Spalanie w 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSoRz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 01:34
Lokalizacja: watford/siemianovwice
Kontakt:

Post autor: MaSoRz23 » pt cze 29, 2007 20:15

Jeszcze jedno u mnie jak zaczyna się kończyć paliwo to silnik długo kręci zanim zapali czy u was też tak jest?
ja mam 1Y i jezdze na angielskim paliwie i mam to samo wiec nieważne czy polskie czy nie.
taka chyba specyfika klekota



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » pn lip 02, 2007 19:56

W sobotę, mój golf mnie totalnie zaskoczył. Poprostu rozwalił mnie na łopatki i nie wiem, co powiedzieć. Zresztą co nie powiem to i tak pewnie 95% ludzi mnie wyśmieje i nieuwierzy ale takie sa fakty. Jak już wspomniałem, w sobotę miałem dłuższą trasę z Malborka do Białegostoku. Przed wyjazdem zatankowałem na Orlenie ON Verva. Wskaźnik miałem na pierwszej białej kresce licząc od rezerwy, czyli około 14-15litrów. Zatankowałem pod sam koreczek, tak aby paliwko nie wylewało się z rury. Weszło 62 litry, czyli nie poraz pierwszy przekonałem się, że do pełna wchodzi nie 60l jak piszą w instrukcji a około 75 litrów. Dużo czasu zeszło na odpowietrzanie zbiornika, tym małym cypkiem we wlewie podczas tankowania, ropa bardzo się pieni. No ale jakoś udało mi się malutkim strumyczkiem dolać na max. Wyzerowałem licznik kilometrów i ruszyłem w drogę. Na pokładzie żona, dziecko, pies i sporo bagaży(mały pojechał na wakacje do babci). Trasa :Malbork-Elbląg,Mława,Przasnysz, Ostrów Mazowiecka-Białystkok. Całą trasę starałem się jechać bardzo równo i bez wyprzedzania, niepotrzebnego hamowania, przyśpieszania pod górę. Utrzymywałem prędkość w okolicach 90--95km/h . Może z 3-4 razy wyprzedziłem Tira lub sam.osobowy. Pomiędzy Elblągiem a Pasłękiem trafiłem na duży korem(wypadek), tak więc znów strata czasu. Droga zajeła mi 5g15minut ale z 2 krótkimi przystankami. W Białymstoku zajechałem na Statoila, spisałem stan licznika -407,2km. Tank ponownie pod samą krawędź wlewu i własnym oczom nie wierzę. Najpierw fakty-wskazówka paliwa ruszyła się dopiero za Ostrowią Mazowiecką przy stanie około 350km. Do zbiornika wlałem 15,875litra, co daje średnie spalanie z trasy na poziomie 3,89 litra/100km !!! Jest to cięższe KOMBI, miał ładunek i niespecjalnie sprzyjające warunki do super oszczędnej jazdy. Droga powrotna przebiegała tak samo i spalanie było podobne, choc tym razem nie tankowałem już niestety pod korek. Jednak gdy wczoraj wróciłem do Malborka, wskazówka stanu paliwa także była na ostatniej kresce . Ciekawe, czym mnie jeszcze ten samochód zaskoczy? Potwierdza się stara prawda, że dieslem trzeba umieć jeździć. Ja uczyłem się tego od 1989 roku od golfa jedyneczki.
Ostatnio zmieniony pn lip 02, 2007 19:58 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
west_kolo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 17:12
Lokalizacja: koło , poznań
Kontakt:

Post autor: west_kolo » pn lip 02, 2007 22:45

ja Ci wierze ze takie spalanie otrzymales 1z to dobre oszczedne silniczki:)



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » wt lip 03, 2007 08:39

GRIZLI pisze:90--95km/h . Może z 3-4 razy wyprzedziłem Tira lub sam.osobowy
Faktycznie mało ale przy takiej jeździe nawet z obciązeniem jest mozliwe. Ja w zeszłym roku jadąc w 2 os w jedną stronę a w 4 powrotem jazda ok 500 km 100 120 dość dynamicznie ale nie szaleńczo wyszło ok 4,3 4,4 więc jest możliwe.



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » śr lip 04, 2007 00:08

szkoda ze u mnie nie ma takiego spalania ale ja jezdze tylko po miescie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości