Większe spalanie - nietypowe chwiliowe rozwiązanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pablo111l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: czw mar 02, 2006 11:44
Lokalizacja: ostróda

Re: Większe spalanie - nietypowe chwiliowe rozwiązanie

Post autor: pablo111l » ndz wrz 02, 2012 18:52

munior pisze:
pablo111l pisze:Przy nastepnym tankowaniu, wskazówka dalej szybciej opadała (zalałem za 50 zł). Podłączyłem kompa i nic nie wyskooczyło, a spalanie wróciło do normy.
:bajer: Możesz zatem powiedzieć ,że doświadczyłeś cudu :chytry:
No dla mnie to szwankująca elektronika - aż tak wierzący nie jestem.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Większe spalanie - nietypowe chwiliowe rozwiązanie

Post autor: przemlin » pn wrz 03, 2012 20:50

No ale jak zawsze w taki sam sposób tankował i było ok , a co teraz już nie???Nagle sposób tankowania zaczoł pływać na zużycie paliwa???Cos jest nie tak, u mnie też opel silnik isuzu 1.7d dużo palił 8l/100, jakiś mułowaty szarpał przy mocniejszym dodaniu gazu, dolałem 1litr pb95 do 12 litrów ON, cos sie chyba przeczyściło i chodzi lepiej i mniej pali ,pedał gazu lzej chodzi :banghead: i jakiś zwawszy... nie wiem może czesniej latał na opałówce ??dodam ze auto bez kompa pampa na linke.Ostatnio zasłyszana histroia: audi a4 tdi 1z, spalanie trasa 7l/100 latem!! zimą po mieście 10l/100.Goścu jeździ , tankuje , należy do tych co ma wyj...e , wogóle nie zagląda pod mache...END OT Sprawdz czujniki temperatury, przepływke, podcisnienia, każdy pierdół, najlepiej znajdz kogoś kto ogarnia tdi...PZDR



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Większe spalanie - nietypowe chwiliowe rozwiązanie

Post autor: przemlin » pn wrz 03, 2012 22:43

belcho99 pisze:Każdy bajdurzy może wtryski może pompa najlepiej to sprzedaj kup drugi.
Ja myśłe że się poświecić i jechać do dobrego tunera,a mamy kilku takich w Polsce, a nie mechanika z szopy , takich to pełno co nie wiedzą co to vagcom .Przeprowadzić profi diagnostyke u kogoś kto zjadł na tym zęby , zapłacić...i spalanie wróci do normy chyba że silnik kibel.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Większe spalanie - nietypowe chwiliowe rozwiązanie

Post autor: munior » wt wrz 04, 2012 19:43

przemlin pisze:audi a4 tdi 1z, spalanie trasa 7l/100 latem!! zimą po mieście 10l/100.
Cuda jakieś opisujecie z tym spalaniem ,Ja ma dwa tedeiki ,audi a4 i b4 ,oba 90 konne,bo AFN -ów nie chcę za darmo :jezor: Oba z identycznym programem na ok.130 koni i z wtryskami AFN -a , oba jeżdzą jak wściekłe ,bo mają pompy wtryskowe z głowiczkami 11mm i resztą bebechów z AFN -a , i żaden nie spala śrdnio więcej niż 6,2 litra ...przy delikatnej jezdzie zejdę nawet poniżej 6 l ,podkreślam słowo ŚREDNIO,bo w trasie to jest poniżej 5 l ...w obu mam komputer pokładowy pokazujacy spalanie i z grubsza pokrywa się to ze spalaniem faktycznym które mierzyłem dość dokładnie .Nie ma takiej opcji zeby zdrowy ,100%sprawny i poustawiany jak należy tdi, na ori osprzęcie spalił srednio 8-10 litrów latem...podkreślam słowo Zdrowy , 100% SPRAWNY i DOBRZE POUSTAWIANY :chytry: A co niektórzy "mądrzy" twierdzą "że na chipie pali więcej " ...kto ma to wie ,im wiecej mocy w zapasie ,tym mniej auto spali ,proste :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Większe spalanie - nietypowe chwiliowe rozwiązanie

Post autor: Fahoo » śr wrz 05, 2012 08:08

Moze nie odpowiem jednoznacznie co jest uszkodzone bo trzeba to by było zdiagnozować ale w mojej ibizie ahu zanotowalem spadek mocy po montazu wtrysków od pewnego pana ,którego to nicka forumowego ze względu na moj dzisiejszy spokój wewnętrzny nie wymienie .
Auto paliło 7,9 w mieście latem,deptac trzeba było grubo żeby to jechało.
Po wymianie samych końcówek na zdrowe ori ahu/1z spalanie w trasie spadło do 4,6l do 90km/h a na bucie ok 6 max z predkosciami po 120-140km.Na tych nieszczęsnych wtryskach wskaźnik paliwa spadał w oczach


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Większe spalanie - nietypowe chwiliowe rozwiązanie

Post autor: Shmatan » śr wrz 05, 2012 17:20

munior, nie porównuj miasta do "miasta".

Zapraszam do mnie, przejedziemy taką samą trasę i gwarantuje że nie zejdziesz poniżej 7l/100km



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Większe spalanie - nietypowe chwiliowe rozwiązanie

Post autor: munior » pt wrz 07, 2012 19:59

Shmatan pisze:munior, nie porównuj miasta do "miasta".

Zapraszam do mnie, przejedziemy taką samą trasę i gwarantuje że nie zejdziesz poniżej 7l/100km
Nie wątpię i nie twierdzę że w dużych miastach nie może spalić i ok. 7 -8 litrów ,ale na pewno nie spali 10- ciu ...choć te 8 litrów to według mnie górna granica i to zimą


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości