Diagnoza Przepływomierza?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 22, 2004 18:52
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta
Kontakt:

Post autor: wojju » czw cze 08, 2006 21:36

ja stawiam ze to znowu przeplywomierz , ojciec ma golfa 1.9 tdi i brachol ma leona 1.9 tdi , wymiana tego ustrojstwa co chwile w jednym i drugim, jak cos sie dzialo z moca to zawsze byl przeplywomierz (ewentualnie jest jeszcze taki zawor, nie pamietam jak on sie nazywa, ktory mogl sie wykonczyc)
pozdro


Zdradzilem VW na rzecz ... , z obawy przed linczem nie podam marki :D

Moja perelka MK3 GTD (sprzedana) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=46338

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » czw cze 08, 2006 22:52

ozi12 pisze:Po wymianie przepływki było dobrze przez jakis czas teraz w czasie jazdy sie zamula jak zgasze silnik i odpale od nowa jest dobrze na vagu wyskakuje taki bład:
17964-Charge Pressure Control:Negative Deviation
P1556- 35-10---
Co to za bład prosze o rade moze ktos wie co to oznacza.
pisalem wczesniej turbo do czyszczenia, ew. kat zapchany, i wszystkie tym pochodne !
jak zaplacises zaprzeplywke to chyba jestes w plecy



ozi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 18:44
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: ozi12 » pt cze 09, 2006 16:42

Problem mam jusz rozwiązany błąd wynikał z nieszczelnosci na turbinie tzn na tej metalowej gruszcze od turbiny wdała sie korozja i była mała nieszczelnosc i turbina wogule nie pompowała bo gruszka zasysała sobie powietrze przez nią czego efektem były osiągi gorsze od zwykłego diesla i strasze kopcenie na wysokich obrotach.Dziurka zaklejona i wszystko jest ok .



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt cze 09, 2006 20:46

Ja też tak miałem pseudo mechanicy zdiagnozowali mi zepsutą turbine a miałem nieszczelność na przewodzie . Jak zakleiłem dziure to manometr pokazał 0,8 bara a z rury to tak strasznie sadzą za.....o :


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pt cze 09, 2006 23:07

ozi12 pisze:Problem mam jusz rozwiązany błąd wynikał z nieszczelnosci na turbinie tzn na tej metalowej gruszcze od turbiny wdała sie korozja i była mała nieszczelnosc i turbina wogule nie pompowała bo gruszka zasysała sobie powietrze przez nią czego efektem były osiągi gorsze od zwykłego diesla i strasze kopcenie na wysokich obrotach.Dziurka zaklejona i wszystko jest ok .
szkoda ze nie pisales ze ci kopci bo chyba bysmy wczesnie ci cos konkretnego napisali ale dobrze ze juz ok



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob cze 10, 2006 06:31

Założyłem temat w tym dziale :bigok:Nieszczelności zdażają się czesto dobrze jest wiedzieć jak sprawdzić instalacje :pub:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ksamar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 15:18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: ksamar » wt cze 13, 2006 13:34

dobrze by było jak któs dałby również odpowiedź dla takich problemów z dieslem ale nie z tdi tylko SDi, czyli spadek mocy i szarpanie po załączeniu przepływki, a po wyłączeniu norma tylko ze spadkeim mocy. Również szarpanie po najechaniu na kałuże, coś sie zaleje i szarpie że jechać nie można.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt cze 13, 2006 13:39

ksamar pisze:dobrze by było jak któs dałby również odpowiedź dla takich problemów z dieslem ale nie z tdi tylko SDi, czyli spadek mocy i szarpanie po załączeniu przepływki, a po wyłączeniu norma tylko ze spadkeim mocy. Również szarpanie po najechaniu na kałuże, coś sie zaleje i szarpie że jechać nie można.
sprawdzales VaG iem ?
sprawdz w kostce polaczeniowej i przewody ktore ida do wtrysku sterujacego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości