Wlałem lipne paliwo i zgasł

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: KamilP » pt sty 06, 2012 19:45

To przecież pojeb.. jest bo z każdym dniem praktycznie może temperatura spaść.. A nie każdy wyjeździ od razu to co zatankował. Myślałem że to tak jest że np w miesiącach zimowych dodają te dodatki bez względu na temperaturę..



Awatar użytkownika
leykonrad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 05, 2008 02:19
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: leykonrad » pt sty 06, 2012 21:19

Piasek pisze:Dodatki stosują dopiero hurtownie dystrybuujące paliwo w poszczególnych częściach kraju bo z rafinerii wychodzi jednakowe dla wszystkich. Wiadomo ze zima w Suwałkach to inna zima niż w Szczecinie czy Wrocławiu. Na chwilę obecną, przy tych temperaturach jakie mamy: nikt nie stosuje żadnych dodatków antyżelujących. Zasadniczo zaczynają je stosować dopiero jak temp. poniżej -5st zaczynają schodzić...
Każda dostawa ma certyfikat a w tym który przyjechał z paliwem nie ma nic wspomniane o jakimkolwiek dodatku "zimowym".
Dostawcy ustawowo muszą od 15 listopada do końca lutego stosować dodatki, gdyż jest to tzw okres zimowy. Od 1 października do 15 listopada i od 1 marca do 15 kwietnia jest to okres przejściowy. A pozostały okres to okres letni.



Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: Masac81 » pt sty 06, 2012 21:27

Dokladnie jest tak jak kolega leykonrad, powiedzial.Jako,ze mam sporo do czynienia z paliwami i ostatnia dostawe mialem co prawda tuz przed koncem 2011,ale temperatura na zewnatrz byla na +.Mimo to ropa wg atestu miala temperature blokady zimnego filtra na poziomie -32 stopni.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: KamilP » pt sty 06, 2012 22:13

No to jak to w końcu Piasek jest? :bajer:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: Piasek » pt sty 06, 2012 23:08

Zamroź próbkę do -32 st (wg atestu) to się przekonasz...
Po co się tu rozwodzić i dywagować...

Wg tych wszelkich atestów paliwa też mamy wg norm europejskich... a każdy kto miał do czynienia z tamtejszymi paliwami wie ze jest dokładnie odwrotnie...

A teraz z innej beczki:
macie jakieś doświadczenia z paliwem (dokładnie ON) ze stacji Auchan ?
Pytam bo kumpel od 6 lat tankuje tam swoje auta:
Jedno to P406 2.0 HDI 8V 90KM
Drugie od roku to Volvo V70 D5 163KM z 2007 roku...
Oba tankowane są mniej-wiecej 4x w miesiącu do pełna... i tak się jakoś zbiegło ze oba nagle siadły.
W 406tce po przeb. 300 tyś km pompa wtryskowa - złom.
Ale najlepsze jest Volvo, bo zaczęły się cuda a to ledwo 200 tyś km ma... Poszło na serwis wtrysków bo nie mogą 3go opanować - podaje za dużo paliwa. Wyjęli wszystkie do kontroli bo podejrzenie było że siadł a po wyjęciu dzwoni do niego pompiarz z tekstem "panie, gdzie pan ten żur tankuje ?!"
Mówił że dawno nie widział tak zasyfionych wtrysków. Udało się je odczyścić i wróciły do normy ale mówi że z takimi wtryskami to ma zazwyczaj do czynienia jak ludzie jakieś oszczędności lub inne "cuda-zapasy" tankują a nie z normalnej stacji, z dystrybutora...
A ten tankuje zasadniczo 95% paliwa na Auchanie po jak się ok 300 litrów paliwa w miesiącu kupuje to każde parę groszy na litrze taniej - w skali roku (lub 6 lat eksploatacji) daje spore różnice...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: Masac81 » pt sty 06, 2012 23:47

Dlatego napisalem wg atestu.A tak na marginesie przeprowadzilem probe jakos zima 2009/2010 kiedy temperatura spadala sporo ponizej -25 kreski.Nalalem 0,5 l ropy do butelki szklanej i zostawilem na parapecie na cala noc.Jedyne co sie stalo to troche zmetniala,bez widocznych oznak krystalizacji.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: KamilP » pt sty 06, 2012 23:53

Ja tam w te duże mrozy i tak chyba depresator wolę lać.. Koszt nie duży a jak auto w mrozy odmówi posłuszeństwa to ciekawie nie będzie.. Chociaż ciekawe czy owe mrozy w tym roku nas nawiedzą, bo teraz to dobrą jesień w zimie mamy :hmm:



Awatar użytkownika
W&M-PITER
niskamiska.pl
niskamiska.pl
Posty: 510
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:04
Lokalizacja: Olsztyn

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: W&M-PITER » sob sty 07, 2012 11:23

Koledzy a mam takie pytanko jak już rozpoczeliście temat o paliwach czy jest duża różnica pomiędzy paliwem diesel GOLD a zwykłym dieslem dokładnie chodzi mi o stację ST....IL


SPRZEDAM RADIO GAMMA V + ODTWARZACZ CD STAN BDB + kostka na wyjście do wzmacniacza
Sprzedam Tanio : BRA Golf IV Boczki czarne bez elektryki 5d stan idealny
:dzida: :dzida: :dzida: :dzida: :dzida:

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: Piasek » sob sty 07, 2012 11:58

Ta sama ropa z polskiej rafinerii. Każde paliwo typu PREMIUM ma dodawane różnego rodzaju dodatki i uszlachetniacze (dedykowane przez producenta) mające "boskie" właściwości (wg zapewnień producenta).
A ile faktycznie to jest warte ?
To musisz sam zatankować i najlepiej zmierzyć na hamowni wyniki i porównać z tymi które masz ze zwykłej ON.
Bo główny efekt tych paliw to autosugestia: wlał 10L do 3/4 zbiornika klasycznej ON i już poczuł różnicę +10KM :rotfl:

Ja kiedyś w domowym P307 2.0 HDI 16V 136KM zatankowałem Shell`a V-Power z GTL w Austrii bo po zjechaniu na stację była gigantyczna kolejka do dystrybutora z normalną ropą a czekać nam się nie chciało. 11 euro więcej na 56 litrach drożej wyszła ale bez czekania. Także podjechaliśmy praktycznie na końcówce rezerwy paliwa (zwykłej ropy) jaką jeszcze z polski wieźliśmy.
Średnie spalanie na polskiej wyszło 5,8L/100km. (przeliczone litry na kilometry - żadne tam wskazania z kompa (który pokazał dokładnie tyle samo)
Zatankowałem tego - żadnej różnicy w dynamice. No może poza jedną. Kolejne tankowanie już w Chorwacji pokazało że auto wyżłopało 4 setki więcej na każde 100km :grrr:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: daniel.wwe » sob sty 07, 2012 12:15

Te wszystkie paliwa PREMIUM to według mnie pic na wodę.. Ja osobiście nie czuję żadnej różnicy między zwykłym ON a Premium, więc po co przepłacać :bigok:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: slaww » wt sty 10, 2012 13:38

Kiedys testowali te paliwa w jakims programi, nic to nie daje.Albo daje tyle co magnetyzer.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: munior » wt sty 10, 2012 16:31

slaww pisze:Kiedys testowali te paliwa w jakims programi, nic to nie daje.
Jak to nie daje ? :bajer: Jak się płaci wiecej to musi dawać :cool: przynajmniej tak myśli większość kupujących :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: KamilP » wt sty 10, 2012 18:20

munior pisze:
slaww pisze:Kiedys testowali te paliwa w jakims programi, nic to nie daje.
Jak to nie daje ? :bajer: Jak się płaci wiecej to musi dawać :cool: przynajmniej tak myśli większość kupujących :grin:
Placebo? :bajer:



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wlałem lipne paliwo i zgasł

Post autor: munior » wt sty 10, 2012 19:22

KamilP pisze:Placebo? :bajer:
Ano :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 162 gości