AFN soft ścina ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

AFN SOFT ŚCINA ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

Post autor: Łuki_79 » pt gru 13, 2013 23:49

b-rad, sprawdź wskazania czujnika ciśnienia atmosferycznego w grupie 010,pole 2 w trakcie owego trybu awaryjnego,najlepiej wykonaj wtedy log dynamiczny grupy 010+011 i zapodaj tutaj.


Obrazek

b-rad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:23

AFN SOFT ŚCINA ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

Post autor: b-rad » sob gru 14, 2013 01:42

Miałeś racje, po odpaleniu zimnego auta barometric pressure wynosi 1020, a po chwili wskakuje 693.6, Gdy auta nie gaszę to chodzi jak burza i żąda 1948mbar (drugi log), gdy zgaszę i odpalę auto żąda już 1540 oraz jest słabiutkie,

Grupy: 011,010 - http://vaglog.rtnet.pl/bart_k2_152461.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupy: 011,010 - http://vaglog.rtnet.pl/bart_k2_152462.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Jak rozwiązać ten problem ? Drugi komp ?



Awatar użytkownika
ringel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:58
Lokalizacja: Munchen

Re: AFN SOFT ŚCINA ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

Post autor: ringel » sob gru 14, 2013 11:37

b-rad pisze:To dlaczego wchodzi w tryb awaryjny od razu po odpaleniu ? przez g81 ?
Jakbyś to odrazu napisał, to byś nie regulował bezsensu sztangi z turbo i nie szukał kłopotów gdzie ich nie ma. Widzisz ludzie tu nawet pisali o tuningu wstecz. Wymiana kompa napewno pomoże, ale to jest pójście na łatwizne. Ale jak nie masz pojęcia o elektronice to Ci tylko to pozostaje. Czujnik ciśnienia atmosferycznego znajduje się w środku kompa. Z nim jest coś nie halo. Być może zimne luty są tu powodem, to są tylko moje domysły.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

AFN SOFT ŚCINA ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

Post autor: Łuki_79 » sob gru 14, 2013 13:30

b-rad pisze:Jak rozwiązać ten problem ?
Na początek musisz wymontować komputer i sprawdzić czy nie ma w wewnątrz oleju,ale sądząc po logach wężyk idący do MapSensora jest szczelny więc powinno być czysto - warto sprawdzić jednak.
Jeżeli padł sam czujnik ciśnienia atmosferycznego to wymiana :grin: http://forum.vw-passat.pl/threads/47887 ... ferycznego" onclick="window.open(this.href);return false;
ringel pisze:Jakbyś to odrazu napisał, to byś nie regulował bezsensu sztangi z turbo i nie szukał kłopotów gdzie ich nie ma.

ringel, nie wszyscy wiedzą,że wartości zadanego ciśnienia doładowania zależą od wskazań wartości czujnika ciśnienia atmosferycznego


Obrazek

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

AFN SOFT ŚCINA ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

Post autor: munior » sob gru 14, 2013 21:29

b-rad pisze:Jak rozwiązać ten problem ? Drugi komp ?
Jak byś sobie nie poradził ,to mam i kompa i czujnik ATM ,a jakbyś podesłał swego kompa ,to mogę wymienić w nim czujnik ATM


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

b-rad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:23

Re: AFN SOFT ŚCINA ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

Post autor: b-rad » ndz gru 15, 2013 03:30

Już leżą dwa kompy u elektronika i przelutowuje. Niestety ale komp który miałem z a4 b5 był całkowicie inny, aczkolwiek czujnik ten sam. Jutro mam odebrać go, jak poskładam to napiszę czy pomogło. :)



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

AFN soft ścina ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

Post autor: owcy2 » ndz gru 15, 2013 14:08

No rzeczywiście nie wiedziałem że ECU pompuje aby uzyskać nadciśnienie w układzie zadane (choć to w sumie logiczne). Codziennie człowiek się czegoś uczy :bajer:



mechatronik1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 20:34

AFN soft ścina ciśnienie >>LOGI<< (Galaxy)

Post autor: mechatronik1988 » sob gru 28, 2013 21:58

Miałem to samo. Jeżeli rano pokazuje dobre ciśnienie atmosferyczne i ma w miare moc, a dopiero po przejechaniu kilku kilometrow zaczyna zanizać i robi się mułowaty należy wymienić wężyk w środku ECU. Na bank jest dziurawy. U mnie były takie objawy i taka przyczyna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości