Jakie świece żarowe?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

Post autor: ghoost » wt sty 23, 2007 18:36

a ja najtansze mozliwe w motoryzacyjnym kupielem, istry bodajrze i grzeja jak trzeba, bez zadnych problemow... nie oszukujmy sie ale technologia wykonania i jakosc nie moze sie znaczaco roznic w dzisiejszych czasach... tylko firma i marka... wiem cos o tym bo pracuje w firmie gdzie robimy elemendty do mesia i daci i niczym sie nie roznia a w cenie i owszem :bajer: pzdr :bigok:


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr sty 24, 2007 09:54

DeGie pisze:ale już zgłupiałem :kac:
a czemu to, z powodu świec i które wybrać ?

[ Dodano: Sro Sty 24, 2007 09:06 ]
ghoost pisze:a ja najtansze mozliwe w motoryzacyjnym kupielem, istry bodajrze i grzeja jak trzeba, bez zadnych problemow... nie oszukujmy sie ale technologia wykonania i jakosc nie moze sie znaczaco roznic w dzisiejszych czasach... tylko firma i marka... wiem cos o tym bo pracuje w firmie gdzie robimy elemendty do mesia i daci i niczym sie nie roznia a w cenie i owszem :bajer: pzdr :bigok:
po części masz rację, wiele elementów czy całych maszyn produkowanych
jest poza faktycznym krajem pochodzenia, np. Toyota, czy nawet VW :-)
w innych branżach np. koltety do hamurgerów firmy McDonald są produkowane
na cały świat w MORLINACH i nie tylko

DeGie jak już chcesz wydać mało kasy i mieć jakis czas spokój
o ile masz także sprawny akumulatorek to kup świece Monark a nie Iskry


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr sty 24, 2007 13:33




Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr sty 24, 2007 13:57

ghoost, ja pracuje w slepie z częsciami i jak kupuje coś do swoich dwujeczek to biore na sklep z kilu firm i co jest droższe jest lepiej wykonane. Mam kilka podstawowych firm z których kupuje części. Jeśli chodzi o swiece to proponuje NGK albo Beru bo nanie nikt nie narzeka. Iskier wogóle nie mamy chyba że na specjalne zamówienie ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
boro50
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: śr sty 03, 2007 16:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: boro50 » śr sty 24, 2007 16:01

Ja do swojego JP kupiłem właśnie świece Iskry po 16zł za szt i wcale nie narzekam. Tak samo pali od pierwszego jak na innych świecach, a zaoszczędziłem sporo pieniędzy. Poza tym moim zdaniem nie ma sensu ładowa kasy w dwudziesto letnie auto tyle kasy na same świece. Za zaoszczędzone pieniądze kupiłem jeszcze amory i wszystko wymieniłem sam. Poza ty jeżeli nawet jakiś zamiennik za 16 zł zużyje mi się raz w ciągu roku, a oryginalne Beru czy NGK za 40zł w ciągu dwóch lat, to i tak jestem do przodu. Uwielbiam swojego golferka, ale nie aż tak, żeby ładowac w niego tyle kasy (tymbardziej jak się jest studentem zaocznym z 470zł wypłaty :D). Kupiłem samochód a nie skarbonkę. Taniośc i ogólnodostępnośc częsci było głównym kryterium wyboru golfa.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124618]VW Golf III 1.9TD by boro50, teraz już TDI :D[/url] - Zapraszam!
[url=http://www.instalacjecaraudio.pl/sound_off/25_volkswagen_golf_1993.html][img]http://www.instalacjecaraudio.pl/signature.php?id=25[/img][/url]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr sty 24, 2007 23:41

boro50 pisze:Ja do swojego JP kupiłem właśnie świece Iskry po 16zł za szt i wcale nie narzekam.
też tak myslałem, kupiłem i po 2 miesacach padły 3, a potem 4. A miałem takie Obrazek


Wymieniłem drugi raz pojezdziłem 8 miesiecy i poszły 2. Autko odpalało ale kulało. Po miesiacu nastepnym poszła 3-cia i wywaliłem je. Pomyśałem dosyć tego szajsu ISKRA . W ciągu 10 miesiecy wydałem na ISKRY ponad 160zł i gdzie tu oszczednosć. I wydawało mi sie ze nie równo sie grzały.
Przy okazji jak byłem w Poznaniu kupiłem w przedstawicielstwie BERU te świece
i są super :grin: , szybko się grzeją, autko pali na strzała i chodzą juz 2 lata. Za komlet dałem 160zł. Opłacało się bo wg mnie zaoszczędziłe. bo na iskry w ciagu 10 m. wydałem 160zł, na na BERU w ciągu 2 lat nic i dlaej pięknie grzeją :hmm: Co marka to marka nikt mnie nie przekona.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw sty 25, 2007 12:18

boro50, jeżdziłem na iskrach i sprzedaje je i słyszałem różne opinie ale żadna dobra ;) Dla mnie to hała !!! A te oszczędności to są wirtualne !!

[ Dodano: 25 Sty 2007 11:27 ]
boro50, też jestem studentem pracuje i sam się utrzymuje trochę wiecej zostaje mi w łapie ale jeśli chodzi o auto to ma być nie zawodne !! Jak sprowadziłem auto odrazu wymieniłem amory na Sachsy olejowe, klocki, tarcze i szczęki na ATE. Mam zrobione ponad 100 tyś. Amory trzymają jak nowe, hantle też git i jeszcze są. Mój brat pół roku temu też sprowadził auto załozył wszystko tańsze bo wychodzi z tego założenia że auto to nie skarbonka. Telepy się już wytelepały, a jak hamuje to jak lokomotywa bo tak piszczą klocki, ostatnio zmieniałem mu opony na zimówki, tarcze to już przeszłość !!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Post autor: erwin » czw sty 25, 2007 21:48

TYLKO NGK NGK NAJLEPSZE



Awatar użytkownika
ghoost
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob paź 28, 2006 20:34
Lokalizacja: zamość/kraków

Post autor: ghoost » pt sty 26, 2007 00:10

PinkFloyd; vw_vandal - może i macie racje odnośnie jakości świec... ja od marca jezdze na ISKRACH i nie narzekam, ale moze inni mieli inne doswiadczenia... tez uwazam ze jak cos robic to raz a porzadnie bez zadnych pol srodkow i zamiennikow, tylko patrzac jak czasami ludzie sie podniecaja bo kupili niby lepszej firmy, zachodniej... potem patrze na kod kreskowy a tam 5-czyli w polsce wyprodukowane.. hehe lub co gorsza made in china :bajer: pzdr


just do it:)
moje cudo http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=971572&sid=850f22cf6962c38706d83579013f4a00#971572

Awatar użytkownika
VWąski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw paź 13, 2005 20:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: VWąski » pt sty 26, 2007 02:07

oo widze że temat się ożywił :helm:
RobertP pisze:a czemu to, z powodu świec i które wybrać ?
można i tak to nazwać.
boro50 pisze: ...
Fakt, każdy ma swoje zdanie... :kac:

Jestem studentem, pracuje, a Gofra używam nacodzień i ze względu na moją prace ładnych kilosów każdego dnia nabija. Ja jestem tego zdania i przy tym się będę trzymał: Goferowi leci ostatni naście, po dupie swoje też dostaje. Mimo to nie żałuje na niego zarobionych pieniędzy. Fakt, obecnie jakoś w portfelu ich niedużo...
lecz WMP 'wierność markowym podzespołom' :weedman:

:bigok:
:bajer: i wszystko jasne

Obrazek

koniec pieprzenia

właściwie to już wczoraj rano zmieniałem 'żaróvki'
zakupiłem jak widać ngk z serii d-power (dla ciekawskich google i jazdaa)
nie są najtańszymi, ale dzięki okazyjnemu skombinowaniu rabatu w sklepie z częściami... :helm:
25zł za szt
i pierwsze wrażenia jak najbardziej!
a i dziś mrozik, śnieżny puch przykrywa Gofra...
może rano się wypowiem :hmm:


dzięki za wszystkie opinie
:pub:
DeGie


:wazup: :weedman:

[b]..::NIECH MOC GOLFÓW BĘDZIE Z WAMI::..[/b]

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt sty 26, 2007 10:47

DeGie, dobrze wybrałeś to nowa seria NGK czyli D-Power jak pamiętam nr 2 ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 26, 2007 10:56

Świeczki fajniutkei, tez chciałęm takie kupić :grin: ale nie było i kupiłem orginalne BERU i tez sa ok, juz 2 lata służą. Wg mnie wybory sa tylko dwa.
1. NGK :food:
2. BERU :grin:



Awatar użytkownika
VWąski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw paź 13, 2005 20:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: VWąski » pt sty 26, 2007 11:08

doookładnie
jest to nowość, naczytałem się o tym... - nie powino być rozczarowań :food:
a ze starych świeczek grzała....
aż jedna :okej:
mrozik za oknem...
zaraz ide palić gadzine :hehe:
pzdr


:wazup: :weedman:

[b]..::NIECH MOC GOLFÓW BĘDZIE Z WAMI::..[/b]

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt sty 26, 2007 11:55

A czy te NGK D-POWER to są wolnogrzejne czy szbkogrzejne,pytam bo mam wolno... i nie wiem czy dopasuje do swojego JP.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 192 gości