TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BARANMC1
_
_
Posty: 1275
Rejestracja: pn lip 04, 2005 13:24
Lokalizacja: GDYNIA

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: BARANMC1 » pt lut 08, 2013 13:32

toffic,dokąłdnie pompy brak
ktm950, 4 lata , rozrzad 40 tys temu (prawie 4lata temu) ostatnie 2 zimy tak daje w dupe ,teraz jest juz za ciepło zeby stwierdzic czy to wina aku
mgralien,coś w tym jest


Ogolnie dizel to jakaś kara , latałem przez lata VRkami i 0 problemów to oszczednosci mi sie zachciało heheh


GOLF MK3 VR6 http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=4088
GOLF MK2 VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159825
PROJEKT BORA http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=13467
RALLYE GOLF G60 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=540536

migoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 15, 2012 23:42
Lokalizacja: Kalety

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: migoo » pt lut 22, 2013 23:17

Passat 1,6td po wymianie pompy wtryskowej - rozrząd ustawiony "na ucho". Autko z rana zapala super. Przyspiesza pięknie, nie kopci.
Gdy jest zimny (-10) pali od razu ale tylko z przyspieszaczem. Bez nie odpali. Pierwsze 15 sekund silnik podskakuje i nierówno chodzi.
Gdy jest ciepły zapali od razu z przyspieszaczem. Bez przyspieszacza odpali ale po 5 sekundach kręcenia, czasem od razu.
Od razu piszę - nie chcę jechać do pompiarza ustawiać kąt (poprzednim razem po ustawieniu kąta nie dokręcił śrub na pompie i wywaliło mi tuleje - cięło pasek), po za tym 80zł a i tak "być może będzie Pan musiał przyjechać na korektę".
Spróbuję ustawić sam.
Martwi mnie tylko ta nierówna praca zaraz po odpaleniu. Może wtryski ?



Awatar użytkownika
sauber
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 14:45
Lokalizacja: OKL / OOL
Auto: Volkswagen Golf MK1 1.6 td
Seat Leon 5F ST FR 1.4 TSI

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: sauber » sob lut 23, 2013 12:37

Witam. Jestem po kupnie MK1 z silnikiem 1.6 GTD z mk2. Wszystko ładnie elegancko jak jest zimny, odpali po zagrzaniu świec ( -9 stopni było wczoraj ), wkręca się ładnie, aaaale już po nagrzaniu lipa..nie wkręca się..od czasu do czasu znów jest ładnie, elegancko i problem pojawia się ponownie..Ostatnio wyjeździłem go do zera, zatankowałem do połowy, układ odpowietrzyłem i na zimnym jest oczywiście ok, zagrzeje..lipa...Myślicie że to wina pompy wtryskowej?


Sprawdź mojego białego Mk1 ; ). http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=499895

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ja4rqu » ndz lut 24, 2013 13:27

migoo, dygnij lekko pompe w stronę silnika, tak z 1mm i sprawdź co będzie rano, wygląda na to że kąt jest deczko późny.
sauber, w jaki sposób się nie wkręca? Na zimnym go pałujesz? Sprawdź czy nie pojawia się powietrze w przewodach.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz lut 24, 2013 15:11

migoo pisze:Passat 1,6td po wymianie pompy wtryskowej - rozrząd ustawiony "na ucho". Autko z rana zapala super. Przyspiesza pięknie, nie kopci.
Gdy jest zimny (-10) pali od razu ale tylko z przyspieszaczem. Bez nie odpali. Pierwsze 15 sekund silnik podskakuje i nierówno chodzi.
Gdy jest ciepły zapali od razu z przyspieszaczem. Bez przyspieszacza odpali ale po 5 sekundach kręcenia, czasem od razu.
Od razu piszę - nie chcę jechać do pompiarza ustawiać kąt (poprzednim razem po ustawieniu kąta nie dokręcił śrub na pompie i wywaliło mi tuleje - cięło pasek), po za tym 80zł a i tak "być może będzie Pan musiał przyjechać na korektę".
Spróbuję ustawić sam.
Martwi mnie tylko ta nierówna praca zaraz po odpaleniu. Może wtryski ?
generalnie kąt masz dobrze ustawiony, ile grzejesz świece przed odpaleniem, powinieneś troszkę dłużej przytrzymać lub 2 razy zagrzać i odpalać.
typuje świece jakby któraś była przepalona
napisz potem co i jak.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: szewczi90 » wt lut 26, 2013 20:50

rauhi89pwo pisze:witam. u mnie sprawa wyglada tak ze dlugo krecvi na cieplym, bylem na komputerze i nic nie wykazalo, podniesli mi dawke rozruchowa paliwa, ale nic to nie dalo. w czym moze ktwic porblem? moze udac sie do pompiarza jakiegos? proponowano mi zalozenie rezystora ktory bedzie oszukiwal komputer ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie?!
myslalem tez o wgraniu nowej mapy paliwa, ale czy to pomoze? sprawa dotyczy golfa 4, 1,9tdi 110km 99rok pomocy!
rezystor to będzie podawał ciągle zaniżoną temperaturę przez to będzie palił więcej paliwa (bo jako zimny silnik) chyba że coś lepszego założysz co będzie oszukiwało tylko 10 sekund po odpaleniu ale to już troszkę droższy biznes

ale zanim się na to zdecydujesz (bo może to pomóc tak czy siak) ja bym zajrzał do rozrusznika, u mnie po regeneracji rozrusznika ten problem zniknął, a miałem tak jak u Ciebie


Obrazek

Awatar użytkownika
fred110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 25, 2012 19:31
Lokalizacja: Żuromin

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: fred110 » sob mar 16, 2013 13:02

Witam ponownie
Po naprawie rozrusznika nie długo się cieszyłem sprawnym rozruchem,nadal :ass: tj. problem nadal występuję jak u użytkownika @untaztood, gdy temperatura zejdzie poniżej 0 stopni auto odpala stopniowo łapie, łapie i załapie, towarzyszą temu lekkie drgania silnika i kupa siwego dymu, odpali ,gaszę i ponownie odpalam i malina od strzału, tak samo jak ciepły , problemu nie ma nawet po postoju kilku dni gdy na zewnątrz powyżej zera, sprawdzone wszystko od kąta wtrysku poprzez świece przekaźnik świec, rozrusznik, aku....chyba wymienię wtryski, bo w obrębie 100km nie ma nikogo żeby sprawdził mi je


135KM@303Nm

mikee_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn lut 13, 2012 16:29
Lokalizacja: Polska

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: mikee_87 » pn mar 18, 2013 15:11

Witam,
Moje auto to VW Golf 1,9 TDI AGR, problem polega na tym, że auto trudno odpala po dłuższym postoju(np. po nocy). Dotyczy to okresu zimowego. Trudne odpalanie polega na dłuższym kręceniu rozrusznikiem, czas kręcenia to max 5s, w tym czasie silnik tak jakby łapie i puszcza i po chwili znowu łapie i już pracuje.Po przeczytaniu innym postów tego tematu sprawdziłem lub zrobiłem następujące sprawy:
1. Czujnik temperatury za pomocą VAG - CZUJNIK SPRAWNY (temperatura po nocy równa z temperaturą otoczenia),
2. Świece żarowe oraz układ włączania świec - SPRAWNY (sprawdziłem prąd pobierany przez świece za pomocą amperomierza, sprawdziłem napięcie podawane na świece przez przekaźnik),
3. Kąt wtrysku - WYREGULOWANY ( wartość kąta wtrysku to 52),
4. Filtr paliwa + podgrzewacz - WYMIENIONE (Filtr MANN + podgrzewacz BOSCH + nowe opaski efekt - brak powietrza w przezroczystym wężu co miało miejsce przed operacją)
5. Rozrusznik też w porządku bo kręci jak szalony
6. Akumulator 4 letni, jednak po nocnym ładowaniu i wstawieniu rano rozrusznik kręci jak szalony jednak efekt bez zmian, natomiast napięcie podczas rozruchu wynosi około 11V.
7. Paliwo Orlen Verva zimowa.

Dodam, że gdy uruchamiam silnik po nocy podgrzewam świece następnie ruszę rozrusznkiem na 0,5s, następnie ponownie podgrzewam świece i próbuję już uruchomić auto zapala od razu. Brak mi już pomysłów co do możliwej usterki.
Dodatkowo dodam, że podwójne grzanie świec nie przynosi efektu - próbowałem. Po za tym uważam, że tego rodzaju zabieg jest zupełnie nie potrzebny przy sprawnym układzie powinien odpalać przy jednym podgrzaniu świec niezależnie od warunków pogodowych.



mikee_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn lut 13, 2012 16:29
Lokalizacja: Polska

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: mikee_87 » wt mar 19, 2013 10:39

Moim zdaniem to nie jest przyczyna cofającego się paliwa, na początku też to podejrzewałem, jednak po wymianie filtra i podgrzewacza brak widocznych pęcherzyków powietrza podczas pracy oraz po dłuższym postoju w przewodzie zasilającym pompę (przewód przezroczysty). Chyba że przyczyna leży w tzw. powrocie z pompy, tam wąż jest ciemny i nie widzę co się dzieje.
W słabo grzejące świece żarowe też nie wierzę, sprawdzałem pobór prądu przez pojedynczą świecę i każda z nich na początku grzania ma pobór około 16A, który spada wraz z temperaturą nagrzewania.



Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: palio » pt mar 22, 2013 11:00

Witam.

Mam problem podczas odpalania auta niezależnie czy ciepły czy zimny. Auto golf 3 1,9TDI 1z.
Dodam, że auto było podłączane pod vaga i brak jakichkolwiek błędów. Dawka ok, kąt wtrysku ok , rozrząd ok. Czujnik temp. płynu chłodzącego odłączony i jest bez zmian.

Poniżej przedstawiam filmik z odpalania:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy może to być wina czujnika temperatury paliwa?



Awatar użytkownika
gralmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 06, 2010 22:06

Re: TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str

Post autor: gralmi » wt kwie 23, 2013 11:39

moj problem zostal rozwiazany
silnik AHL 90KM -(kiepsko zapalal jak zimny, dobrze jak cieply, slizg bylo slychac z rozrusznika)
czytaj strony wczesniej ...

Oddalem rozrusznik do regeneracji (bylo wiele rzeczy do wymiany)
Sprawdzialem jaki prad pobierany jest podczas postoju z akumulatora (bylo 0,8A a to sporo)
okazalo sie ze stycznik w drzwiach nie zawsze dobrze rozlaczal nie zapalala sie lampka w drzwiach i brzeczek na zapalone swiatla (obecnie mam 0,08A)
auto pali ok
nie zapala mi sie kontorlka abs, wczesniej zapalala

aku ciagle to samo (4 lata centra futura)

sugeruje przyjrzec sie temu, mnie pomoglo.



Awatar użytkownika
rafalk0nieczny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 15:59

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: rafalk0nieczny » śr kwie 24, 2013 18:01

Golf mk4 1.9 101km ATD
W zimie po nocnym postoju ciężko palił, musiałem kręcić około 5s żeby załapał, po czym auto telepało/nierówno chodziło obroty skakały (1100 i spały powoli) i dymiło przez 15s po czym wszystko ustawało i po kolejnym rozruchu wszystko było już ok. Teraz gdy jest cieplej auto zapala mi lepiej gdy złapie, łapie odpowiednie obroty, praktycznie od razu chodzi równo może max z 2s i trochę przy kopci ale w porównaniu co było w zimie to jest nic. W zimie gdy auto mi załapało było słychać dźwięk ( jakby jakiś przekaźnik ) i dymienie przestawało. W ziemie zauważyłem że gdy auto nie chciało mi złapać i kręciłem żeby złapało świeciło mi kontrolka ABS i ESP i gdy jechałem czułem brak mocy, zgasiłem auto zapaliłem i moc wróciła, miałem tak parę razy teraz mam moc w aucie po każdym uruchomieniu. Czyżby słabe napięcie. ( Tylnia lampa świateł pozycyjnych słabiej mi świeci cały niż druga a żarówka jest dobra - nie wiem czy to się przyda ale piszę co zauważyłem)

- Akumulator - nowy
- Świece żarowe + lista sprawdzona - dobre
- Zawór zwrotny założony
- Pompo wtryskiwacze - dobre ( Chodź mechanik mówił że jeden by wymienił ale że jest ok )
Pokazywał mi działanie ich na kompie i wahały się one w granicach 0,00 i jeden miał około 1.00, ale czy to jest kąt czy nie to nie mam pojęcia, ale myślę że się zna na rzeczy i dobrze mówił, bo ja się na tym za bardzo nie znam.
- Głowica po remoncie
- EGR - zaślepiony czy nie bez różnicy
- Klapa gasząca - dobrze działa
- VACum pompa podmieniona

I nie mam pojęcia co może być przyczyną. Przypomnę że teraz gdy jest ciepło świece żarowe tzn kontrolka gaśnie po sekundzie odpalam chwilę nie równo pracuje 1s/2s w tym czasie przydymi około 3s i wszystko chodzi dobrze. Już nie mam pojęcia co to może być.



pl_dk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 26, 2013 08:23

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: pl_dk » pt kwie 26, 2013 09:01

Seat LEON 2003 150km ARL

Podepnę się i ja pod temat. Na forum zarejestrowanym użytkownikiem jestem nowym ale czytam go regularnie.

Mam problem z moim samochodem grupy VAG leon 2003r ARL 150km, przelot 217k.

Samochód od kilku miesięcy pali karygodnie. Dzieje się to zarówno na zimnym silniku, jak i na ciepłym (tutaj to już katastrofa).
aku - napięcie 12,81V, zmierz. 335A DIN, wart. znam. 380A DIN,
rozrusznik - napięcie 10,66V,
test ładowania - ok - napięcie 13,82V. - wszystko sprawdzane przez 3 elektryków i każdy mówi, że tutaj nie ma co szukać winy.
Przedwczoraj dostałem się do elektromechanika, do którego czeka się 2 miesiące.
Grzebie do dziś i nie wie co się dzieje.
Co zostało sprawdzone:
przewody paliwowe wszystkie szczelne, założone opaski skręcane, w niektórych miejscach nawet podwójne,
wymieniony rozrządz, synchro na 0
korekcja pompowtryskiwaczy niemal idealna, rzadko spotykana po takim przelocie
pompa vacum odpięta i podmieniona na sprawnie działająca z tego samego modelu - bez zmian
wałek rozrządu w stanie bardzo dobrym, szklanki i cała reszta również
pompowtryski sprawdzone na maszynie - nie leją
czujnik temperatury odpięty - po odpięciu dalej samochód pali tak samo źle jak przed odpięciem
podmieniona pompka paliwowa w zbiorniku na nową - bez zmian
świece żarowe wszystkie dobre, dogrzewcze, chociaż nie mają wpływu również dobre
czujnik położenia wałka podmieniony na nowy bez zmian
czujnik położenia wału korbowego j.w.
podmieniony komputer z innego Top Sporta, gdzie wszystko gra - bez zmian
sygnał przy czujnikach ok - wszystko dochodzi jak trzeba
komputer pokazuje jeden błąd dotyczący braku komunikacji ABSu, nie ma to jednak wpływu na odpalanie.

jedyny problem jaki się pojawia podczas odpalania, przy podpiętym vagu to taki, że skok powienin być od razu na 250 orbtoów - tutaj jest 160, 400 bardzo różnie. Samochód zapali czy ciepł czy zimny jak mu się podoba, po kilku sekundach kręcenia, czasem nie zapali w ogóle za 1 razem. jeszcze co zauważyliśmy to przy podpiętym oscyloskopie wychodzą herezje na czujniku położenia wału.

Być może ktoś podpowie co jeszcze można sprawdzić bo zaczyna mnie irytowac jak stoję koło starego diesela, który pali na strzał. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: italiano_83 » pt kwie 26, 2013 09:43

pl_dk pisze: że skok powienin być od razu na 250 orbtoów - tutaj jest 160, 400 bardzo różnie.
Sprawdzałeś ten rozrusznik ? 400 .. to dużo - klapa gasząca została skontrolowana czy się nie podwiesza, rozrusznik zawsze można zdemontować i przeczyścić sprawdzić stan szczotek, to nie tak dużo roboty, może właśnie tu jest problem związany z skokami prędkości obrotowej rozrusznika.
rafalk0nieczny pisze:W ziemie zauważyłem że gdy auto nie chciało mi złapać i kręciłem żeby złapało świeciło mi kontrolka ABS i ESP
Czyli spadek napięcia - wywołany niedoładowanym akumulatorem lub żrącym prąd rozrusznikiem.
rafalk0nieczny pisze:Pokazywał mi działanie ich na kompie i wahały się one w granicach 0,00 i jeden miał około 1.00, ale czy to jest kąt czy nie to nie mam pojęcia, ale myślę że się zna na rzeczy i dobrze mówił, bo ja się na tym za bardzo nie znam.
Warto jeszcze sprawdzić synchronizacje wałka w 004 ora bipy w 023 .. korekcje są w 013 ..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości