Ile wam pali diesel?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Ile wam pali diesel?

Post autor: damcio151 » pt paź 28, 2011 18:11

jak można tyle spamować :panna: kontynuacja tej kłótni tutaj http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 52&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
trzymajcie się tematu !



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Ile wam pali diesel?

Post autor: daniel.wwe » pt paź 28, 2011 19:58

Spalanie min. 5,29l. max. 7,12l.
Z tego co zauważyłem to jak tankuje w moich okolicach na Shellu to spalanie za każdym razem jest mniejsze w porównaniu z Orlenem.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Ile wam pali diesel?

Post autor: Piasek » pt paź 28, 2011 20:46

Orlen wydaje potężne pieniądze na reklamę i wizerunek marki a nie robią nic aby poprawić jakość żuru jaki sprzedają.
Popis temu dali 2 lata temu zimą kiedy sprzedawali w całym kraju ON przejściowe a mrozy do 20st dobijały.
Wszystko co się wówczas zatankowało u nich - stanęło.
Ale że polak głupi to za punkciki i tak poszedł tam dalej tankować nabywszy uprzednio litr depresatora żeby tą gnojówkę przepalić.

Ja od lat tankuję na małej prywatnej stacji i tylko sporadycznie jak sytuacja zmusza po trasie tankuje gdzieś u wielkich. Nigdy nie zauważyłem jakiegoś nagłego wzrostu wigoru, dynamiki czy spadku spalania po zatankowaniu tych super-cudów techniki a wręcz przeciewnie. Po Shellu i jego ON z GTL zanotowałem wzrost spalania o 3 setki na 100. :helm:
Także Orlen z przekory omijam a z osobistych przesłanek daję zarabiać "kowalskiemu" a nie jakiemuś "komuś" który zbiera na 140-metrowy jacht zacumowany na lazurowym.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: spawacz » pt paź 28, 2011 20:53

Ponad 8 po chipie , bez w granicy ok 6-6.3L


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Jefferson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:47

Ile wam pali diesel?

Post autor: Jefferson » sob paź 29, 2011 12:51

5l. Z tym że nie szarżuję :P Tankuję na BP choć zastanawiam się czy nie zmienić stacji, bo mają drogo.



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: Tomek » pn paź 31, 2011 19:01

Piasek pisze:Orlen wydaje potężne pieniądze na reklamę i wizerunek marki a nie robią nic aby poprawić jakość żuru jaki sprzedają.
Popis temu dali 2 lata temu zimą kiedy sprzedawali w całym kraju ON przejściowe a mrozy do 20st dobijały.
Wszystko co się wówczas zatankowało u nich - stanęło.
Ale że polak głupi to za punkciki i tak poszedł tam dalej tankować nabywszy uprzednio litr depresatora żeby tą gnojówkę przepalić.

Ja od lat tankuję na małej prywatnej stacji i tylko sporadycznie jak sytuacja zmusza po trasie tankuje gdzieś u wielkich. Nigdy nie zauważyłem jakiegoś nagłego wzrostu wigoru, dynamiki czy spadku spalania po zatankowaniu tych super-cudów techniki a wręcz przeciewnie. Po Shellu i jego ON z GTL zanotowałem wzrost spalania o 3 setki na 100. :helm:
Także Orlen z przekory omijam a z osobistych przesłanek daję zarabiać "kowalskiemu" a nie jakiemuś "komuś" który zbiera na 140-metrowy jacht zacumowany na lazurowym.
taaa.. a ten z tej małej stacyjki to myślisz gdzie zbiorniki zalewa??


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Roberto 13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 10:48

Ile wam pali diesel?

Post autor: Roberto 13 » pn paź 31, 2011 20:35

Średnio 5,5 l /100km tankuje tylko Verve , V-Power auto lepiej idzie śilnik bardziej mięko pracuje.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Ile wam pali diesel?

Post autor: odzim » pn paź 31, 2011 23:18

a ja tylko czerwień i srednio 6 l/100


Obrazek

Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: paja » wt lis 01, 2011 01:09

u mnie spalanie 100% miasto, krótkie odcinki oscyluje w okolicach 8-9l, tryb mieszany 6,5 a nie oszczędzałem


Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Ile wam pali diesel?

Post autor: Piasek » wt lis 01, 2011 12:01

Tomek pisze:taaa.. a ten z tej małej stacyjki to myślisz gdzie zbiorniki zalewa??
ale mam osobistą satysfakcję że daję zarobić komuś z mojej okolicy a nie wypasionemu stadu prezesów z Orlenu którzy całe dnie spędzają na organizowaniu kolejnego bankietu w Hiltonie i opracowaniu publikacji dla prasy pt. Co jeszcze bardziej kretyńskiego wymyślić możemy żeby pod płaszczykiem tego wytłumaczyć dlaczego znowu podnieśliśmy ceny paliwa...
Poza tym nie ma nic bardziej irytującego niż doskakujący do mojego auta pracownik stacji usilnie próbujący wcisnąć mi Pb98 "bo punktów jest 2x tyle" podczas gdy podjechałem dieslem oraz kolejna nachalna baba w kasie która zanim poda mi rachunek wyszczeka 1000 formułek o płynach w promocji i napoju energetycznym. Sorry - to dla debili.
I to jest kolejny powód dla którego nie jeżdżę i nie będę nigdy jeździł tankować się na wielkie markowe stacje.

Mam przyjemność sam zatankować swoje auto
mam przyjemność zagadać z właścicielem stacji co tam u niego, jak interesy idą
i mam przyjemność zakupu płynu do spryskiwaczy wtedy kiedy tego potrzebuję


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Ile wam pali diesel?

Post autor: Quintus » wt lis 01, 2011 13:22

No wiesz taka "nachalna baba" czy taki chłopak co ci wciska 98 to raczej w hiltonie nie siedzą i ich tez trzeba zrozumieć bo mają taki nakaz, a praca jak każda inna :grin:



Jefferson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:47

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: Jefferson » wt lis 01, 2011 22:34

Piasek pisze: ale mam osobistą satysfakcję że daję zarobić komuś z mojej okolicy a nie wypasionemu stadu prezesów z Orlenu którzy całe dnie spędzają na organizowaniu kolejnego bankietu w Hiltonie i opracowaniu publikacji dla prasy pt.
A ja wolę dorobić Polski koncern paliwowy niż lokalnego barona, który się dorobił na komunie i wybudował własną "stację" za pomocą lewych interesów w latach 90tych. Na małych stacjach oszczędza się na wszystkim- od marnych wypłat po gnojówkę w zbiornikach. Mały ruch + stare kotły= problem z rozruchem w zimę. Pożyczyć ci furę? :satan:



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: kw » wt lis 01, 2011 23:36

Jefferson pisze:
Piasek pisze: ale mam osobistą satysfakcję że daję zarobić komuś z mojej okolicy a nie wypasionemu stadu prezesów z Orlenu którzy całe dnie spędzają na organizowaniu kolejnego bankietu w Hiltonie i opracowaniu publikacji dla prasy pt.
A ja wolę dorobić Polski koncern paliwowy niż lokalnego barona, który się dorobił na komunie i wybudował własną "stację" za pomocą lewych interesów w latach 90tych. Na małych stacjach oszczędza się na wszystkim- od marnych wypłat po gnojówkę w zbiornikach. Mały ruch + stare kotły= problem z rozruchem w zimę. Pożyczyć ci furę? :satan:
Mylisz się, to właśnie stacje sieciowe są trzymane przez lokalnych baronów, którzy mają ich po kilkanaście.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Ile wam pali diesel?

Post autor: Piasek » śr lis 02, 2011 09:23

Jefferson pisze:A ja wolę dorobić Polski koncern paliwowy niż lokalnego barona, który się dorobił na komunie i wybudował własną "stację" za pomocą lewych interesów w latach 90tych. Na małych stacjach oszczędza się na wszystkim- od marnych wypłat po gnojówkę w zbiornikach. Mały ruch + stare kotły= problem z rozruchem w zimę
Ot i mamy prawdziwy obraz, kwintesencję wręcz polskiej mentalności i przekonanie do grobowej deski że każdy kto ma (samochód lepszy od Twojego) to na pewno złodziej i oszust i całe życie kradł żeby się dorobić.
kw pisze:Mylisz się, to właśnie stacje sieciowe są trzymane przez lokalnych baronów, którzy mają ich po kilkanaście.
widzę że ktoś tu jednak ma wiedzę odpowiadającą rzeczywistości... Przykład u mnie to lokalny Orlen - obecnie w przebudowie który od ponad 20 lat jest w rękach tego samego ajenta. 20 lat pracował na CPN`ie jako pracownik, później blisko 20 lat był ajentem tej stacji, teraz prowadzi ją zięć. Córka od 6 lat jest ajentem kolejnej stacji Orlen oddalonej o 12km. I absolutnie im nie zazdroszczę, i tak nie tankuję na Orlenach z w/w powodów, chodziło mi tylko o naświetlenie skali zjawiska, że tam tylko ktoś kto zna sprawę "od podszewki" wie jak się wygrywa przetargi na ajenta stacji i jak później działać aby temu sprostać gdyż patrząc z boku każdemu logicznie myślącemu interes wyda się nieopłacalny i niemożliwy w utrzymaniu bo koszty funkcjonowania takiej stacji w trybie 24h są gigantyczne...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości