Sciety pasek rozrzadu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sherman997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 19, 2007 15:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Sherman997 » śr mar 28, 2007 21:27

:bigok: TERAZ spox :) na starym pasku było wszystko ok jezeli chodzi o pąpe to nic nie bylo ruszane luzu tez nie ma 2 paskii dwa napinacze kupione były poniewaz zmieniony takze jest ten 2 pasek co napedza alternator.A przy okazji mam pytanie gdzie jest czujnik obrotomierza ?? bo ktos mi mowił ze w alternatorze a mi sie nie chce w to wierzyc. a obrotomierz nie działa wogole.A jezeli chodzi o pasek to jest taka mozliwosc ze za mocno naciagneli pasek.Bo jest naciagniety strasznie a u mnie w MK2 1.6 to jest delikatnie naprezony i jest ok.czy poprostu diesel musi miec mocniej naprezony ??



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » śr mar 28, 2007 21:59

Sherman997 pisze:gdzie jest czujnik obrotomierza ?? bo ktos mi mowił ze w alternatorze a mi sie nie chce w to wierzyc
jako takiego "czujnika obrotomierza" to wogóle nie ma, tylko napiecie przemienne (jedna faza) jest doprowadzone z alternatora do obrotomierza.



Awatar użytkownika
treborrrrrr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 20:40
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: treborrrrrr » pn lut 11, 2008 20:46

arturo pisze:
Sherman997 pisze:gdzie jest czujnik obrotomierza ?? bo ktos mi mowił ze w alternatorze a mi sie nie chce w to wierzyc
jako takiego "czujnika obrotomierza" to wogóle nie ma, tylko napiecie przemienne (jedna faza) jest doprowadzone z alternatora do obrotomierza.
Dokładnie. Jedna z trzech faz przed wyprostowaniem na napięcie stałę jest podawana do obrotomierza. Na alternatorze oznaczone jest to wyjściem "W".



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » pn lut 11, 2008 23:46

mialem identyczny problem z paskiem, u mnie wina byl napinacz...


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości