Plusy / minusy OR w silnikach PD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw sie 10, 2006 11:48

Grzesiekk1982 pisze:Za namową kumpla zalałem to coś: ŚRODEK DO CZYSZCZENIA UKŁADU WTRYSKOWEGO SILNIKA DIESLA czy jakoś podobnie to się nazywa. Jest to firmy STP w płaskiej butelce, z długą szyjką (jak wszystkie produkty STP). Butelka byla niebieska. z czerwonym korkiem. Niestety, więcej już tego nie. Teraz mialem takie samo, ale w czarnej butelce DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY CZY JAKOŚ TAK, NIE PAMIĘTAM DOKŁADNIE.
hmm a to dobre
moze i umnie to samo ? , czy to drugie to też STP, gdzie to kupić w cpn-ach ?



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw sie 10, 2006 11:59

dark972, masz silnik na pompowtryskiwaczach czy na pompie?


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw sie 10, 2006 12:01

Pierwsze kupilem w LECLERC'u i juz go późiej nie widziałem. Drugie można dostać chyba wszędzie, widziałem w różnych hipermarketach, w sklepach motoryzacyjnych i stacjach benzynowych. Bardzo łatwo to dostać kosztuje 17-20 zł (to niebieskie bylo po 21, ale efekt działania był taki sam- auto zapieprza do końca każdego biegu, bez oporów, przerw-nieciągłości i nie "zatrzymuje się" przy 140). Nie wiem jak w AAZ, ale w TDi różnica jest ogromna juz po 300-400 km.

[ Dodano: 10 Sie 2006 12:34 ]
RobertP pisze:czy to drugie to też STP, gdzie to kupić w cpn-ach ?
Tak, tak, zapomniałem dodać:) oba STP



Radzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 27, 2006 00:22
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Radzio » czw sie 10, 2006 20:21

Tego nie próbowełem, a objawy mam podobne, tyle że jachał do 140 i jak przekroczyłem 3000 obrotów widocznie słabł. Zgasiłem, zapaliłem i było ok. Sprzwdziłem przepływkę, N75, wężyki, rozruszłem to coś co jest w spłaszczonej gruszce i teraz mam to samo przy 165 km/h jakieś 3250- 3300 obr/min. Jeżdzę na ON ze Statoil, spróbuję tych STP.
A co do tematu: Jeżdzenie albo ..............., wybór należy do Ciebie.


Mam wiele planów i mało czasu.

Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » czw sie 10, 2006 22:01

('tomcio666, ') dzielki za wspaniały referat...zw zupaełności mnie to przekonało by nie lac śmieci do baka. Odwzajemniłem się " + " dzięki.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sie 11, 2006 03:13

tomcio666, :pub: za lojalnosc :)



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » pt sie 11, 2006 21:32

ok. dzięki wszystkim życzliwym....w szczególnosci dla INEK01



Tegesik

Post autor: Tegesik » wt sty 16, 2007 10:21

Grzesiekk1982 pisze:
a co to za cudowne środki czyszczące jak się to to nazywa :-) ?
Zaczne od tego jak to się objawia. Sprowadzilem tego Golfa, to kumpel opowiadał ze ejgo TDi nie chce jecgać więcej niż 140. Proponowano mu wymianę przepływomierza, regenerację turbiny i inne mądrości. Wymiana filtrów też nie pomogła. Zamuliło go po około 6-7 tys km w Polsce. Mnie zaczęło mulić po około 4 tys km. Tak charakterystycznie przerywa gdy ostro ciśniemy np na 4 biegu przy 3-3.5 tys obrotów. Na 5-ce tak samo. Samochód osiąga 140 i nic więcej:( Pod górkę mniej. Innemu znajomemu stało się to samo, ponadto czytalem w Motorze że na identyczne objawy uskarżał się właściciel Fabii TDi.

Za namową kumpla zalałem to coś: ŚRODEK DO CZYSZCZENIA UKŁADU WTRYSKOWEGO SILNIKA DIESLA czy jakoś podobnie to się nazywa. Jest to firmy STP w płaskiej butelce, z długą szyjką (jak wszystkie produkty STP). Butelka byla niebieska. z czerwonym korkiem. Niestety, więcej już tego nie. Teraz mialem takie samo, ale w czarnej butelce DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY CZY JAKOŚ TAK, NIE PAMIĘTAM DOKŁADNIE.

Po przejechaniu połowy baku z rozcieńczonym środkiem różnica jest niesamowita- wcześniej ciężko się rozpędzał powyżej setki, a w drodze powrotnej (po 400 km trasie) na TYM SAMYM odcinku złapałem 170 km/h.
Co by nie taknować i tak się suf na wtryskach osadza, dziwne, ze w Niemczech nie. Ja leje tylko Ultimate i może jest ciut lepiej niż przy zwykłym ON. Ale środek jest świetny i polecam wszystkim właścicielom grzechotników. Silnik zmienia się nie do poznania, przejechałem juz następne 4 tys km i dalej jest super.
Ja mam silnik 1Y. Dużo jeździłem na OR latem, czy też pownieniem wlać tak środek do czyszczenia?



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » wt sty 16, 2007 12:00

W zupełności się zgadzam z Grzesiekk1982. :pub: Po zastosowaniu STP samochód przy przyspieszaniu i powyżej 3tys. obrotów nie przerywa i nawet ciut mniej mi kopci przy odpalaniu :bigok:



ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Post autor: ZWIREK1 » wt sty 16, 2007 13:27

witam
czytając pouczający artykuł na tema ekologicznego paliwa uważam że to trochę bajka
po pierwsze turbina w której są zapieczone łopatki nie może się rozkręcić do tak niebotycznych
prędkości bo komp wychwyci przeładowanie turbiny i ograniczy dawkę paliwa przez co auto dostanie muła
po drugie lanie czystego oleju spożywczego to następna bzdura która ma zniechęcić z korzystania z alternatywnych źródeł energii -tu jak najbardziej nada się przepracowany,przepalony olej ze smażalni w odpowiednich proporcjach z denaturatem co w znacznym stopniu zmniejsza gęstość i krzepliwość paliwka co można odczuć w zimie
co do wtryskiwaczy to i ON nie jest u nas najlepszej jakości siarka zawarta z paliwku wykończy nawet najmocniejsze wtryskiwacze ( pomijając paliwa zachodnie )
jak coś nie tak napisałam i jestem w błędzie to proszę mnie poprawić
pzdr



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » śr sty 17, 2007 20:26

Przy ciśnieniach PD NIE POLECAM. Komplet pompek będzie droższy niż oszczędności, a nie wiem czy nie zbliży się nawet do granicy 1/3 wartości auta.
W starych dieslach na pompie można było ryzykować , najwyżej wymiana końcówek wtryskiwaczy, lub czyszczenie pompy.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Plusy / minusy OR w silnikach PD

Post autor: RobertP » pt sty 19, 2007 18:31

dark972 pisze:golfie 4 2002...
taki masz samochód a chcesz lać OR, no bez jaj, do tego silnika się nie nadaje
kupe kasy wywaliłeś na fure a nie masz na ON ? chyba jaja sobie tutaj robisz :jezor:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pt lut 02, 2007 16:18

ZWIREK1 pisze:przepalony olej ze smażalni w odpowiednich proporcjach z denaturatem co w znacznym stopniu zmniejsza gęstość i krzepliwość paliwka co można odczuć w zimie
a w jakiej proporcji dodawać denaturatu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości