Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » pn mar 07, 2016 19:13

Witam
Bylem dzis na kanale z autem i zrobilem zdjecie turbo zeby sie na 100 % upewnic wg to turbina z zaworem WG

Obrazek
Sprawdziłem tez wlepki w bagażniku i na rozrządzie i wszędzie jest ALH.
Czyli muszę kupić turbinę z VNT.
Mam pytanie podłączyłem wężyki ciśnieniowe tak jak radził Łuki_79, bypass na turbo, na N75 wyjście Vac pod pompe Vacum,OUT zaslepilem, ATM pod powietrze, niestety po zgaszeniu auta słychac jakby wiercenie juz wiem ze to z N75, czy mógłbym puścić wyjscie out nie zaslepione żeby nie bylo tego odglosu po wylaczeniu auta ?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » pn mar 07, 2016 19:28

luki3105 pisze:czy mógłbym puścić wyjscie out nie zaslepione żeby nie bylo tego odglosu po wylaczeniu auta ?
Jeżeli zostawisz wyjście OUT w zaworze N75 niezaślepione będziesz miał nieszczelność w układzie podciśnienia,a co za tym idzie brak sterowania pozostałymi elementami jak zawór EGR oraz klapą gaszącą w tym zaworze.
Słabsze będą również hamulce z racji słabego wspomagania serva.

Możesz odłączyć i zaślepić po prostu ten wężyk idący do zaworu N75 do króćca VAC - i tak zawór N75 nie steruje aktualnie ciśnieniem doładowania


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Re: Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » pn mar 07, 2016 20:09

Dzięki Łuki_79 za odpowiedz jeszcze jendo pytanie mam okazje kupic turbo o nr GA3 038145701
Zdjecie z nr poniżej czy to turbo podejdzie ?
Obrazek
Sprawdzilem w ETCE i wg tych numerów jest to turbo od AGR.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » pn mar 07, 2016 20:25

Patrząc na numer tej suszarki 038145701A to jest to turbosprężarka z zaworem WG czyli taką jaką masz aktualnie.


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » pn mar 07, 2016 20:45

Mam jeszcze jedno pytanie.
W tym przypadku jak u mnie co moze powodowac not lauf? Czy oprocz turbo bede musial jeszcze cos robic bo dzownilem do firmy od turbo sprezarek i gosciu mi mowil ze bede musial jeszcze zmienic podejscie do wydechu.
Tą turbinę którą mam mogę wymienić na taka samą ale pewną, czy samochód będzie wtedy jezdzil oczywiscie z pominięciem N75 ?
Bo pytanie teraz o koszty kiedy bede chcial zrobic jak powinno być bede musial kupic jakies uzywane turbo + przeróbka wydechu + nie wiem co jeszcze, może korzystniej będzie zmienić to turbo na pewne i zostawić jak jest z lekki ubytkiem mocy zpowodu bypassu sie pogodzę, byle nie bylo tych notlaufow.
:-(
A jakby zamienić moj N75 na taki n75 z AGR byla by sterowana turbinA tym zaworem ?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » pn mar 07, 2016 21:16

luki3105 pisze:W tym przypadku jak u mnie co moze powodowac not lauf?
Musiałbyś wykonać logi dynamiczne aby to zdiagnozować.
luki3105 pisze:Czy oprocz turbo bede musial jeszcze cos robic bo dzownilem do firmy od turbo sprezarek i gosciu mi mowil ze bede musial jeszcze zmienic podejscie do wydechu.
Z tego co widać mocowanie rury wydechowej do turbosprężarki jest różne więc musiałbyś to wymienić.
Pojeździj po szrotach,może znajdziesz przy jakimś wraku za kilkanaście $$$$$$.
luki3105 pisze:może korzystniej będzie zmienić to turbo na pewne i zostawić jak jest z lekki ubytkiem mocy zpowodu bypassu sie pogodzę, byle nie bylo tych notlaufow.
Kolego,te tryby awaryjne występują prawdopodobnie z racji braku sterowania ciśnieniem doładowania przez sterownik a nie od razu z racji uszkodzenia turbosprężarki i może być prawdopodobnym to,że po wymianie na taka samą problem nie ustąpi.
luki3105 pisze:A jakby zamienić moj N75 na taki n75 z AGR byla by sterowana turbinA tym zaworem ?
Niestety nie da rady tak zrobić,bo sterownik silnika ze softem od ALH nie ogarnie sterowania zaworem N75 ze silnika AGR.
Poza tym zawór od ALH sterowany jest podciśnieniem a zawór od AGR nadciśnieniem.


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Re: Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » pn mar 07, 2016 21:43

Tylko skąd teraz pewne turbo od alh???
Chyba zrobię tak jak fabryka zrobiła znaczy turbo z VNT i bedzie spokoj.
Zrobię jeszcze logi bo może jeszcze coś nie pasuje logować grupę 003i011?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » pn mar 07, 2016 22:14

luki3105 pisze:Tylko skąd teraz pewne turbo od alh???
Trzeba szukać najlepiej z gwarancją rozruchową.
Chyba,że regenerowana. Na forum są tematy o polecanych firmach regenerujących suszarki,chociaż i są opinie,że lepiej kupić sprawną oryginalną używkę aniżeli "nówkę regenerowaną".
luki3105 pisze:Zrobię jeszcze logi bo może jeszcze coś nie pasuje logować grupę 003i011?
Powinny logi tych grup rozjaśnić powód trybu awaryjnego.
Jeżeli chcesz ocenę kondycji ogólnej motorowni to masz poradnik jakie logi wykonać viewtopic.php?f=80&t=562817" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Re: Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » wt mar 08, 2016 22:03

Witam
Dziś sprawdziłem po rozmowie z jednym Panem, jakie turbo byl oryginalen w moim golfie oraz czy w wyniku przeróbki turbo z WG, ktoś nie pokusił się o zmianę ECU.
Fakt 1. Ori tyrbo bylo o nr 03G253016K ,czyli zmienna geometria, w tym miejscu musze podziękować panu z seriwsu VW w Warszawie, w serwisie VW w Gdańsku nie chcieli mi udzielic tej informacji.
Fakt.2 Sterownik mam o numerze zdjęcie poniżej
Obrazek oraz odczytany z niego bląd
Obrazek
z tego co odczytalem to sterwnik od ALH.
Wiec mam juz sterownik od ALH i odpowiedni zawór N75, niedługo będzie turbo z VNT, doradźcie czy brac ori do ALH 90 KM, czy może mocniejsze 110 KM i tak i tak musze dłubac przy tym to moze wsadzic cos mocniejszego ?
Podłączyłem wężyki tak jak Łuki_79 radził proszę o ocenę czy teraz będzie ok ?

Obrazek
Zrobiłem tez logi narazie tylko statyczne meas bloc bo z basic settings vcds pokazuje jakis blad?
Proszę o info czy teraz weżyki w N75 są podlączone ok ?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: Łuki_79 » wt mar 08, 2016 22:13

luki3105 pisze:odczytany z niego bląd
Błąd dotyczy niedoładowania,czyli zapewne z racji baypass'a turbosprężarka nie osiąga zadanego ciśnienia doładowania i stąd u ciebie tryb awaryjny.
luki3105 pisze:doradźcie czy brac ori do ALH 90 KM, czy może mocniejsze 110 KM i tak i tak musze dłubac przy tym to moze wsadzic cos mocniejszego ?
Turbosprężarki z wersji 90 i 110 KM są takie same.
luki3105 pisze:Podłączyłem wężyki tak jak Łuki_79 radził proszę o ocenę czy teraz będzie ok ?
Może być.
luki3105 pisze:basic settings vcds pokazuje jakis blad?
Zapewne nie masz pełnej wersji.


Obrazek

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » wt mar 08, 2016 22:20

Ok dzieki wielkie Łuki_79 bardzo mi pomogles teraz wiem na czym stoję.
Szukam wlasnie i rury kolektorowej i turbosprężarki, późnej przekładka i zobaczymy co będzie powinno już być chyba ok, zobaczymy muszę to auto postawić na nogi :)



luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Dziwne podlaczenie wężyków 1,9 TDI ALH

Post autor: luki3105 » sob mar 12, 2016 23:52

Witam
Udało mi sie zdobyć rurę łączą turbo z wydechem. Mam pytanie czy oprocz tej rury i rzecz jasna uszczelek bede musiał cos jeszcze kupić zeby moc włozyc turbo z VNT zamiast tego z zaworem WG do swojego ALH?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości