Co zrobic zeby zima szybciej sie nagrzewal?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 04, 2007 08:36

zuberek pisze:a moze podgrzewacze te sa zamontowane w zaleznosci od wersji wyposazenia?????
Nie wiem od czego to zalezy, ale u mnie w GT TDI AHU 97' nie ma, a u kumpla w GT TDI 1Z 94' sa. Obydwa urodzone w Brukseli na tamtejszy rynek, wiec zaleznosc od strefy klimatycznej raczej odpada...
jacekd pisze:Rany boskie Panowie.
Tu nie chodzi o sprawnosc, ktora jest duza ale o temperature spalania paliwa, ktora dla benzyny jest znacznie wieksza, wiec auto sie szybciej nagrzwa.
No tak, ale w porownaniu TD do TDI to chyba o sprawnosc chodzi.



Awatar użytkownika
ROF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 12, 2007 01:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ROF » pn lut 12, 2007 00:21

to co w końcu z tymi podgrzewaczami?? gdzie ich szukać?

mam TDI 1Z 94 wersja CL i nagrzewa mi sie 8 - 10 km :/ troche długo...

może ten karton zastosuje :D



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lut 12, 2007 09:56

ROF pisze:może ten karton zastosuje
Tak samo mzesz sobie zastosowac magnetyzery, dadza tyle samo co karton :P
ROF pisze:to co w końcu z tymi podgrzewaczami?? gdzie ich szukać?
Obrazek



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn lut 12, 2007 16:30

Może zainwestować w Webasto , ? można znależć na allegro za około 6 , 7 stówek i nie martwić się temperaturką.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

temp

Post autor: szatanek » pn lut 12, 2007 19:08

Witam
Ja mam AFN-a i u mnie jest to samo, przy temp. ok. 0 st. musze po miescie przejechac ok 9-10 km zeby złapał 90 st. Kumpel ma passata B4 1Z i u niego są te świece do podgrzewania u siebie jeszcze nie sprawdzałem ale musze sie wybrac. Moim zdaniem wkładanie tektury ma sens jezeli silnik wogóle nie chce złapac 90 st. i cały czas jest niedogrzany, a u mnie jak juz w koncu silnik złapie te 90 to cały czs to utrzymuje.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lut 12, 2007 20:57

szatanek pisze:Moim zdaniem wkładanie tektury ma sens jezeli silnik wogóle nie chce złapac 90 st. i cały czas jest niedogrzany
Sens to ma wtedy wymiana termostatu, a nie wkladanie kartonu i jazda jak duzym fiatem (bez obrazy dla posiadaczy ;) ).



erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Post autor: erwin » wt lut 13, 2007 00:15

twardy pisze:Może zainwestować w Webasto , ? można znależć na allegro za około 6 , 7 stówek i nie martwić się temperaturką.
ja juz dawno to zrobilem



pannonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 06, 2007 21:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: pannonia » wt lut 13, 2007 21:33

PinkFloyd pisze:Ponoć TDI jest tak sprawnym silnikiem, że wydziela mniej ciepła- mniejsze straty ( z podanej ilości paliwa wiecej mocy- dlatego mało palą )
.... bo ponieważ dlatego bo :) sprawność silników tłokowych rośnie ze wzrostem stopnia sprężania a w dieslu to raczej normalne jest że ciśnienie większe - nie?


a nie wkladanie kartonu i jazda jak duzym fiatem (bez obrazy dla posiadaczy ;) ).
nie obrażam się bo niedawno sprzedałem i niechcę go więcej (VW tak jeździ jak FSO ryczy )




.............a co do szybszego nagrzewania - zaloz webasto. jakieś 2kzł i problem z głowy.



Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zuberek » wt lut 13, 2007 21:39

niedawno gdzies czytalem ze bezposredni wtrysk w silniku benzynowym chlodzi silnik Moze tak samo jest w dieslu??? A moze to g*****o prawda?


TDI rules

pannonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 06, 2007 21:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: pannonia » śr lut 14, 2007 10:20

zuberek pisze:niedawno gdzies czytalem ze bezposredni wtrysk w silniku benzynowym chlodzi silnik Moze tak samo jest w dieslu??? A moze to g*****o prawda?

tzn w benzyniaku prędzej niż w dieslu - a to z prostego powodu - ciecz skraplając się oddaje ciepło a parując pobiera z otoczenia. że benzyna paruje łatwiej to i łatwiej pobiera ciepło.



Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zuberek » sob lis 24, 2007 17:05

zima znowu no i temat wraca jak bumerang!!!!! Dzis postanowilem zaslonic od dolu chlodnice kartonem tak jak to kiedys robilem w fiacie palio (duzo dlubania bo musialem jechac na rampe w deszczu i odkrecic cala oslone silnika)Efekt jest taki ze auto w dzien (tenmp okolo 4-5st) nagrzalo sie duzo szybciej i mam wreszcie cieplo A w trasie (przejechalem dzis 50km) temperatura nie podskoczyla Ciekawe czy ta chałtura da jakis efekt w mrozie Ale to sie zobaczy w przyszlosci


TDI rules

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob lis 24, 2007 17:56

zuberek pisze:W miescie przy zimnym silniku biegi zmieniam przy okolo 2 tys obrotów (zeby nie katowac turbinki)
zmieniaj wyżej, jesli jedziesz na 3 czy 4 biegu przy 2k obr to nie zmieniaj na wyższy bieg tylko jedź tak dalej, z turbiną nie ma to nic wspólnego o ile będziesz sie delikatnie obchodził z pedałem gazu - polecam założenie wskaźnika ciśnienia doładowania i wtedy będziesz mógł sobie odpuścić obrotomierz.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zuberek » sob lis 24, 2007 18:03

Corvax pisze:zmieniaj wyżej, jesli jedziesz na 3 czy 4 biegu przy 2k obr to nie zmieniaj na wyższy bieg tylko jedź tak dalej, z turbiną nie ma to nic wspólnego o ile będziesz sie delikatnie obchodził z pedałem gazu - polecam założenie wskaźnika ciśnienia doładowania i wtedy będziesz mógł sobie odpuścić obrotomierz.
uwierz mi ze tak robie Nizej 1800 obr nie jezdze


TDI rules

Awatar użytkownika
cwb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 30, 2006 10:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: cwb » ndz lis 25, 2007 13:01

hmmm to nagrzewanie po 8-10 km wydaje mi się normą

tak jak dzieje się w moim tdi mk4 to samo zauważyłem jeżdżąc boxerem, kangurem, i multivagonem


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102331]były ULUBIENIEC[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości