czyszczenie intercoolera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz paź 04, 2009 13:28

1) Odkręcamy koło
2) Odkręcamy nadkole - kilkanaście śrubek TORX
3) Odkręcamy zbiorniczek płynu do spryskiwaczy - dwie nakrętki 10
4) Odpinamy wtyczkę od pompki płynu
5) Odkręcamy 2 śrubki - 10 - mocujące INTERCOOLER od góry
6) Odkręcamy śrubkę - 10 - mocującą INTERCOOLER od dołu
7) Ściągamy zawleczki blokujące rury.
8) Rozłączamy rury w miejscu gdzie jest zbiorniczek płynu od sprysków
9) Odpinamy wtyczkę od czujnika na INTERCOOLERZE
10) Rozłączamy rury od strony nadkola
11) Wyciagamy INTERCOOLER
Wybaczcie! Panowie! Jest to mój pierwszy post z problemem .Wszystko przeczytałem Nawet nowy temat w którym też forumowicz pyta jak wyciągnąc zbiornik sprysków!. Niestety kilka godzin i zbiornik w tym samym miejscu! Nic nie daje zdjęcie filtra paliwa przewodów od wspomagania itp. Bo zbiorniczek ma wpust do nadkola!czyli poszerzenie objętości i przesuwanie w kierunku silnika jest za mało miejsca i ta rura plastikowa dolotu! Chociaż ona tak nie przeszkadza bo można ja wygiąć Ale jak ja rozpiąć pod zbiorniczkiem?? . Śmiem twierdzić, aby pod nim zdjąc sprężynę od przewodu chłodnicy itercolera i rozłączyć wtyczkę od czujnika. To potrzeba wyjąc reflektor! bo inaczej żadnymi kombinerkami tam nie podejdzie! .A intercoler nie wyjdzie od spodu bo jest połączony tą rurą dolotową Pomóżcie ! bo juz jestem załamany! Może w innych silnikach jest inny zbiorniczek że tak wychodzi ale nie w tym z tym wpustem! . [-o<

[ Dodano: 10 Paź 2009 18:03 ]
Aby zdjąc opaske sprężystą z rury lączącej interkoler pod zbiorniczkiem spryskiwaczy! W silniku ALH zbiornik o poj 5,5Należy ! .najszybciej i bezproblemowo! zdjąć zderzak i reflektor. Inaczej intercolera nie wyjmiemy! Nie ruszamy zbiorniczka itp. odkręcamy dwie śruby kolo zbiornika zdejmujemy sprężystą zapinkę na rurze dolotowej! odpinamy wtyczkę z czujnika!! . I od strony nadkola jedną śrubę!! i opaskę sprężystą !! i mamy intercoler w reku!! I to wszystko! Czyścimy sposobami wymienionymi w postach! :grin: Musiałem dojść do tego swoimi sposobami!! bo na nurtujący problem nie dostałem odpowiedzi! Robiłem to kilka godzin temu! Wiec wiem o co chodzi!!. :D


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 110 gości