Regeneracja turbimy,Gdzie jest dobry warsztat na terenie Wro

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » czw cze 22, 2006 22:55

Uklad doladowania nie musi byc zupelnie szczelny, nieszczelnosci wielkosci dziurki po szpilce nie wplywaja na prace (powietrze ucieka w ilosci ulamka procenta - nie do zauwazenia przez uklady silnika), jednak wystarczy zeby olej zbieral sie po dluzszym czasie. Dlatego wiekszosc 10cio letnich TDI ma zatluszczony intercooler (szczegolnie w gornej czesci) - bylo poruszane kilkukrotnie na forum.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw cze 22, 2006 22:56

Czy da się się jakoś odtłuścić intercooler bez wyciągania???


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » czw cze 22, 2006 23:25

dziechu pisze:Uklad doladowania nie musi byc zupelnie szczelny, nieszczelnosci wielkosci dziurki po szpilce nie wplywaja na prace (powietrze ucieka w ilosci ulamka procenta - nie do zauwazenia przez uklady silnika), jednak wystarczy zeby olej zbieral sie po dluzszym czasie. Dlatego wiekszosc 10cio letnich TDI ma zatluszczony intercooler (szczegolnie w gornej czesci) - bylo poruszane kilkukrotnie na forum.
A skąd wiesz jak ma pęknięte ?? Czy to szpilka czy coś większgo ??

Trzeba sprawdzić to będzie wiadomo - kolega pisał że mu się leje - to co z dziurki od szpilki mu się leje ??

[ Dodano: Czw Cze 22, 2006 23:28 ]
twardy pisze:Czy da się się jakoś odtłuścić intercooler bez wyciągania???
Da się - najszybciej jest ściągnąć zderzak przedni i atrape + lewą lampe (od kierowcy) i masz doskonały dostęp - jak sie postarasz to w godzine to wszystko zrobisz ;) nic strasznego ....


A IC masz na wierzchu i widzisz jaki jego stan - przy okazji umujesz odtłuścisz itp.. -najwyżej zakleisz nieszczelność po odtłuszczeniu ..


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » czw cze 22, 2006 23:36

kapie mi z laczenia IC z przewodem wylotowym
Ale to nie ma znaczenia
Tam nie powinno byc ani grama oleju :(


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » czw cze 22, 2006 23:45

Komas pisze:kapie mi z laczenia IC z przewodem wylotowym
Ale to nie ma znaczenia
Tam nie powinno byc ani grama oleju :(
Pojedź na VAG'a - określą Ci stan turbiny - jak się okaże że padnięta to kupisz używke za 500 i będizesz śmigał dalej bez problemu - albo regeneracja ale to już Twój wybór ..


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw cze 22, 2006 23:54

Ja jestem za zregenerowaną , rok gwarancji i smiga sie ze spokojna głowa :green_fuck:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » czw cze 22, 2006 23:59

Razal pisze:kolega pisał że mu się leje - to co z dziurki od szpilki mu się leje
Jak mu sie leje to ma problem wiekszy niz nieszczelny inercooler - to uklad powietrza i oleju powinny byc sladowe ilosci (glownie z odmy). Jezeli sie leje to albo z turbiny, albo spore przedmuchy ze skrzyni, nieszczelny intercooler to przy tym pryszcz. Wyciagniecie intercoolera i sprawdzenie w warunkach domowych (a przy okazji wyczyszczenie) to 2h:)

[ Dodano: 23 Cze 2006 00:06 ]
Dj Darecki pisze:Tak z ciekawości co w turbo jest takie drogie?
Turbo obraca sie z predkosciami rzedu 100 i wiecej tys. obr/min. (moze dochodzic do 300tys). To olbrzymie obroty, normalne lozyska takich nie wytrzymuja. Sa tam lozyska cierne, panewki lozysk i walek obrabiane sa z dokladnoscia lepsza niz tysieczne czesci mm. Cale lozyskowanie jest intensywnie olejone i chlodzone olejem. Niby nic specjalnego, ale dokladnosc wykonania i montazu tak duze ze potrzebne sa specjalne narzedzia. Prawdopodobnie mozna samemu zregenerowac turbo (majac podstawowe narzedzia i wiedze) i bedzie pracowac, jednak prawdopodobnie nie dluzej niz tydzien;)



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » pt cze 23, 2006 06:48

sprawdzalem Vagiem mam cisnienie doladowanie przy obrotach na luzie ok 0,990 Bara,
Przy wiekszych 1,3 bara ale znalazlem dziure zalatalem i teraz juz nie wiem

P.S
Jaka funkcja na Vagu sprawdza turbo? Mi sie wydaje ze tylko cisnienie doladowanie mozna sprawdzic na kompie. A czy nie zyga olejem to tylko wizualna ocena wyciagnietej turbiny

Mialem tez spory nadmiar olju i nie wiem czy przez to z odmy mi nie wywalało.


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » pt cze 23, 2006 08:24

Komas pisze:sprawdzalem Vagiem mam cisnienie doladowanie przy obrotach na luzie ok 0,990 Bara,
Przy wiekszych 1,3 bara ale znalazlem dziure zalatalem i teraz juz nie wiem

P.S
Jaka funkcja na Vagu sprawdza turbo? Mi sie wydaje ze tylko cisnienie doladowanie mozna sprawdzic na kompie. A czy nie zyga olejem to tylko wizualna ocena wyciagnietej turbiny

Mialem tez spory nadmiar olju i nie wiem czy przez to z odmy mi nie wywalało.
Jak dobrze pamietam to u mnie było coś 1,83 bara ...

Turbo drogie bo po pierwsze wykonanie bardzo precyzyjne tak jak pisze kolega wyżej, ale wyobraź sobie jakie przenosi materiał obciążenia.... Z jednej strony na wylocie spalin masz powiedzmy 1000st, a z drugiej w dolocie z IC może być nawet ponad 900st mniej . Pomyśl jakich materiałów trzeba użyć żeby na tak krótkim odcinku przenoscić takie zmiany ...


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Regeneracja turbimy,Gdzie jest dobry warsztat na terenie

Post autor: BruceLee30 » pt cze 23, 2006 15:30

Komas pisze:Witam
Poszukuje dobrego warsztatu ktory regeneruje turbinki na terenie Wrocławia.
Orientuje sie ile taka regeneracja moze kosztowac? A ile nowa turbina?
szukaj tylko warsztatow ktore wywazaja turbiny dynamicznie i maja do tego sprzet bo takie rozkrec i wymien to jest do bani a nie regeneracja mozna sobie samemu w garazu zregenerowac



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości