[MK3 1Z] N-75 panowie pomocy spadek mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw wrz 21, 2006 10:40

RobertP pisze:no niby tak ale w pierwszych wersjach przepływomierzy termistor siedział w środku i spełniał rolę czujnika temperatury zasysanego powietrza
tego nie wiedziałem...

anyway w jedenzecie i każdym TDI czujnik temp. zasysanego powietrza powinien być po przejściu powietrza przez intercooler



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw wrz 21, 2006 10:50

cowboy pisze:tego nie wiedziałem...
poczekaj zaraz coś znajdę do wyjaśnienia, co mogłoby sie okazac też pomocne na przyszłość
[ Dodano: Czw Wrz 21, 2006 10:56 ]
mam ten obrazek nawet mam dane skąd pobierałem
tego pierwszego przepływomierza
takie były dawniej przy którym zjadłem zęby jak miałem Forda :axe: błee...
Obrazek
tam tez na stronach dowiedziałem się wielu fajnych i pożytecznych rzeczy które można stosować i stosuję do dzisiaj



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw wrz 21, 2006 12:27

RobertP pisze:takie były dawniej przy którym zjadłem zęby jak miałem Forda
he he Ford kupa wort :)

no tak ale ta przpływka nijak się ma do TDI :)

w naszych TDI to tylko cienki drucik :)

Obrazek

[ Dodano: Czw Wrz 21, 2006 12:28 ]
he he zmieniło mo z g.ó.w.n.o na kupa i wyszło że fordy nie są złe :P



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw wrz 21, 2006 12:43

cowboy pisze:w naszych TDI to tylko cienki drucik :)

Obrazek
o to jest ten drugi rodzaj przepływki a ten drucik jest czujnikiem tzw. gorącym drutem :-)
zacytuję słowa:"
Polega to na tym, że prosty obwód elektroniczny pilnuje stałej temperatury platynowego drucika który jest chłodzony przez opływające go powietrze. Temperatura drucika jest utrzymywana na poziomie około 120-130 stopni powyżej temperatury powietrza i jest mierzona przez termistor obok drucika. Przepływające powietrze powoduje szybsze tracenie ciepła przez drucik i elektronika zwiększenie natężenie prądu płynącego przez niego tak, aby skompensować ubytek temperatury. Napięcie, które zasila drucik jest jednocześnie napięciem wyjściowym dla komputera wtryskowego. Przepływomierz mierzy od razu masę powietrza. Im powietrze zimniejsze i gęstsze tym bardziej chłodzi drucik, im szybciej płynie tez bardziej chłodzi. Genialne. Przy gwałtownym dodaniu gazu następuje rozchwianie mostka elektronicznego i gwałtowny wzrost prądu, drucik się natychmiast nagrzewa i prąd maleje do wartości potrzebnej do utrzymania jego temperatury.

Już prawie nauczyłem się tego na pamięć i stąd wiem o co chodzi w przepływkach,
rozbierałem je kilkanaście razy, jeśli nie więcej :-)
Skoki prądu powodują chwilowe wzbogacenie mieszanki i stąd jest moc lub jej nie ma :-)
a tu drugi rysunek tego co ty masz ...
Obrazek
cowboy pisze:he he zmieniło mo z g.ó.w.n.o na kupa i wyszło że fordy nie są złe :P
e tam wszystkie fordy są złe miałem trzy z trzema była ciągle kupa ... jakbym miał nowego to na bank bym sie go pozbył jak najszybciej hehehehe ...



broda1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: sob mar 11, 2006 09:20
Lokalizacja: katowice

Post autor: broda1920 » ndz sty 11, 2009 13:31

czesc koledzy jesteście mi w stanie podpowiedzieć , odp. na temat tego zaworka N75 otóz to przy jakiś tam obrotach 2,5-3tyś tak około niezawsze ale łapie tryb awaryjny, wyłanczam silnik i załanczam nic nowego i jest ok ale czy ten zaworek jak łapie tryb awaryjny to juz jest wogóle ekniety zepsuty? i od początkowych odrotów czyli od załoczenia silnika juz zle podaje na turbine sygnały?z góry dzieki



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » ndz sty 11, 2009 16:24

broda1920 pisze:czesc koledzy jesteście mi w stanie podpowiedzieć , odp. na temat tego zaworka N75 otóz to przy jakiś tam obrotach 2,5-3tyś tak około niezawsze ale łapie tryb awaryjny, wyłanczam silnik i załanczam nic nowego i jest ok ale czy ten zaworek jak łapie tryb awaryjny to juz jest wogóle ekniety zepsuty? i od początkowych odrotów czyli od załoczenia silnika juz zle podaje na turbine sygnały?z góry dzieki
wyczyść N75 jak jest pokazane na forum a przede wszystkim on nie podaje żadnych sygnałów na turbo....on steruje gruszką turba poprzez podciśnienie...



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz sty 11, 2009 16:40

MZiobro pisze:on steruje gruszką turba poprzez podciśnienie...
w przypadku 1Z poprzez ciśnienie ...



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » ndz sty 11, 2009 16:42

a tak....zapomniałem że on o 1Z mówi :grin:



broda1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: sob mar 11, 2006 09:20
Lokalizacja: katowice

Post autor: broda1920 » ndz sty 11, 2009 22:57

MZiobro, właśnie kolego czyściłem jak pisze na forach tz wd-40 troche powietrza żeby wydmuchać i na jakiś czas pomagało a o te strowanie tą gruszką to jak jest ?jezeli łapie tryb awaryjny to już jest coś nietakt z N75 i od załączenia silnika już zle steruje gruszką?czy dopiero jak łapnie tryb awaryjny?



grzeswd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2009 00:03
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: grzeswd » pn sty 19, 2009 00:58

Witam,

Jestem świeżo po wymianie N-75 (silnik 1.9 TDI 81KW), ale problem z autem pozostal t.j muli zazwyczaj na 3im biegu powyzej 3000 obrotów. Staram sie unikac wysokich obrotów - jezeli tak robie to moge go rozchulac do 160 km/h i dalej, natomiast jak probuj przy wysokich obrotach, to zaczyna mulić ... Filtr paliwa zostal wymieniony. Bardzo prosze o rade co dalej z tym fantem zrbobic lub do kogo na Śląsku mozna sie wybrac kto zan sie na tym... Niestety jestem laikiem w sprawach technicznych..
Z gory dziekuje za pomoc.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn sty 19, 2009 17:05

grzeswd
sprawdz wężyki ciśnieniowe i podciśnieniowe, może egr, może kierowniczki w turbo sie przycinaja
Ostatnio zmieniony pn sty 19, 2009 17:10 przez piter_s, łącznie zmieniany 3 razy.



grzeswd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2009 00:03
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: grzeswd » wt sty 20, 2009 00:23

piter_s pisze:grzeswd
sprawdz wężyki ciśnieniowe i podciśnieniowe, może egr, może kierowniczki w turbo sie przycinaja
piter_s dzieki za info...powiedz mi jeszcze jak mozesz gdzie znajduja sie te wężyki i jak je sprawdzic, tzn jak ocenic ich przydatnosc? Czy chodzi o ten temat ?:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... we&start=0



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » wt sty 20, 2009 07:44

grzeswd pisze:
piter_s pisze:grzeswd
sprawdz wężyki ciśnieniowe i podciśnieniowe, może egr, może kierowniczki w turbo sie przycinaja
piter_s dzieki za info...powiedz mi jeszcze jak mozesz gdzie znajduja sie te wężyki i jak je sprawdzic, tzn jak ocenic ich przydatnosc? Czy chodzi o ten temat ?:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... we&start=0
u ciebie jest troszke inaczej jak w mk3, ty masz na podciśnieniu sterownie n75, a w mk3 jest cisnieniowe.
posprawdzaj wszystkie wężyji od n75 i inne od pompy vacum, sprawdz czy egr działa, odepnij od egra wężyk i sie przejedz, a odpiety wężyk zaslep czymś, no i turbo moze ma zapieczone kierownice.
Ostatnio zmieniony wt sty 20, 2009 07:45 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



grzeswd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2009 00:03
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: grzeswd » śr sty 21, 2009 01:22

Dzieki piter_s...powiedz mi jak sprawdzic czy EGR dziala, poprzez odpiecie wezyka ? A jezeli chodzi o turbo, jezeli rzeczywiscie bylyby zapieczone kierownice, to idzie to jakos wyczyscic ? Czy juz wchodzi w rachube jakas skomplikowana akcja ? Czy w takim wypadku wyjmuje sie turbine?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 229 gości