Problem z odpalaniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kubek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn sty 12, 2015 20:51

Problem z odpalaniem

Post autor: Kubek1 » śr sty 20, 2016 13:14

Wymieniałeś filtr paliwa? Temperatury były minusowe, a nasze paliwo nie jest zbyt dobrej jakości, i auto ciezko pali, u mnie tez tak było, wymienilem filtr paliwa auto pali na dotyk



Okunek13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 10, 2016 23:04

Problem z odpalaniem

Post autor: Okunek13 » śr sty 20, 2016 15:28

Hmm filtr paliwa był wymieniany jakieś pół roku temu... I mam wrażenie właśnie jakby nie dochodziło paliwo do wtrysków jak go odpalam...I być może właśnie wina leży we filtrze paliwa. Bo pompa vacum jest wymieniona i jest w dobry stanie więc pompa odpada jeżeli chodzi o paliwo...



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Problem z odpalaniem

Post autor: poloSDI » śr sty 20, 2016 19:29

Jak masz problemy z odpaleniem to zazwyczaj brak paliwa lub świece.Pierwsze pytanie czy na pewno świece grzeją?Jak nie to zazwyczaj:padnięte świece,bezpiecznik,przekażnik.Jak paliwo to zazwyczaj cofa się ono na filtrze,puszczają powietrze wężyki na filtrze i się zapowietrza,cofa paliwo.
Czy podaje zobaczysz odkręcając lekko przewód z wtrysków.Jak zakręcisz rozrusznikiem ma walić a nie sikać.



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Problem z odpalaniem

Post autor: jasza88 » śr sty 20, 2016 21:23

Też pisałem koledze w jednym z wcześniejszych postów żeby sprawdził szczelność przewodów paliwowych, szczególnie tych przy pompie tandem, bo to po jej wymianie zaczął się problem.
Czy podaje paliwo na wtryskach to nie sprawdzisz bo to pompowtrysk, jest pompa wysokiego ciśnienia (tandem) ewentualnie pompa pomocnicza w zbiorniku, chociaż nie w każdym modelu z pompowtryskiem była montowana od początku.
Kolego a problem z ON w oleju już ustąpił? Bo tak się zastanawiam czy nie masz problemu z którymś pompowtryskiem, a dokładnie gumkami na nim, też może się wtedy pojawić problem z odpaleniem po dłuższym postoju i auto ciężko zapala.



Okunek13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 10, 2016 23:04

Problem z odpalaniem

Post autor: Okunek13 » czw sty 21, 2016 09:16

Olej jest czysty bez ON. Tak jak wymieniłem olej jakieś 4 tyś km temu tak do tej pory poziom trzyma idealnie. Lecz właśnie zauważyłem ze jeden przewód który idzię do pompy tandem jest strasznie zapocony być może tam jest nieszczelność. Wyczyszczę krócieć i przewód i założę nową opaskę zaciskową. I zobaczę co wtedy będzię się działo :) A jeżeli chodzi o świece to też są nowe.Tylko że kontrolka świeć żarowych przy włączeniu zapłonu świeci się przez jakieś 5-7 s a słyszałem że powinna się dłużej świecić bo sygnalizuje czas podgrzewania świec . Ostatnia fajka jest dorabiana bo końcówką pękła i nie mogłem nigdzie dostać takich samych kabli :/ Ale mechanik dorobił ją dociskajac przewody na prasię jest dobrze zaizolowana i myślę że jest dobrze. A jak można sprawdzić czy każda ze świec grzeję tak jak powinna ?



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Problem z odpalaniem

Post autor: jasza88 » czw sty 21, 2016 19:30

Kontrolka jest w porządku. Długość grzania świec zależy od temperatury na zewnątrz, nie wiem jaka jest u Ciebie teraz temperatura ale na pewno wystarczy żeby normalnie odpalić. Powiem Ci że u znajomego w Passacie PD, żadna świeca nie grzała i odpalał przy -5 stopniach, trochę nim zatelepało i tyle.
Zobacz dokładnie te przewody paliwowe i popraw jeśli trzeba.
Świece możesz sprawdzić przy użyciu kawałka przewodu, około metra, Jeden koniec zapinasz do plusa na akumulatorze, a drugim dotykasz leciutko do końcówki świecy, jeśli trudne dojście to przy użyciu cieńkiego śrubokręta. Jeśli świeca cała to będzie lekko iskrzyć, jak spalona to bez reakcji. Uważaj tylko żeby nie zewrzeć gdzieś do masy. I oczywiście zdejmij kapturki ze wszystkich świec.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 157 gości