Który blok testować podczas dynamicznej diagnozy???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » sob maja 19, 2007 11:51

Witam
Tak jak piszesz małe pęknięcie może mieć wpływ ,wszystko musi być bardzo szczelne.Żeby sprawdzić szczelność ściągaj je po kolei robiąc tak,że zatykasz palcem jedną strone a z drugiej zasysaj powietrze jeżeli w pewnym momencie poczujesz opór i nie będziesz mógł więcej zaciągnąć to znaczy że jest szczelny.Tak ja sprawdzałem u siebie,ale mimo wszystko wymieniłem na nowe (czerwony i niebieski wymieniłem na nowe)

U mnie jest ten sam problem i nie moge dać sobie z tym rady ,nowe weże ,nowy n75 i pupa zbita dalej przeładowuje.Pozostaje spradzenie wastgeta czy sie nie zapiekł...

Pozdrawiam :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » sob maja 19, 2007 12:01

lolas79 pisze:Pozostaje spradzenie wastgeta czy sie nie zapiekł...
W tym poście masz opisane jak to szybko sprawdzić, ciśnienie z opony bądź kompresora w wężyk niebieski i słuchaj i oglądaj czy pracuje ;) ja ręką sie kiedyś dostawałem dużo gorzej wierz mi ;) ale u mnie się porusza bez problemu, znaczy z oporem ale sie rusza ;)


Pozdrawiam.

lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » sob maja 19, 2007 12:27

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że w zależności od tego jak umieszczam węże na n75,mam różne rezultaty.Przy podłączeniu tego dziadostwa tak jak miałem zanim wystapił problem,autko sie zbiera i jest ok(słychać gwizd turbinki) ale zawsze wystepuje przeładowanie i tryb awaryjny.
Jak podpinam węże według schematu zamieszczonego gdzieś na forum,auto jest zamulone turbina zaczyna prace dopiero po 2000obr. fura jest słaba i w dodatku puszcza batorego (czarny dym) ale nie wpada w tryb awaryjny....Co wy na to?


Obrazek

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » ndz maja 20, 2007 22:36

lolas79 pisze:Jak podpinam węże według schematu zamieszczonego gdzieś na forum,auto jest zamulone turbina zaczyna prace dopiero po 2000obr. fura jest słaba i w dodatku puszcza batorego (czarny dym) ale nie wpada w tryb awaryjny....Co wy na to?
to dziwne, u mnie jest albo słaby, albo mocny i notlauf - jutro kupię nowe wężyki, zobaczymy czy to coś da i zobię jak się uda testy z jazdy.


Pozdrawiam.

lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » pn maja 21, 2007 19:36

No właśnie mam ten sam problem, jak podpinam w inny sposób auto idzie dobrze ale notlaufa zalicza, jeżeli mam weże do n75 według schematu podpięte to turbinki nie słychać,zaczyna prace dopiero po przekroczeniu 2000 obr i kopci.Wcześniej miało niezłego buta. Zastanawiam sie tylko czy dla wszystkich zaworów n75 mamy taki sam schemat podłączenia? Ten nowy to Pierburg i ma taki nr 7.21895.55.0 inny niż ten fabryczny?

Zastanawim sie też czy czasem nie zapiekł się wastgate bo jak podjechałem na stacje paliw i dałem powietrze z kompresora do weżyka to mi wydmuchiwało od strony pistoletu coś delikatnie cykało ale po zdjęciu kompresora i tak wylatywało troszke spowrotem...Chyba raczej nie powinno co?
Jakieś sugestie panowie, ile może kosztować diagnoza i czyszczenie tego zaworu jeśli jest taka opcja?

Pozdrawiam :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » śr maja 30, 2007 18:55

Witam, u mnie usterka usunięta ;) okazało się, że dmuchnięcie kompresorem w niebieski wężyk pomogło ;) przez rok szukałem powodów usterki ;) JESTEM BAAARDZO SZCZĘŚLIWY !!! jak doszedłem do usterki, to aż głupio się przyznać, więc może nie napisze, ale podobno mam słabe odczyty z przepływomierza, przeczyściłem go spirytusem, zrobie testy dynamiczne to poproszę was o diagnozę czy pomogło, czy już do wymiany bedzie na nowy.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr maja 30, 2007 21:13

Wiec jak pisalem, wymiana wezykow pomogla:)



Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » śr maja 30, 2007 21:33

Nie nie, chociaż to blisko było, ale wężyki są stare, nawet założyłem stary N75 i okazało się że był dobry ;) heheh a co zrobiłem??? w niebieski wężyk dałem ciśnienie z kompresora... kiedyś już tak robiłem, ale nie pomogło, tym razem dałem większe ciśnienie :) i od tamtej pory auto buja się ze hej ;) ale jest jeden problem błąd dotyczący uszkodzonego sterownika silnika nadal jest, gdzieś jest zwarcie czy coś ;) na szczęscie nie przeszkadza mi to w jeździe w żaden sposób :) więc się tym nie martwię, muszę tylko teraz zobaczyć, czy przepływka jest ok. bo jechałem z kumplem i laptopem, powiedział mi, że te auta mają więcej mocy niż mój ma teraz a z wykresu wynika, że turbina lekko niedoładowuje i podobno mam słaby odczyt z przepływki, ale... zrobię testy sami ocenicie co z tą przepływką ;)
Dzięki wszystkim za pomoc generalnie, bo sam bym sobie rady nie dał!


Pozdrawiam.

Scotto
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:09
Lokalizacja: londyn

Post autor: Scotto » śr maja 30, 2007 21:41

krystek007, czasem taka blachostka a nameczyc i(wk...r..ac) trzeba, no ale wkonco golf odzyskal power :bigok:


Moj golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75825 vento front
[url=http://img293.imageshack.us/my.php?image=golfsesjaaaa001vq3.jpg][img]http://img293.imageshack.us/img293/5788/golfsesjaaaa001vq3.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » śr maja 30, 2007 22:06

Ech co racja to racja, po tylu miesiącach nawet sam sobie wmówiłem, że ten golf tak będzie miał i już ;) inni mają inne problemy a ja mam akurat ten ;) ale... cieszę się bardzo że już wszystko gra ;) bo nic tak nie wkurza jak tryb awaryjny na autostradzie "ja mu gaz a on mi zgasł " ;) hehe


Pozdrawiam.

lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » śr maja 30, 2007 22:59

No ja nadal walczę ze swoim klekotem,zobaczymy co będzie dalej.
Na chwile obecną mam cos ze sterowaniem zaworem n75,prawdopodobnie przetarty odizolowany przewód napięcia idący do samego zaworu(dzięki dziechu za pomoc i dobrą rade).Wszystko sprawdze koło soboty no i spróbuje z tym kompresorem jeszcze raz,może się uda tak jak koledze krystek007 bo coś gorzej z moim autkiem ostatnio.

A właśnie bym zapomniał,orientuje się ktoś czy dostane gdzieś samą tą kostke prądową z plusowym i minusowym kablem,którą wpinamy w zawór n75 w 1z-cie?Z tego co dzisiaj to obczajełem nie wygląda mi ten element na rozbieralny.Jakieś pomysły?

Pozdrawiam :okej:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości