Jak sprawdzic swiece zarowe?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » wt sie 08, 2006 02:26

świece BERU, bo BOSCH schodzi na psy niesety... inek01, u mnie przy zapalaniu kontrolka sie tylko zapala, tzn mignie i VW pali :bigok:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

smoku14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 20, 2006 08:54
Lokalizacja: Bieżun

Post autor: smoku14 » wt sie 08, 2006 08:07

A ja mam Bosch-a i nie narzekam. Swojego klekota grzeje max 5-7 s i pali z pierszego. Ojciec też ma Bosch-a i to samo. Dlatego polecam Bosch. :okej:
Ps. Jak padnie jedna to wymienia się wszystkie z tego co wiem.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt sie 08, 2006 09:46

macientyvw pisze:inek01, u mnie przy zapalaniu kontrolka sie tylko zapala, tzn mignie i VW pali
Kontrolka zawsze raz mignie (nie znaczy ze swiece grzeja). Znaczy ze wszystko ok z ukladem. Gorzej jakby migac caly czas...



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » wt sie 08, 2006 10:03

ja rano zapalam na dotyk tyle ze zanim auto złapie ładne obroty to zatrzęsie tak silnikiem z 2-3 razy czy to są świece?



Awatar użytkownika
woyteck
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 244
Rejestracja: śr maja 04, 2005 11:47
Lokalizacja: okolice bielska białej
Kontakt:

Post autor: woyteck » wt sie 08, 2006 15:37

wczesniej mialem swiece BOSCH teraz mam BERU i nie widze roznicy


było MK3 1Z 116ps 284Nm - zrobiłem 130 000km bez awarii !!! auto nie do zdarcia
w oczekiwaniu na spadek cen MK6/SuperB

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt sie 08, 2006 15:40

Kryspin pisze:a to prawda że Iskry są jakieś długo i krótkogrzejące?? Bo tak kiedyś słyszałem
nie wiem jak ISKRY ale BOSCH napewno ma coś takiego , bo ja mam

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 15:44 ]
mkris pisze:Witam chlopaki!
Dolacze sie do tematu,moje pytanie jakiej firmy sa najlepsze swiece zarowe?
Chce kupic do mojego TDI'ka i znajduje tylko firmy "BERU" i "BOSCH" co polecacie?
Dzieki.
nie wiem jak BERU nie miałem okazji ale powiem ISKRY sa do d...y
miałem MONARKA były OK ale jak miałem porzebe odpalenia samochodu na prostowniku to je szlag trafił z drugiej strony są niedrogie ! i nie przejździłem za wiele na nich ok 2tyś - więc uważam że są dobrą alternatywą żeby nie te odpalanie na prostowniku :-(
teraz mam Boscha i jest OK już po 20tyś - autko pali pwoedzmy od pierwszego strzała ...



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » wt sie 08, 2006 16:58

No może ja też się wypowiem. Jeżdziłem na Monarkach (syf totalny wymieniłem 2 komplety i nie przejechałem 25 tyś.)na Bosh'ach zrobiłem prawie 100 tyś. a na Beru nie wiem ale mnustwo i jeszcze są.

Co do sprawdzenia świec możesz sprawdzić tak jak piszą na krótko plusem, ale ten patent ma małą wade bo wykryjesz tylko wadliwą świecę. Ja jestem zwolenikiem wykręcania świeć i sprawdzania bo nie raz się okazuje, że dwie grzeją szybko, a dwie się ślimaczą, kilka razy się z takim czymś spotkałem.

Oraz jak wymieniasz to wymieniaj komplet i taki jaki masz automat czyli albo szybko albo wolno grzejne. Jeżeli masz automat szybko grzejny to świece szybko grzejne - oczywiste. Miałem sąsiada który chyba w miesiącu zmienił 6 kompletów świeć aż mu doradziłem żeby sprawdził jaki ma automat i miał wolno grzejny a świece szybko i też szybko się paliły :)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt sie 08, 2006 21:05

Ja mam beru ( orginalne) 8 miesiecy i ganiają bardzo dobrze iskry wytrzymały 3 tg.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr sie 09, 2006 15:40

Igor1, ale przecież te reklamy Dobre bo polskie ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » czw sie 10, 2006 09:38

POLECAM NGK do TDI - sprawują się b.dobrze - przynajmniej w zimie bo teraz mój TDI nie grzeje chyba wogóle ;)

Pozdrooo :pub: :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sie 10, 2006 10:50

Razal pisze:przynajmniej w zimie bo teraz mój TDI nie grzeje chyba wogóle
Nie tylko Twoj, wszystkie :) U mnie swiece juz od wiosny maja wolne ;)

[ Dodano: Czw Sie 10, 2006 10:59 ]
Razal pisze:POLECAM NGK do TDI
NGK sa ok, szkoda tylko ze dla nich 1Y to SDI ;) - http://www.ngkntk.de/index.php?id=1319& ... W&m=Golf+3



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pt sie 11, 2006 22:48

JEŚLi mowa o świecach to ja też mam pytanie mam golfa 1.9 Td jak grzeje świce wszystko ok pali od strzała. jednak że gdy jest ciepły i grznie się nie włancza to musi pare razy zakręcic . prosze o pomoc nie wiecie czemu tak jest


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » pt sie 11, 2006 23:21

Problem dotyczy Vento TDI 97` .
Otóż gdzieś po minucie od odpalenia motoru zaczyna mi mrugać kontrolka od świec żarowych. Bezpiecznik ok, świece też.
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 16:38 przez Lukassso, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob sie 12, 2006 09:29

Przewodnik, mam i miałem kilka mk2 w dieslu i w każdym tak było. Zadałem kiedyś taki temat mojemu mechanikowi i on mi wytłumaczył tak:
że automat co załancza świece nie włancza ich przy każdym przekręceniu kluczyka (tak chyba jest w Oplach) tylko jak temperatura silnika spadnie do jakiejś tam temperatury i dla tego jak po jakimś czasie przychodzisz do auta to musisz kręcić kilka razy rozrusznikiem zanim odpali. Mi doradził żebym palił go na ssaniu i tak robię pali od kopa póżnie wyłanczam ssanie. Niektórzy zakladają automaty od Opla albo mostkują w tym automacie coś ale mnie mechanik ostrzegł, że to wypala i pekają miejsca gdzie siedzą świece żarowe. Dlatego VW ma renome auta git, a Opel :vom:

Lukas90b, tobie mogę tylko doradzić abyś sprawdził bezpiecznik od świec żarowych może zrobiło się spięcie i go spaliło i dlatego po odpaleniu mruga kontrolka. Teraz jest ciepło i fura będzie paliła ale jak przyjdzie ochłodzenie może być problem. Sprawdz ten bezpiecznik


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 224 gości