[MK3] Swiece żarowe bosch - orginal czy podrobka??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sliver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 23, 2006 10:49
Lokalizacja: Kutno

Post autor: sliver » czw sty 25, 2007 10:24

mieliscie racje - cuda sie nie zdarzaja... jednak to byly podrobki...
pojezdzilem na tych swieczkach od allegrowicza "soprano73" 2 miesiace i auto zaczelo palic coraz gorzej mimo, ze na dworze bylo +7st az wogole nie chcialo zapalic - padly wszystkie 4 swiece naraz !!!
kupilem oryginalne bosche w sklepie i wszystko wrocilo do normy - silnik pali od pierwszego. trzymajac obie w rece widac duza roznice w wkonaniu na niekorzysc tych z allegro oczywiscie.
mam jeszcze jedno pytanie - chcialem zlozyc reklamacje ale sprzedawca mi napisal, ze pewnie padly wszystkie bo jak nie chcial mi zapalic silnik to kikukrotnie podgrzewalem swiece i sie spalily - czy jest taka mozliwosc, ze jesli przed zapaleniem silnika bede np. 5 razy przekrecal stacyjke ale nie odpalal silnika to spale swiece??
nie chcial bym 3ci raz w ciagu 2 mies wymieniac swiec...



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw sty 25, 2007 10:37

sliver pisze:czy jest taka mozliwosc, ze jesli przed zapaleniem silnika bede np. 5 razy przekrecal stacyjke ale nie odpalal silnika to spale swiece??
Jest taka możliwość jak najbardziej.



sliver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 23, 2006 10:49
Lokalizacja: Kutno

Post autor: sliver » czw sty 25, 2007 10:51

bongo pisze:
sliver pisze:czy jest taka mozliwosc, ze jesli przed zapaleniem silnika bede np. 5 razy przekrecal stacyjke ale nie odpalal silnika to spale swiece??
Jest taka możliwość jak najbardziej.
napewno?? zdazyl sie komus taki przypadek, ze wszystkie naraz padly po kilkukrotnym podgrzewaniu czy to tylko przypuszczenia?? pytalem sie tez na innym forum i niektorzy pisali, ze od lat w ciezkie mrozy kilkukrotnie podgrzeaja przed zapaleniem i swieczki wytrzymuja im co najmniej rok. mierzylem miernikiem tez po jakim czasie przekaznik wylacza zasilanie swiec w golfie3 i okazalo sie, ze kontrolka gasnie po jakis 5-8sek ale swiece grzeja jeszcze okolo 15-20sek po odpaleniu silnika.
u mnie co prawda padaly po kolei same w okresie ok. 2 tygodni ale pytam sie dlatego, ze nei chcial bym zaszkodzic nowym swieczka za ktore dalem prawie 150zl....



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw sty 25, 2007 11:01

sliver pisze:
bongo pisze:
sliver pisze:czy jest taka mozliwosc, ze jesli przed zapaleniem silnika bede np. 5 razy przekrecal stacyjke ale nie odpalal silnika to spale swiece??
Jest taka możliwość jak najbardziej.
napewno?? zdazyl sie komus taki przypadek, ze wszystkie naraz padly po kilkukrotnym podgrzewaniu czy to tylko przypuszczenia??
a ja Ci powiem że mi się spaliły na raz wszystkie jak odpalić musiałem z
takiego przemysłowego prostownika, miałem włączony zapłon podpięty
prostownik/matke coś tam grzebałem pod maską i chcąc zapalić auto
po jakiejś chwili kręciełm i kręciłem i du*a nic z tego myślałem że problem
z paliwem/kątem wtrysku ale problemem okazały się spalone miesięczne świece
firmy Monark
i w tym miejscu uważam że nie miało to znaczenia czy to Monark czy Bosch czy inna firma .. :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

sliver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 23, 2006 10:49
Lokalizacja: Kutno

Post autor: sliver » czw sty 25, 2007 11:55

RobertP pisze: a ja Ci powiem że mi się spaliły na raz wszystkie jak odpalić musiałem z
takiego przemysłowego prostownika, miałem włączony zapłon podpięty
prostownik/matke coś tam grzebałem pod maską i chcąc zapalić auto
po jakiejś chwili kręciełm i kręciłem i du*a nic z tego myślałem że problem
z paliwem/kątem wtrysku ale problemem okazały się spalone miesięczne świece
firmy Monark
tylko , ze ja z prostownika nie odpalalem...



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw sty 25, 2007 14:53

sliver pisze:ze od lat w ciezkie mrozy kilkukrotnie podgrzeaja przed zapaleniem i swieczki wytrzymuja im co najmniej rok
No to masz prostą odpowiedz na pytanie czy szkodzi...Ja świece mam drugi sezon i nic nie zapowiada że sie kończa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości