Duże spalanie mk5 ; tdi bxe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Duże spalanie mk5 ; tdi bxe

Post autor: Haki » sob mar 03, 2012 01:10

pawel19 pisze:Wiatam. Jestem od niedawna posiadaczem golf v tdi; 1.9 bxe i zauważyłem ze dośc sporo pali. w trasie jak robiłem pomiar to 5.8/100 a taka jazda mieszana to ok 7/100 robiłem pomiar chyba ze 2 \3 razy i wychodziło ze pali 6.9......7,3 na 100 dodam ze to przy spokojnej jedzie. jazda to mniej wiecej 50 na 50 trasa miasto bo mieszkam w okolicy lublina. był podpinany pon kompa i niby wszystko jest ok. Skrzynia 6 biegów to chyba powinien palic mysle ze ok 1 litrra mniej. jaka może być przyczyna.??

Nie jest to za duże spalanie to raz ...
Dwa - nie myśl ,że dzięki skrzyni 6- biegowej spalanie spadnie ... owszem może w trasie ( autostarada + tempomat + 6-bieg ) w mieście rzadko 5 się włącza ... nie mówiąc o 6 biegu --- wręcz nie zdrowe dla silnika ...

Jeśli rzeczywiście chcesz to zrób to co chłopaki napisali ... a jak nie to nie rób nic i dbaj o swojego TDI skoro nie sprawia większych problemów :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

pawel19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 10, 2012 19:39

Duże spalanie mk5 ; tdi bxe

Post autor: pawel19 » sob mar 03, 2012 18:43

Dzięki za podpowiedzi.. co do tych ustawień np synchronizacji wałka rozrządu i np. dawki paliwa to bede wiedział jak podepne pod kompa ale to już po niedzieli no i odezwe sie napisze jakie sa wartości. a tak wogle to czy może mieć własnie wpływ synchronizacji wałka na zużycie paliwa ??? dodam ze na biegu jałowym to komp. pokazuje chwilowe zuzycie paliwa 0.5...0.6 litr na godz. jak włonczone światła i wentylator to 0.6 mówie tu o ciepłym nagrzanym silniku..

"doggie" średnie spalanie na poziomie 5.5/100 jest u mnie nie osiagalne..nie mówie juz o spalaniu poniżej 5l /100. tak jak pisałem 5.8 wyszło mi w trasie i to jazda taka do 120 a tak to w granicach 7/100 wychodzi.. mówie tu o normalnej spokojnej jedzie..takze mysle ze cos może być nie tak.???.. z bym moim BXE.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Duże spalanie mk5 ; tdi bxe

Post autor: doggie » sob mar 03, 2012 19:05

pawel19 pisze:mówie tu o normalnej spokojnej jedzie..takze mysle ze cos może być nie tak.???.. z bym moim BXE.
musiałbym zrobić trasę do swojej pracy twoim samochodem żeby ci odpowiedzieć na to pytanie :D



maxoff
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:24
Lokalizacja: krk

Duże spalanie mk5 ; tdi bxe

Post autor: maxoff » sob mar 03, 2012 23:25

no z litr za dużo spala, mój BXE na trasie jadąc " na święta" to 4,6-5l, spalanie średnie w zimie to góra 6,4 w lato koło 6l. jeżeli z furą wszystko O.K to może styl jazdy trza zmienić :bajer:



pawel19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 10, 2012 19:39

Duże spalanie mk5 ; tdi bxe

Post autor: pawel19 » sob mar 10, 2012 18:16

wiatm. powracam do tematu ponieważ dzis podpiołem auto pod kompa. no i ustaliłem (zapisałem pewne wartości) moze ktos powie czy tak powinno być:

kąt wyprzedzenia wtrysku. -1,96
dawka rozruchowa 14 mg/cykl
wydatek wtrysku 4,4 ml/cykl
czas wstrysku zadany 7,14
odchylenie czasu otwarcia wtryskiwacza 1cyl. -20
2cyl -36
3cyl -30
4cyl -16

tak mysle o tym kacie wyprzedzenia wtrysku zeby moze ustawic na 0,0 tylko jak.?? ktos podpowie silnik bxe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości