[MK4 TDI] Wyciek oleju przy doprowadzeniu powietrza do turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wyciek oleju mk4 TDI AGR

Post autor: Haki » pn sty 04, 2010 20:07

aure pisze:Panowie ma problem z moim mk4 tdi AGR. Mianowicie miałem wymieniany simering na wale korbowym od strony rozrządu. teraz prawdopodobnie strasznie z niegi cieknie!! Brak oleju na bagneciku! :blush:
Już 2 razy mechani wymieniał simering. Mówi że wina leży w wyrobionej obudowie wału korobowego. Jest ona aluminiowa możliwa jest wyrobienie się jej? w czym może tkwić problem??(dodam że obudowa tylko w ASo koszt 440zł)

Proszę o pomoc!pw
Przy wielkim przebiegu tak .. ale nie napisałeś jaki masz u siebie.
Takie objawy jak wytarta obudowa od wału to może się przytrafić ale jak masz 400-500 tys , albo auto dostawało w :ass: ostro... i nie było należycie traktowane.
Skoro masz sprawdzonego mechanika - to nie pozostaje chyba nic innego jak kupno nowej - bo cena nie jest kosmiczna + nowy uszczelniacz i zobaczysz co będzie.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

aure
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 15:23
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Wyciek oleju mk4 TDI AGR

Post autor: aure » pn sty 04, 2010 21:14

Jak pisałeś kolego Haki odnośnie przebiegu ma 230tys samochód pochodzi z włoch( jak nie katowałem samochodu ale jak był traktowany wcześniej nie wiem). Nie wiem czy ten mechanik do końca wykonał dobrą robotę. W sumie czy mógł popełnić jakiś błąd. Miałem wcześniej drobne wycieki oleju w okolicach rozrządu. Ale jak powymieniał simeringi i uszczelniacze to teraz się "leje".
Kwota tej obudowy nie jest porażająca, lecz biorąc pod uwagę że zmuszony byłem wymienić sprzęgło (koszt z naprawą 2000zł - Valeo) wcale mnie nie uszczęśliwia. Mam nadzieję że to jest ta obudowa, ale.. kto wie. może jakieś ślady na wale??
Mechanik jest na 90% pewny. Ma mi to w środę jeszcze raz rozebrać i przepatrzyć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości