z komory moze niezle namieszac we wtryskach.

poza tym w taka pogode jak jestv teraz swiece to podstawa...
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2007 20:18 przez KuZi, łącznie zmieniany 1 raz.



Ciri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr lip 25, 2007 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ciri » czw paź 25, 2007 13:11

heh właśnie kupiłam cztery bo dwie były do wywalenia - sprawdziliśmy
zobaczymy jak na tych będzie palić.
Tylko że wzięłam najtańsze jakie były bo sprzedawca zapewnił że są bardzo dobre, więc mam nadzieję, ze tak będzie
jakieś takie za 19. zł szt



Awatar użytkownika
KuZi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw sty 12, 2006 22:41
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: KuZi » pt paź 26, 2007 00:19

przy tym samochodzie cena swiec nie gra roli :)
Mialem rozne i siadaja mniej wiecej tak samo bez wzgledu na cene....



Ciri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr lip 25, 2007 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ciri » pt paź 26, 2007 09:47

:grin: oki dzisiaj odpalił zajebiscie szybciutko
poprostu super



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości