Wlacza sie tryb awaryjny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » śr kwie 11, 2007 21:34

Dzięki Adamm... :okej:

No właśnie odnośnie vaga może mi ktoś polecić jakiegoś kolegę z forum najlepiej z okolic wlkp.który ma możliwość sprawdzenia dynamicznie i statycznie mojego gofra,dodatkowo z mozliwością zrzucenia wszystkich danych tu na forum..Do sprawdzenia również kąt wtrysku i wszystko co może mieć wpływ na złą prace silnika.

Za pomoc wielkie dzięki
Pozdrawiam :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
korben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 22:03
Lokalizacja: na wschód od Warszawy

Re: Wlacza sie tryb awaryjny

Post autor: korben » śr kwie 11, 2007 22:34

lolas79 pisze:Witam i proszę szanownych kolegów o pomoc :bigok:

A więc dniu wczorajszym chciałem rozbujać mojego klekota wyjechałem na autostrade i jazda....autko rozpędzało sie i przy prędkości 140km na 4 biegu zonk tryb awaryjny i utrata mocy,spadek prędkości do 100km i wszystko co mogłem zrobić,dodawanie i zdejmowanie nogi z gazu nic nie dawało,próba redukcji na 3 bieg i dodanie gazu i prędkość maks 100km(wcześniej dawało rade do 180km).
Wiadmomo,po wyłączeniu silnika i odpaleniu jest wszystko ok,ale do prędkości koło 110km potem znów to samo.
U mojego brata w Passacie TDI 110 KM 98 r, jest dokładnie to samo, pojechał na Vaga i komunikat taki sie wyświetlił: "ciśnienie w kolektorze ssącym odstępstwo od reguły", no to szybciutko postanowiliśmy wymienić zawór N75, jak się dziś okazało po załozeniu nowego zaworu, wciąż po przekroczeniu ok 120 km/h turbina off. Gdzieś przeczytałem w innym topicu że ktoś zregenerował/oczyścił turbinę za 1200 zł i wszystko jest ok. I tak się właśnie zastanawiam czy taka cena jest dobra czy zła? I jeszcze pytanko czy można strzelić trase 1700 km bez obaw ze zepsuje sie cos jeszcze bardziej, bo aktualnie auto z bratem znajduję się w okolicach Londynu. :chytry:

I jeszcze wspominając ten ferelny dzień kiedy zaczeła sie przygoda z wyłączeniem turbiny to było to tak: rano na zimnych silniku po przejechaniu około 200 m usłyszał coś w rodzaju strzału pod maską i wtedy 1-szy raz turbina off.
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2007 23:21 przez korben, łącznie zmieniany 1 raz.


jeśli Boga nie ma to co z ciebie za szatan ?

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Re: Wlacza sie tryb awaryjny

Post autor: Adamm » śr kwie 11, 2007 22:52

korben pisze:
lolas79 pisze:Witam i proszę szanownych kolegów o pomoc :bigok:

A więc dniu wczorajszym chciałem rozbujać mojego klekota wyjechałem na autostrade i jazda....autko rozpędzało sie i przy prędkości 140km na 4 biegu zonk tryb awaryjny i utrata mocy,spadek prędkości do 100km i wszystko co mogłem zrobić,dodawanie i zdejmowanie nogi z gazu nic nie dawało,próba redukcji na 3 bieg i dodanie gazu i prędkość maks 100km(wcześniej dawało rade do 180km).
Wiadmomo,po wyłączeniu silnika i odpaleniu jest wszystko ok,ale do prędkości koło 110km potem znów to samo.
U mojego brata w Passacie TDI 110 KM 98 r, jest dokładnie to samo, pojechał na Vaga i komunikat taki sie wyświetlił: "ciśnienie w kolektorze ssącym odstępstwo od reguły", no to szybciutko postanowiliśmy wymienić zawór N75, jak się dziś okazało po załozeniu nowego zaworu, wciąż po przekroczeniu ok 120 km/h turbina off. Gdzieś przeczytałem w innym topicu że ktoś zregenerował/oczyścił turbinę za 1200 zł i wszystko jest ok. I tak się właśnie zastanawiam czy taka cena jest dobra czy zła? I jeszcze pytanko czy można strzelić trase 1700 km bez obaw ze zepsuje sie cos jeszcze bardziej, bo aktualnie auto z bratem znajduję się w okolicach Londynu. :chytry:

kolego 110 konny ma sterowanie podcisnieniowe, mozesz zamienic zaworki EGR z n-75 i sprawdzic jak dziala
no i przedewszystkim sprawdz (lub wymien) wezyki


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
korben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 22:03
Lokalizacja: na wschód od Warszawy

Post autor: korben » śr kwie 11, 2007 23:20

1829622
Tylko zastanawiam się które wężyki? Wszystkie czy konkretnie między jakimiś poszczególnymi elementami, bo z tego co mi brat powiedział to wszystkie przewody ma koloru czarnego, prawdopodobnie o dwóch średnicach.


jeśli Boga nie ma to co z ciebie za szatan ?

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr kwie 11, 2007 23:27

dla pewnosci wymien wszystki, najbardziej te od turbo do zaworu n-75


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Nodle » czw kwie 12, 2007 20:42

mam podobny problem... ten przewód od N75 do turbo jest e jednym miejscu mocno przetarty... auto nie przyspiesza po przekroczeniu 140km/h. Gdzie kupie taki wężyk i czy da sie to samemu wymienić ?



lolas79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: lolas79 » czw kwie 12, 2007 21:22

Wężyki możesz sam wymienić a gdzie i jakie kupić? hmmm no właśnie mam ten sam problem aha tak przy okzaji omijaj serwisy typu aso bo zabulisz jak za zboże.

Ponawiam pytanie o vaga z okolic wlkp.do sprawdzenia kąt wtrysku i przepływka statycznie, dynamicznie plus możliwość zrzucenia wszystkiego na forum...

Pozdro :bigok:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości