Wysoka temperatura.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lut 08, 2007 01:27

twardy pisze:tak to wygląda , widac zwisajacy grzybek , po co on jest?
http://img485.imageshack.us/img485/1240/hpim5535jn8.jpg
czy ja wiem nigdy aż tak się nie zastanawiałem
może żeby jednak płynął płyn zanim termostat by się nie otworzył normalnie
jakby nie płyneła woda to możliwe żeby przy braku otwarcia termostatu
płyn wywaliłoby wcześniej niż potrzeba przez zbiorniczek, albo przy szczelnym korku
rozerwałoby przynajmniej węże gumowe... hmmm może coś jeszcze :kac: :bigok:
jednak mimo zamknięcia termostatu to płynu w obiegu przez chłodnice jednak deczko
płynie, czy się myle ?

tylko prosze odpowiedź mi gdzie te dziurki nawiercano czy na tym kołnierzu termostatu ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw lut 08, 2007 01:29

Też tak myślę , ale mi gdyby przy termostacie nazbierało sie powietrze to on sam nie złapie temperatury i sie nie otworzy, chyba?


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lut 08, 2007 01:35

twardy pisze:Też tak myślę , ale mi gdyby przy termostacie nazbierało sie powietrze to on sam nie złapie temperatury i sie nie otworzy, chyba?
teoretycznie tak
ale na dole przy termostacie jest taki trójnik i rurki gumowe ida i do chłodnicy
i do chłodniczki oleju i do nagrzewnicy a tam po drodze jest i przewód do zbiorniczka
wyrównawczego wiec nie ma bata powietrze musi wyjść w zbiorniczku samo, pompka
powinna przepchać wszystko, stąd napisali w książkach że układ jest ciśnieniowy i samodpowietrzający


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw lut 08, 2007 01:45

RobertP pisze:tylko prosze odpowiedź mi gdzie te dziurki nawiercano czy na tym kołnierzu termostatu ?
Ja tego nie widziałem z tego co pamietam to wiercił tak jak na zdieciu jest ten grzybek i to pomogło w skodzie. Wiem to nie to samo.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lut 08, 2007 01:51

twardy pisze:
RobertP pisze:tylko prosze odpowiedź mi gdzie te dziurki nawiercano czy na tym kołnierzu termostatu ?
Ja tego nie widziałem z tego co pamietam to wiercił tak jak na zdieciu jest ten grzybek i to pomogło w skodzie. Wiem to nie to samo.
no tak to już teraz jasne, thx :pub: :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw lut 08, 2007 01:54

RobertP, THX i :pub: dla Ciebie


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Tomek i Sabina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 14:57
Lokalizacja: ostrow wielkopolski
Kontakt:

gdzie szukac termostatu

Post autor: Tomek i Sabina » pn cze 11, 2007 14:08

SouleR pisze:mowisz ze chlodnica nie jest goraca. sprawdz dolny waz, zimny= wymiana termostatu.
korek mozesz latwo sprawdzic: nagrzej silnik i bardzo powoli odkrecaj. w pewnym momencie powinno zrobic psss. tylko jezeli masz temp na przedostatniej kresce to nie odkrecaj calego bo cie plyn poparzy. stawiam na termostat i to bym najpierw sprawdzil.
witam gdzie szukac tego termostatu
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 14:13 przez Tomek i Sabina, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn cze 11, 2007 23:29

moim zdaniem nie powinno się wiercić tej dziurki Tak jak pisał Souler robia to tylko fachmany Ja tak zrobiłęm :jezor: no i niestety nie trzymami pełnych 90 stopni tylko tak 85, a to przez to ze przepływ jest cały czas tą dziurką i płyn się chłodzi, Termostat mam wahler i przy najbliższej okazji chcę tą dziurke zanitwac (dziurke mam jakieś fi 3 mm)


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

sopelsop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 11:32
Lokalizacja: lublin

Post autor: sopelsop » wt lip 24, 2007 23:07

[quote="twardy"]tak to wygląda , widac zwisajacy grzybek , po co on jest ten grzybek to termostat znajduje sie w wezu dolnym przy jego koncu w plastikowej czesci idac od chlodnicy w gure ma on za zadanie puszczanie wody gdy temp osiagnie 82 -87 st po piersze gdy silnik nam sie grzeje sprawdzamy termostat w chlodnicy ktury zalacza wentylator 3 kable ,drugi termostat wskazujacy temperature znajduje sie przy silniku i ida do niego 4kable wskazuje temp na desce rozdzielczej powinno byc 90c ,jesli jest 70 lub ponizej 90 czesta przyczyna jest to ze ktos wyja termostat lub zrobil w nim dziury wiec mamy ciagly obeg plynu robi sie tak jesli uszczelka pod glowica (by zataic slady)jest walnieta gumowe przewody wodne bardzo twarde daje cisnienie na obieg wody olej w zbiorniku wyruwnawczym ,woda w silniku , babelki powietrza w zbiorniku wyruwnawczym, druga przyczyna albo pompa wody .termostat sprawdzamy podgrzewajac go w cieplej wodzie i patrzymy czy otwiera sie,{NOWY TERMWYPARZYC W CIEPLEJ WODZIE PRZED WLOZENIEM} gdy juz wszystko sprawdzimy wlewamy plyn otwieramy ogrzewanie na maxa zbiornik wyruwnawczy nalewamy plynu iodpalamy silnik czekamy az wentylator sie wlaczy uklad odpowietrza sie automatycznie powtarzamy operacje drugi raz rano nie gazowac silnika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości