Po jakim czasie albo po ilu km powinienm miec 90stopni

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt mar 02, 2007 22:25

domek pisze:Jak sie nagrzeje to mi tez trzyma temp. ale 90 st przy -20 po 3-4 km jazdy po nocnym staniu to dla mnie s-f :bajer: chyba ze to bedzie 3 km stania w korku :helm:
Jak wiadomo silniki TDI są wysokiej sprawnosci mimo wysokiej mocy mniej paliwa spalają niz silniki D i TD stąd różnica w nagrzewaniu. Mam w rodzinie MK IV TDI i wiedze różnicę i to sporą jak ja mam na liczniku 90st to w TDI jest 70st. Dlatego w silnikach TDI czesto są podgrzewacze ukłądu chłodzenia, w TD tego nie trzeba jest komora wstepna i silniczek pochłąnia nawet 1,5l/100km wiecej i szybciej stąd się nagrzewa. Ponoć teraz każde nowe TDI i silniki Na Coomon railu maja podgrzewacze bo słabo sie nagrzewały do włąsciwej temp. i stąd różnica.



Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » sob mar 03, 2007 00:55

deemek pisze:Witam chcialem sie zapytac po jakim czasie albo po ile kilometrach wam lapie temperature 90 stopni. Jakies dwa miesiace temu padl mi termostat silnik wogole nie lapal ciepla
.........
może masz podobny problem co u mnie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=88981 jak narazie nie znam przyczyny tego defektu

Ooo 200-tny post :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości