Co jest z tym ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pysior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 21:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pysior » wt maja 01, 2007 09:17

Tak ja je kupowałem i są super pewne oryginały. A u mnie ze spalaniem jednak bez zmian no troche mniej bo wczesniej ufalem komputerowy. Juz tak cieszyłem się po wymianie końcówek komputer pokazywał mi poniżej 5. Jak jechałem w góry zrobiłem 500 km i pokazał mi średnia 4,2l to spalił mi 5,7(jazda do 120km/h), jak teraz wracałem do domu zrobiłem 600 km po trasie i 140 po miescie to spalił mi 6,3 a pokazywał 4,8l(jazda w granicach 120-150). Dalczego ten komputer tak się myli? Zacząłem się znowu wkurzac i zrobiłem logi i chyba spoko daje do analizy. Test dynamiczny robiony na 3. Obrazek Obrazek



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » wt maja 01, 2007 10:21

pysior pisze:Dalczego ten komputer tak się myli?
Możesz skalibrować kompa, poczytaj
http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopi ... szukiwania



Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » wt maja 01, 2007 12:55

No cóż panowie chwila prawdy nadchodzi... Kupiłem NOWĄ pompę wtryskową. 11 montuję ją i wtedy się okaże co to jest... Zobaczymy, mam nadzieję że nie utopiłem pieniędzy...


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » wt maja 01, 2007 20:44

suavomer pisze:No cóż panowie chwila prawdy nadchodzi... Kupiłem NOWĄ pompę wtryskową. 11 montuję ją i wtedy się okaże co to jest... Zobaczymy, mam nadzieję że nie utopiłem pieniędzy...
Ile dales?


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Holiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Holiii » śr maja 02, 2007 09:49

napisz co z ta pompa jestem bardzo ciekawy ale moja była remontowana i w koncu nie wyszła zadna ruznica pysior powiedz masz jakiegos linka do tych koncówek i jakiej sa firmy mam jeszcze pytanie cdzy moc autka sie podniosła????


Holi MK4

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » śr maja 02, 2007 11:08

Co do wtrysków ktoś kupował takie:
http://moto.allegro.pl/it..._asv_110km.html
holii tu jest ten link do końcówek.
Pisalem juz do gościa ktory je wystawia. To jakaś świezynka na allegro bo ma tylko kilka komentarzy, ale odpowiedź byla szybka i gość twierdzi ze koncowki sa prima sort
Ja czekam na info co do wymiany tych koncowek. Czy spalanko spadlo czy nie i czy moze troche podskoczyla moc (bo wymianiac je dla samej wymiany to ja nie mam kaski.


Obrazek

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » śr maja 02, 2007 18:18

Holiii pisze:napisz co z ta pompa jestem bardzo ciekawy
Nówka sztuka do silnika AGP, AQM (wg etka), ale to bez różnicy to taka sama jak w ALH (a do tej pory jeżdżę na pompie od Leona - tak więc jak widać różnica żadna to te same pompy...)
Holiii pisze:ale moja była remontowana i w koncu nie wyszła zadna ruznica
Pytanie na ile dobry był remont tej pompy. Jak spalanie nie wyjdzie mniejsze na pewno odpalanie będzie git. Ale fakt, że tuning + mapy wyszłyby podobnie...


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Holiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Holiii » sob maja 05, 2007 11:50

no wiec z pompy została wymieniona obudowa poniewarz zacinał sie jeden wałeczek przestawiajacy kat wtrysku a co do glowicy wysokiego cisnienia została sprawdzona i nie była zuzyta za bardzo pompiarz stwierdził ze jest w dobrym stanie po podłaczeniu do stolu dawała dobre cisnienie tak wiec nie została wymieniona po zalaniu czarnym stp narazie niema jakiejs specjalnej róznicy wiec pojade kupic jeszcze to niebieskie do diesli moze to cos pomoze a co do odpalania to autko jeszcze przewiezli do elekrtonika który wykrył przebicia na alternatorze i stwierdził ze to przy ciepłym silniku blokuje imobiliser


Holi MK4

fialson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 26, 2006 22:25
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: fialson1 » pn maja 07, 2007 18:18

Przez ostatnie 2 tygodnie zalewałem STP . Wczoraj wróciłem z trasy spalanie 5,6 -5,7.
Jedna uwaga jechałem jak pierdoła :panna: PSJ prędkości 100-130. Cały czas patrzyłem na wskazania kompa kiedy wsakiwało na 7-9 l/100 puszczałem gaz i dodawałem , przy tej samej prędkości schodziło na 5-6 l100. Delikatnie odzskał wigor.wrażenia z pracy silnika lepsze, STP chyba pomogło. JESTEM PEWNY ZE BDYBYM GNAŁ 150-160 SPALANIE BYŁOBY 7L100.



Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » pn maja 07, 2007 23:40

Ludzie to ja tłumaczę w poprzednich postach że 5,6-5,7 przy PSJ to jest DUUUŻOOO przy ALH. a na 150 - 160 to ja miałem max 6,5 litra na 100 a nie 7.

Nie cieszcie się z takich wyników chyba, że macie spalanie typu 10/100 na trasie... STP jest środkiem zapobiegawczym nie naprawczym i nie pomoże wlewany nawet cały rok chyba, że efekt placebo lub minimalne zmiany...


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pn maja 07, 2007 23:46

suavomer pisze:Nie cieszcie się z takich wyników chyba, że macie spalanie typu 10/100 na trasie...
.................................................chyba, że efekt placebo lub minimalne zmiany...
tak jest, u mnie na trasie przy 130-140 wychodziło jakieś 5,15, a teraz po dłuższej jeździe w mieście stwierdzam że chyba nic sie u mnie nie zmienilo - oprócz tego że silniczek troche żywszy jest i lepiej reaguje na gaz (to jednak chgyba zasługa przepływki) to w cyklu miejskim spalanie sie nie zmienilo - więc dalej nie wiem co mu jest

[ Dodano: 07 Maj 2007 23:46 ]
aha i jeździłem dość dynamicznie bez zadnego PSJ -


Obrazek

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » śr maja 09, 2007 14:13

Niebieski a temp. jak ci trzyma? Wg vaga?


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

fialson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 26, 2006 22:25
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: fialson1 » śr maja 09, 2007 18:30

No to teraz co robimy? Co jeszcze można sprawdzić jak silnik sprawny , pięknie pracuje nawet dymka nie puszcza? :pub:



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » śr maja 09, 2007 20:37

suavomer pisze:Niebieski a temp. jak ci trzyma? Wg vaga
bardzo dobrze, co było widac jak robiliśmy logi z figurelem, żadnych problemow ani ze wskaxnikiem ani tez ze wskazaniami w/g vaga 9notabene wczesniej też myślałem o czujnikach)
teraz myśle o kacie, moze tio faktycznie jego wina , ale ja sie na tym nie za bardzo znam
Poza tym nie mam konceopcji
większośc mi mówi ze nie powinien tyle palic i nikt nie wie dlaczego.

Poza tym dwóch mechaników powiedzialo mi ze u mnie to wina jazdy na krótkich odcinkach ponieważ trase mam elegancką - w ubieglym roku jazda z 4 osobami pełnym bagaznikiem prędkości do 120 i wyszło 4,9 a w tym roku troche szybciej i dynamiczniej i wyszlo 5,2
zaczynam im wierzyć i chyba lekarstwem moga być tylko albo nowe wtryski ALH bo innej koncepcji nie mam (bądź ASV- dla poprawy nastroju)

może coś sie rozkalibrowalo przy naszym paliwku - hehehehe


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości