Wyjęcie turbiny - koszt.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomau
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:13
Lokalizacja: Dzierżoniów

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: tomau » sob cze 01, 2013 13:56

indyczes pisze:Napisałem, że za montaż i demontaż 150 zł,
Zgadza się. Tylko ja przez słowo montaż i demontaż rozumie wymianę uszczelek. Komplet uszczelek (kolektor ssacy, kolektor wydechowy, wydech, egr, spływ oleju itp.) zapłaciłes 26zł ?
indyczes pisze:Kolega ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, gdzie napisałem, że za wyjęcie i zamontowanie zapłaciłem 80 zł?
hmmm? w tym momencie ?
indyczes pisze:Cena masakryczna, ja za demontaż i ponowny montaż po czyszczeniu zmiennej geometrii zapłaciłem 150 zł.
150-70zł za komplet uszczelek=80
Napisałeś gdzieś że uszczelki kupowałeś samemu? Kolega się pytał o koszt całej operacji wyjęcia turbiny a do tego trzeba doliczyć koszt uszczelek.
Turbine najlepiej wyjmować górą. wychodzi bez problemu (wystarczy wyjąc kolektor ssacy i juz turbo jest na wierzchu.) W 3 godzinki można spokojnie wyjąć i włożyć.


ALH+++
wtryski 0.260
pompa 11 ori 107 J
Turbo GTB2260
Mój BOLF ---> viewtopic.php?f=89&t=425728" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: JABcok20 » sob cze 01, 2013 14:47

Co za ceny ? 150 maks za wyjęcie i włożenienie. 300-350 za zdjęcie z czyszczeniem i ponowne włożenie. Uszczelki wystarczą pod kolektor wydechowy i dolotowy to koszt maks 20zł.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: wesol » sob cze 01, 2013 19:49

spokojnie mozna sobie samemu wyciagnac suszare. W sharanczy robilem to dwa razy a dostep jest gorszy jak w golfach itp. Mozna zrobic to i od gory i od dołu. ja wole od dolu ale nie widze problemu by robic to inaczej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: Salwinek91 » sob cze 01, 2013 21:32

tomau pisze:Daj jakis link do IC za komplet uszczelek 20zł.
Nie mam żadnego linku bo pytałem się w sklepie, po zniżkach itp... :bajer:


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: wesol » ndz cze 02, 2013 08:21

jesli sa dobre uszczleki to po co je ruszac. Caly czas mowie ze ludzie sa nadgorliwi tylko szkoda ze tam gdzie nie trzeba. Kiedys przy zuzytym sprzegle wymienialo sie tylko tarcze sprzeglową a teraz to odrazu zamach, docisk, wysprzeglik itd.
Kilka turbin w życiu wyciagalem nawet w fordzie kuga i wcale nie wymienielem uszczelek. W opelkach takze wymienialo sie jak byla potrzeba a tak to po co.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: Salwinek91 » ndz cze 02, 2013 11:02

Ja też nie wymieniałem uszczelek bo były mi potrzebne na już a mogli zamówić na 2 dni później. Ładnie odeszły całe, nie naddarły się nawet i jest git :-)


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: Fahoo » ndz cze 02, 2013 16:11

wyjecie i włozenie turbo w warsztacie to koszt 250-350zł tyle sie bierze nikt nie dyskutuje...
ale jak widac "golfiarz" to taki typ człowieka gównozjada ze nasra zje i jeszcze raz wysra 5zł szkoda


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: munior » ndz cze 02, 2013 16:39

Fahoo pisze:wyjecie i włozenie turbo w warsztacie to koszt 250-350zł tyle sie bierze nikt nie dyskutuje...
ale jak widac "golfiarz" to taki typ człowieka gównozjada ze nasra zje i jeszcze raz wysra 5zł szkoda
Wszystkim którzy twierdzą ,że tyle i tyle ,to drogo ,proponuję robić samemu :chytry: proste to przecież wszystko ,jak budowa cepa i idzie jak po maśle :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: wesol » ndz cze 02, 2013 19:44

tez mi sie wydaje ze to cena rozsadna. Treoszke trzeba sie tam czasami nagimnastykowac. Zreszta czasami i te sruby nie puszczaja tak latwo. Ja nawet u siebie jak rozbieralem drugi raz ( mniejwiecej po pół roku) to musialem palnikiem podgrzac nakretki od wydechu bo nie chcialy puścić. Te srubki na muszli i na mechanizmie geo tez czasami trzeba palniczkiem traktowac. Jakieś ryzyko jest w koncu. Powiem ze szczerze ze slyszalem nawet o cenach za tak ausluge w kilku warsztatach wynoszacą 500 zl wiec 250-300 zl mysle ze jest okej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
GranTorino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 05, 2013 18:45

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: GranTorino » śr cze 05, 2013 19:42

Koledzy, tak jak ktoś wyżej napisał: kanał podstawa, a jak to się ma to pożyczyć na kilka godzin dobre narzędzia
(flaszka powinna starczyć koledze ;) ) i samemu podziałać. Nie jest to jakaś szczególnie trudna praca, wymaga jedynie akrobatyki trochę. ;)
ale do ogarnięcia, a szmal w kieszeni i trochę bronków można za to na lajcie kupić ;) :pub:
Nie zapomnieć też o nowych nakrętkach miedziowanych i poczyszczeniu kolektorów, bo aż się prosi ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości