automat czy manual w TDI?????

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » śr sty 24, 2007 19:15

f
Grzesiekk1982 pisze:Jak dla mnie, nie kupił bym, chyba, że jako 4-5 auto w domu, by móc nadal jeżdzić swoimi manualami ;) Nie mam nic przeciwko automatom, ale jakbym miał nim jeździć, to raz na jakiś czas, nie ma tej frajdy ;)
Pozdrawiam.
frajda jest tak jak mowisz jak sie jedzdzi na zmiane automatem i manualem, teraz juz nie ale na poczatku jak jezdzilem na zmiane to bardzo czesto probowalem chamowac (przed skrzyzowaniem) nie wduszajac sprzegla natomiast w automacie noga odruchowo szukala sprzegla :) idzie sie posmiac


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
ziembul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 26, 2005 20:04
Lokalizacja: Wieluń/Wawa/Eindhoven
Kontakt:

Post autor: ziembul » śr sty 24, 2007 19:42

U mnie w domu mielismy kiedys automat, jezdzilo sie milo, chociaz w koncu padl:( Ale to byl peugeot;)
Ostatnich wakacji w USA kupilem Kia Sephia w automacie i nawet nim dalo rade jezdzic hamujac silnikiem. Mieszkalem w gorach a klocki sie skonczyly;)
W kazdym razie ja bym w tej chwili nie bral automata, ale tylko dlatego, ze nie najezdzilem sie jescze manualem.
pozdrawiam


Juz po problemie(hamulce):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81532

magiczny PIN :)))
BREMBO MAX|FERODO PREMIER

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » czw sty 25, 2007 10:57

Faktycznie tak jak mówi manual do VW, golfik mk4 variant w automacie spala ~8litrów po mieście w trubie PSJ (emeryta).
Przyjemność z jazdy jest przeogromna. W moim golfiku mam ESP, ABS, ASR i w obecnie panujących warunkach to poprostu odlot. 0 problemu z ruszaniem, hamowaniem i obawą, że tylek gdzieś ucieknie.
Najgorzej jest jak wracam do manuala, jadąc autkiem służbowym lub rodziców. Dojeżdżam do krzyżówki i zamiast wrzucić sprzęgło i zmienić bieg, to czekam aż autko samo to zrobi. Już nie raz z "dziwnych" powodów silnik zgasł :)

Podsumowując, jak możesz to kup automat. Jeżeli nie, to manual i golfika na pompie rotacyjnej - najlepiej AFR lub ASV.


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

johan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 25, 2007 17:36
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: johan » czw sty 25, 2007 22:23

do automatu potrzeda slinika z większą mocą , jest troszeczke większe zużycie paliwa a w razie awari naprawa jest droga i nie kazdy chce sie jej podjąć a poza tym zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz automatu . zalerzy kto co lubi fajma sprawa w mieście jak stoisz w korku ale ja wychodze z załozenia ze niema to jak pomieszać w biegach oczywiściwe jest tiptronik rzecz gustu a o gustach sie nie rozmawia



Awatar użytkownika
krismagda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 01, 2007 19:08
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: krismagda » pn paź 01, 2007 19:55

mam borę 1,9 tdi z tiptronikiem,na początku było dziwnie ale teraz to wygoda i komfort,nie słuchaj opowieści typu - bo ja słyszałem że się psują i są awaryjne,jak kupisz auto zadbane i nie zajechane to automaty vw tiptronic(multitronic to porażka) mają żywotnośc silnika tdi a obsługa to wymiana oleju i filtra raz na dwie wymiany oleju w silniku



Awatar użytkownika
Kazimir
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 131
Rejestracja: sob lut 17, 2007 22:24
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Kazimir » śr paź 03, 2007 13:53

Ja bym wybrał na 100% manuala, koniec kropka.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images27.fotosik.pl/188/194a0404a4064a2e.jpg[/img][/url]
i LOVE DRIVE :)

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » śr paź 03, 2007 14:16

Jesli chcesz TDI-ka to znaczy ze pewnie oszczędność jest u Ciebie ważna , a skoro tak to nie bierz automata bo w mieście to ok. 1 litra więcej na setke. I nie chodzi tu o to ze automaty sie psują i takie tam, jazda z automatem jest komfortowa i bardzo przyjemna i są one bardzo zywotne jak sie wymienia na czas olej i filtr, ale te automaty z konca lat 90 czy początku 00 nie są jeszcze tak doskonałe zeby nie powodować wzrostu spalania i spadku osiągów, bo i osiągi z automatem będziesz miał o ok. 1-1,5 sek. gorsze niz te w manualu. pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości