Drgania silnika podczas gaszenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arekkwiatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn paź 05, 2009 20:55
Lokalizacja: Bielsko

Drgania silnika podczas gaszenia

Post autor: Arekkwiatek » czw mar 22, 2012 18:37

Na dniach zamieniłem N75 z EGR i dziwna rzecz się stała na 10 zgaszeń silnika 8 jest poprawnych czasem jeszcze po telepie. Sprawdzałem napięcia na wtyczce od n239 u siebie i u kumpla ,są takie same z tym że u mnie szybciej rośnie od 10-12V. Po zamianie zaworka jest tak samo ,czasem jak mocniej cofnę przy gaszeniu kluczyk jak by właśnie wtedy mocniej telepało.



Arekkwiatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn paź 05, 2009 20:55
Lokalizacja: Bielsko

Drgania silnika podczas gaszenia

Post autor: Arekkwiatek » sob maja 19, 2012 12:38

Witam,odnośnie drgań silnika przy gaszeniu u mnie winna była klapa gasząca.Działo się tak ,że szybko się otwierała i nie domykało jej do końca.
1.Sprawdzone zostały podciśnienia za pomocą wskaźnika,wszystkie były ok(-0,9) ale wskazówka cały czas drgała.
2.Napięcia na wtyczce n239 podczas pracy,gaszenia i na samym zapłonie były identyczne jak u kolegi w AHF.
3.Sprawdzony został elektr.n239 okazało się ,że jest dobry.
4.Po podłączeniu wskaźnika do vacu pompy pokazywał od -0.8 do -1 cały czas drgając.
Usterką ,która powodowała całe zamieszanie był króciec plastikowy od vacu pompy ruszając nim wskazówka pokazywała od -0.5 do -1.Usztywniłem to w jednej pozycji która dawała -1 i teraz po zgaszeniu silnika klapa gasząca elegancko zamyka się do końca i po ok 2-3 sek.otwiera. :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 245 gości