[MK3 TDI] Dymi na niebiesko

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RomanK84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob lip 15, 2006 15:28
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: RomanK84 » wt sty 02, 2007 16:56

Co może być przyczyną tego, że gdy świece są podgrzewane to puszcza dymek z rury około 5 sekund. Czy wtedy, gdy świece są grzane to dawka paliwka też się zwiększa?



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » wt sty 02, 2007 18:03

Jak dzisiaj po pracy odpalałem to było 4C na dworze i świece grzały ale poszedł niebieski dymek i jak jechałem to też lekki jak ruszałem. Jak się kawałek przejedzie i rozgrzeje to znika. Co to może byc ?



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » wt sty 02, 2007 19:03

moim zdaniem swiece. w tdi nie ma problemu zeby to sprawdzic bo jest do tego miejsce. wiec radzilbym to sprawdzic!


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » wt sty 02, 2007 20:06

W jaki sposób sprawdzić te świece? Czy to możliwe ze to rzeczywiście świece jak przez kilka pierwszych metrów lekko puszcza dymka na niebiesko? Dodam że jak było ciepło to tego nie zaobserwowałem. Dzięki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » wt sty 02, 2007 20:19

U mnie raz zakopci z rana a raz nie.Ja bym się tym nie przejmował :bigok: Jak temp spadnie poniżej zera to wtedy puści dymola rano a tak to nie.Wkońcu to diesel i ma swoje już przejechane.Na budziku mam 206tys. ale w to nie wierze :bigok:



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » wt sty 02, 2007 20:21

najprosciej ale tez najmniej dokladnie sprawdzisz tak (osobiscie nie polecam ale w ostatecznosci): odkrecasz przewody od swiec w tdi kazda swieca ma swoj osobny przewod, i bierzesz kawalek kabla dotykasz do plusa aku a drugi koniec do swiecy tam gdzie byl kabel przykrecony. Jesli ci zaiskrzy to swieca git a jesli nie to padnieta. Sposob drugi: wykrecasz swiece podpinasz minus na gwint od swiecy ktory wkrecasz do glowicy, miedzy plus podpinasz amperomierz szeregowo i tak jak w pierwszym sposobie dotykasz do swiecy. Siwece powinny brac jesli sie nie myle od ok 11 do 15A oczywiscie moge sie mylic wiec niech mnie ktos poprawi jesli tak jest. jesli bedziesz tak sprawdzal to od razu zmierz sobie czas w jakim swieca rozgrzewa sie do czerwonosci. wszystkie swiece powinny rozgrzewac sie w miare jednakowym czasie ale niewiem ile powinien wynosci.


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: [MK3 TDI] Dymi na niebiesko

Post autor: mirass » śr sty 03, 2007 11:51

Michall pisze:Witam wszystkich, szukałem na ten temat ale nic konktetnego nie udało mi się znaleść a mianowicie gdy rano odpalam Golfika to okropnie kopci mi na niebiesko z wydechu przez jakieś 5 s i wszystko ustaje dodam że jak odpalę to słyszę i widzę jak wskazówka na obrotomieżu bardzo delikatnie faluje i ustaje wszystko tak jak napisałem po 5s.
Samochód ma przejechane 265 tyś (nie kręcony) pali dobrze nie trzeba go jakoś długo kręcić jak tęperatury spadają to dosłownie troszke wiecej przytrzymam, ciepły też pali.

Dodam że to kopcenie zauważyłem jak teperatury zrobiły sie niższe. Olej Oplowski 10W40 filtry wszystkie nowe, muszę tylko zmienić rozrząd.
ja miałem cos takiego w skodzie felici 1,9D (silnik AEF)..rano odpalalem niebiesko bialy dym, falujące obroty ,ktore po 5 sek stabilizowały sie i było czysto...u mnie niestety to była wina pompy wtryskowej.moj poprzednik ewidentnie lał opał bpo na opale paliła jak nofka sztuka :hmm:


www.vagtune.pl tel. 502730289

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości