15W40 na 10W40

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pn sty 29, 2007 22:22

Ja mam rowno 200 nalotu , i ostatnio z 15w40 przeszedlem na 10w40. Na razie (odpukac) alles ok. No i ładniej chodzi na zimno jak na moje oko (ucho).



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn sty 29, 2007 22:29

Przewodnik pisze:A ja jeżdze na lotosie
wez taki syf to do traktora nie wiem czy bym wlał. Hehe ten polsyntetyk lotosa to bedzie gorszy niz mineralny mobila wiec o czym my tu gadamy :D


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » wt sty 30, 2007 00:13

a ja tam w jednym golfie mk3 ma poł syntetyk castrola a w drugim mk2 mineralny mobila i kazde autko chodzi dobrze i nic tam nie cieknie przez uszczelki , przy nastepnej wymianie mozesz zalac spowrotem poł syntetykiem.pzdr



Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » czw lut 01, 2007 23:42

Mój przykład:
1.3-cie auto ze zmianą 15 na 10
2.Napewno nie weźmie więcej oleju (a jeżeli tak to tylko wycieki! i lato na wysokich obrotach-pierścienie)
3.Ciszej pracuje
4.Dużo lepiej zapali na mrozach
5. Jeżeli lało z silnika ...to będzie lało więcej............Ja zmianę zawsze przeprowadzałem po "uszczelnieniu silnika" (simering: wałek rozrządu, pośredni,wał,wał tył-skrzynia)

Ps. wszystkie 1,6 (2X Td)
Nigdy NIE Żałowałem! .i tak pozostanie.............



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt lut 02, 2007 00:16

marek29 pisze:simering: wałek rozrządu, pośredni,wał,wał tył-skrzynia
ja nie wiem czy jest sens sie pchac w koszty wiemieniac zmieniac cudowac a i tak bedzie zle. Ja tam na 15 smigam i nie mam najmniejszego wycieku do kotla nie zagladam. Jakbym mial sie teraz bawic w takie uszczelnianie silnika tylko po to zeby zalac na 10 co 10 jest drozszy to wg mnie to nie warto, ale kazdy robi jak uważa.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt lut 02, 2007 00:52

marcin999 ale ty nie masz turbiny. tobie jest obojetne czy butujesz silnik czy nie, ale dla turbiny juz nie, a zanim mineral nabierze jako takiej temp i lepkosci to ona niezle juz moze dostac po tylku. tym bardziej, ze nie kazdy dba o turbawke na zimnym silniku, wiec przy przebiegach rzedu 200-300 tys wazne jest jej smarowanie, a tu polsyntetyk ma przewage nad mineralem. uwazam, ze na 10w powinno sie jezdzic jak najdluzej.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

sergio77sarad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:28
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sergio77sarad » pt lut 02, 2007 08:55

Ludzie co wy pier.....ie za przeproszeniem jest zasada jesli zmieniasz olej na 15W40 to juz sie nie przechodzi na olej lepszej jakosci , oleje mineralne nie sa wcale duzo gorsze od oleji polsyntetycznych a napewno nie w Polsce (to nie era turdusow)nikt z was nie wie co oni w banki laduja osobiscie jezdzilem(osobowkami) na wielu olejach a i codziennie wsiadam do maszyny budowlanej ktora od nowosci smiga na mineralce MOBIL DELVAC 15W40(taki sam uzywam w obecnej osobowce i uzywalem wczesniej w Golfie2 1.6TD JR i sprzet nakrecil w moich rekach 240tys a na sikorze mial 407tys i poszedl do kumpla z czystym sumieniem) i ma turbo takie duze jak wasze motorki w golfikach i jeszcze sie nie zdazylo by ktores zdechlo z winy oleju to tylko wina kierowcy czy operatora bo NIEDBA !!! wiec zastanowcie sie co piszecie jesli ktos wymienia oleje i filtry na czas i niebutuje sprzeta to bedzie grzmial buda zgnije a silnik bedzie chulal .pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt lut 02, 2007 10:33

SouleR,

Ja wiem o tym, że nie mam ale nawet jakbym mial to bym sie tak nie bawił. Jakby juz byl zalany 15 to tak by śmigał. Nie przesadzajcie z tym turbo mam jeszcze dwie fury z turbo jedna ma ponad 400tys druga ponad 200 i smigaja i nikt sie nie bawi w hamowanie albo studzenie tego turba jezdzi sie normalnie, ale te auta po obrotach nie dostaja...


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt lut 02, 2007 10:33

sergio77sarad przeciez napisalem ze stan turbiny zalezy od kierowcy. dobry, rzadszy olej moze co najwyzej przedluzyc jej zycie gdy kierownik nie bardzo o nia dba.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pn lut 05, 2007 14:12

mam pytanko. od momentu jak kupilem auto (czyli jakieś 20tyś km temu) jeżdze na 15w40, na jakim jeździł wczesniej - nie wiem. zastanawiam sie czy moge teraz zalać 10w40 czy po porstu wlać jakis lepszy 15w40 mobila albo Castrola?



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn lut 05, 2007 18:41

to juz teraz sam nie wiem czy zalewać tym 10w czy nie myślałem o Castrolu GTD nie jest dorgi ale nie wiem tez czy dobry w końcu to tylko 8 tys km na 15 wczesniej był 10 w. a jesli chodzi o wycieki to zauwazyłem tylko z uszczelki misy olejowej ale to da się zrobic bez większego problemu. :) :hmm:


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pn lut 05, 2007 19:33

zalewaj castrola GTD jest dobry !!! :bajer:



Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pn lut 05, 2007 23:00

też bym zalał cos typu Castrol GTD, ale nie wiem czy o okolo 20tys km, i ciul wie na czym wcześniej jezdził moge zalac 10w? boje sie ze moge coś namieszać...



Joshua79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Joshua79 » czw lut 22, 2007 11:09

sergio77sarad pisze:Ludzie co wy pier.....ie za przeproszeniem jest zasada jesli zmieniasz olej na 15W40 to juz sie nie przechodzi na olej lepszej jakosci , oleje mineralne nie sa wcale duzo gorsze od oleji polsyntetycznych a napewno nie w Polsce (to nie era turdusow)nikt z was nie wie co oni w banki laduja osobiscie jezdzilem(osobowkami) na wielu olejach a i codziennie wsiadam do maszyny budowlanej ktora od nowosci smiga na mineralce MOBIL DELVAC 15W40(taki sam uzywam w obecnej osobowce i uzywalem wczesniej w Golfie2 1.6TD JR i sprzet nakrecil w moich rekach...
Szanowne Panie i Panowie, z całą rozciągłością zgadzam się z zacytowaną przeze mnie wypowiedzią. Sam do swojego mkII TD leję oleje "ciężarowe"(np.wspomniany Delvac, czy Castrol Tection)wszystkie 15W40 i ciągną furę lepiej niż niektóre hipersupermagnatoplatinumy. Tyle co do jakości. A co do trwałości turbinki: jak ktos ciśnie pedał w podłogę zaraz po zeskrobaniu lodu z szyb w poranek przy - 25 stopni albo frunie po autostradzie 170km/h zjeżdża do "pit-stopu" i gasi od strzału, to współczuję, nawet najnowsza technologia w pełni syntetycznych olejów z górnej półki mu nie pomoże... :grin:


Adrenaline starts to flow
You thrashing all around
Acting like a maniac....mk II
(or Whiplash)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 220 gości