Vag nie pokazuje kąta wtrysku!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt mar 18, 2008 09:31

dude79, a moze po swietach wpadniesz do wrocka to sprobujemy to razem ustawic?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » wt mar 18, 2008 10:03

dude79 pisze:kąt maksymalnie przyśpieszony i 000 pokazuje
Przecież kąt 000 to max opóźniony :bajer: i trzeba go przyspieszyć.
dude79 pisze:Witam otóż zrobiłem tak jak pisałeś naciągnąłem pasek nie blokując pompy
Jeśli tylko naciągnąłeś pasek bez blokady pompy to znaczy, że przy zakładaniu machnąłeś się o ząb, skoro pokazuje Ci takie herezje.
dude79 pisze: wynikało by z tego że jednak pompe trzeba zblokować
Zblokować trzeba do założenia paska, ale już na tym etapie musi być dobrze poskładany rozrząd.
Uważam że machnąłeś się o ząb na pompie przy składaniu rozrządu i rozrząd nie jest max przyspieszony tylko max opóźniony. Pompę w takim wypadku musisz przestawić o ząb zgodnie ze wskazówkami zegara w stosunku do pozostałych kół. No i jak masz tak rozjechany kąt to zawsze lepiej dać pompę na środek regulacji i masz później pole manewru w jedną bądź w drugą stronę.

[ Dodano: 18 Mar 2008 09:06 ]
Jeśli faktycznie będziesz się widział z Adammem to skorzystaj z jego pomocy. Będziesz miał to zrobione najlepiej jak można. :helm:
W końcu trochę tych rozrządów rozpinał i składał. :bajer:


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

dude79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 02:05
Lokalizacja: poznań

Post autor: dude79 » wt mar 18, 2008 20:44

Witam dzięki Adammie za oferowaną pomoc ale myślę że nie będzie takiej potrzeby bo w końcu udało mi się poskładać tak jak powinno być nie wiem czemu mi wcześniej nie wyszło ale trochę się musiałem nakombinować żeby dobrze ustawić no ale teraz silniczek pięknie chodzi tylko zastanawia mnie czy to że minimalnie nie zgadzały się znaki na kole zamachowym (ale napinacz był dobrze napięty)czy to było przyczyną przeskakiwania paska? Okaże się za jakiś czas jak się nie przestawi rozrząd.Dzięki panowie za pomoc!



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » wt mar 18, 2008 21:42

Nie dziękuj tylko kliknij pomógł :bigok:
Podczas pracy jak zachowuje się napinacz i znaki na nim?
Dobrze napiąłeś?


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

Awatar użytkownika
niwdew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 28, 2006 20:38
Lokalizacja: Krakow/Starachowice

Post autor: niwdew » ndz paź 26, 2008 15:59

Witam!
Panowie wyczytałem cały ten obszerny temat. :chytry: Teraz taka moja propozycja o dokładny opis wykonywanych czynnosci przy wymianie rozrządu przy silniku 1Z. Tak punkt po punkcie, bo jak widać to co książka pisze to teoria a nie zawsze idzie ona w parze z praktyka. :kac:
Dodatkowo dla potomności zostanie.
Pozdrawiam.


[url=http://picasaweb.google.com/lh/searchbrowse?psc=G&filter=1&q=golfior#0+1]był golf[/url] =>[url=http://picasaweb.google.com/niwdew/Passat]teraz Passat[/url]
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/217366.html][img]http://images.spritmonitor.de/217366.png[/img][/url]

Manciaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 23, 2009 23:01
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Manciaz » pn lut 23, 2009 23:51

Witam
To mój pierwszy wpis na forum :)
Mam niezły problem i proszę o pomoc.
Posiadam Golfa III 1,9 TDI 90 KM silnik raczej 1z nie wiem na 100% bo na wlepce w bagażniku akurat w miejscu opisu silnika jest dziura. Ale nie o to chodzi. Od dłuższego już czasu miałem problem z odpaleniem mojego golfika gdy był zimny i siwy dym jak już odpalił po kilku minutowym kręceniu :( Po tem jak już odpaliłem to odpalał już bez problemu ale jak się wychłodził to się powtarzał problem z rozruchem. Ostatnio doczytałem się ze może to być kąt wtrysku więc kupiłem sobie Vag-Com na allegro za kilkadziesiąt złotych i nie jest to pełna wersja. ale dostałęm ją wraz z polskim programem Vag 105. Chciałęm sprawdzić tym jaki mam kąt wtrysku i okazało się że programem Vag-Com 409-1 nie mogę zmieżyć tej wartości ponieważ jest nie pełna wersja jak już wcześniejh wspomniałem. Ale tym polskim wagiem odczytało mi wartość przy wyłączonym silniku 106 a przy włączonym wachało się między 119 a 121. Więc chciałem zmniejszyć kąt. Co się okazało jak poluzowałem pompę i zacząłem ją przestawiać to komputer nie odnotowywał żadnej zmiany i ciągle wskazywał te 106 na wyłączonym i 119-121 na włączonym. No i mój problem polega na tym że rozregulowałem sobie kąt wtrysku i nie wiem jaki teraz jest ale Golfik to już prawie wogóle nie chce odpalić i jest dużo gożej jak na początku. Co mam z tym fantem zrobić??? PROSZĘ O POMOC!!!



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt lut 24, 2009 00:07

Manciaz, po pierwsze nie sprawdza sie kata na zgaszonym silniku, i regulacje i proba odczytu na zgaszonym nic nie dadza

zalatw sobie vaga 311-2 w full wersji (nie musze chyba pisac skad) i wgtamtych wskazan sprawdz kat wtrysku


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » wt lut 24, 2009 00:19

Sadze, ze Manciaz, odczytywal to w grupie 000 a nie w 000BS stad ten "brak reakcji"


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Manciaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 23, 2009 23:01
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Manciaz » wt lut 24, 2009 00:23

Hmmm szczeże to powiem wam że ja jestem początkującym i na forum i w TDI zresztą z Vagiem też nie miałem do czynienia. Więc jeśli można to podpowiedz z kąd można wziąć ful wersję. Sprawdzałem kąt i na zgaszonym i na zapalonym silniku rozgrzanym do 80. I o ile się nie mylę jak próbowałem wejść w 000BS to mi wyświetlił się napis żebym się zkontaktował z autorem programu :)



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » wt lut 24, 2009 00:30

Czyli nie masz pelnej wersji vaga i nie wejdziesz do grupy basic settings gdzie mozna odczytac faktyczny kat wtrysku.
Skad? Oficjalnie to ze sklepu :chytry:


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
stach47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 02:10
Lokalizacja: L U B I N
Kontakt:

Post autor: stach47 » śr cze 09, 2010 00:57

oglnie to raban w tym temacie...i żadnych wniosków tylko vag grupy i wartości może skoro wartosci są z kosmosu lub wzkazują żle a do tego slinik dymi cięzko pali to może zacząć od podstaw!!?? sprawdzić ustawienie rozrzadu A NAJ NAJ WAŻNIEJSZE SPRAWDZ KÓŁKO NA WALE BO SCINANIE KLINA NA TYM KOLE PO WYMIANIE ROZRZĄDU JEST STANDARDEM GDY ZAKRĘCISZ KÓŁKO NA STARĄ ŚRUBE. tym bardziej powinienieś sprawdzić to kolko skoro po ustawieniu rozrządu po tygodniu kolejny raz sie przestawił


grunt to myslec, probowac i sie nie przejmowac!
Obecnie
VW Golf MK5 1.4 tsi GT R-Line 2008rok VW Caddy MK2 1.9TDI 230bosio ,pompka 11, Big IC, kolektor AVX, wydech i wiele innych-ciągłe modernizacje konca niewidać
Audi a4 b5 avant AFN-wół roboczy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości