Wymiana odmy, ori czy zamiennik?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: lucunio » czw sie 28, 2008 19:40

firemantom, - kolego polecam wizyte w salonie skody/volkswagena i na dziale zakupow gosc otworzy ci na monitorze programik z czesciami - powie ci tym samym co ma sie zawierac w komplecie z ODMĄ i przy okazji mozesz zamowic oryginalne uszczelki za grosze :bigok:
Wzmiana niestetz bardyo klopotliwa w yaleynosci od rocznika jak i dodatkowych elementow wypasu w komorze silnika - mi np zbieglo sie to z wymiana przedniego pasa uszczelka pod chlodnica oleju jak iuszczelka ktora łączy blok silnika z elementem chlodniczki oleju wiec mialem dojscie fajniutkie :chytry:


***1.9TDI***120PS***250NM***

arwam

Post autor: arwam » czw sie 28, 2008 22:58

weż idź na szrot i od silnika 1,6d odkręć zaślepkę z bloku iweź z niego jeszcze odmę z dwoma króćcami
Będzie tak samo tylko taniej chyba że zależy ci na tym aby tobyło tak jak zrobiła fabryka żadnych efektów ubocznych nie będzie wiem bo sam to przerabiałem



Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: lucunio » pt sie 29, 2008 23:31

arwam pisze:żadnych efektów ubocznych nie będzie wiem bo sam to przerabiałem
arwam, - wielkie gratulacje ze znajomosci :green_fuck: tematu:

DLA ZAINTERESOWANYCH TEMATEM ODMY!!!
http://www.motofakty.pl/artykul/zapomniana_odma.html
arwam pisze:Będzie tak samo tylko taniej
- polecam bilet miesieczny - nie exploatujesz gofra wiec i na szroty nie trzeba chodzic :chytry:


***1.9TDI***120PS***250NM***

Awatar użytkownika
celtic
forumowy casanova
Posty: 44
Rejestracja: pt maja 12, 2006 09:38
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: celtic » ndz sie 31, 2008 11:28

ja kupiłem zamiennik i śmiga bez problemu żadnych wycieków żadnych peknieć jak niewidac róznicy to poco przepłacać ale tylko za nówki żadnych szrotowych wynalazków :P


[img]http://images36.fotosik.pl/61/7e31cd0c0c82223f.png[/img]

arwam

Post autor: arwam » sob wrz 06, 2008 10:24

arwam, - wielkie gratulacje ze znajomosci tematu:

DLA ZAINTERESOWANYCH TEMATEM ODMY!!!
http://www.motofakty.pl/a...niana_odma.html

arwam napisał/a:
Będzie tak samo tylko taniej

- polecam bilet miesieczny - nie exploatujesz gofra wiec i na szroty nie trzeba chodzic



Jakbyś niewiedział to użytkuje MK2 i pare silników już instalowałem

Odrazu widać że z mechaniką masz tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem więc ci proponóję zebyś ludzi z większą wiedzą od siebie nie obrażaj bo pod względem wiedzy na temat samochodów to ty chyba nawet nie raczkujesz
Panie mądry Silnik 1,9TD jest poza głowicą i tłokami niemal identyczny więc jeśli sprawdziło sie to w AAZ-cie to czemu ma sięnie sprawdzić w AFN-ine?
Możesz mi to wyjaśnić Panie z wielką wiedzą? :grrr:



Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: lucunio » sob wrz 06, 2008 18:23

arwam, Twojej wiedzy nie podwazam, jednakze nawet z najmlodszej MK2 - czyli
17 letnia odma
nie nadaje sie do powtornego montarzu chodzby z tego powodu ze jej czas exploatacyjny juz dawno przemino
l- olej po 17 latach robi swoje z plastykowej odmy.
Ja dokonywalem wymiany swojej odmy a moj gofer nie ma nawet jeszcze 10 lat i wiem w jakim stanie byla, do tego zalaczylem artykul na temat odmy ktorego moze nawet nie przeczytales bo po co, a warto go przeczytac bo jest napisany dla przecietnego uzytkowanika autka.


***1.9TDI***120PS***250NM***

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości