Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: ja4rqu » czw mar 24, 2011 11:23

arwam,
zmiana na słabsze? mocniejsze? Przymierzam się do mocniejszych modów z moim jr ale na razie na seryjnej pompie i kompletuje wiedzę na temat:)



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Marcin997 » czw mar 24, 2011 16:45

Zamiana? :) Zapowiada się ciekawie :) Jest może to gdzieś opisane na forum?? Jeśli nie, prosił bym CIę arwam, o objaśnienie tego :hmm:
Jeśli niestety będzie to zbyt trudne, to po prostu kupie pompę nową (najlepiej już po timingu i przydało by się 10mm) :food:
Sprężynki mam 3. Obecnie mam wywaloną najkrótszą, oraz 3mm podkładek pod najdłuższą... No i co z tym zrobić?



arwam

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: arwam » czw mar 24, 2011 20:22

te sprężynki muszą być odrobinę bardziej miękkie ale muszą być też nieco dłuższe wtedy regulator działając z takimi samymi siłami będzie powodował to że zakres ruchu dozownika będzie większy dzięki czemu obroty nie będą tak tańczyć.



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Marcin997 » czw mar 24, 2011 20:31

No rozumiem.. czyli po prostu trzeba znaleźć takie sprężynki.. Ale podmienić wszystkie trzy?? Bo jeśli będę tak miał no to chyba gov. mod nie będzie działał... Bo chyba chodzi w nim o tym że po dokładaniu podkładek sprężyna ciaśniej chodzi... Czy źle to rozumuje...



arwam

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: arwam » czw mar 24, 2011 21:57

Marcin997, najczęściej wystarcza zmiana taj najcieńszej na końcu governora. czasem też trzeba zmienić i tą średnią.
najgruszej nie ruszasz bo jak dasz słabszą to ci będzie ciąć dawki przy znacznie niższych obrotach.



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Marcin997 » pt mar 25, 2011 15:58

No kumam czacze :) Czyli mam zmienić tą najkrótszą? Wnioskuje że mam rozumieć Najcieńsza-najkrótsza , średnia - średnia, i najgrubsza-najdłuższa :)
Czyli po daniu w miejsce ostatniej sprężyny silniejszej ale deczko dłuższej powinno zniknąć skakanie obrotów :)
Tylko słoneczko zaświeci i będę się bawił :)
Dzięki wielkie :pub:
Jak wychodzi będę informował :jezor:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Michał_1977 » pt mar 25, 2011 17:04

arwam pisze:czasem też trzeba zmienić i tą średnią.
To Ci nic nie da,bo to co jest w tej ramce nie ma nic wspólnego z wolnymi obrotami :bajer:
Warto też sprawdzić,czy jest ta malutka sprężyna w dźwigni dozownika,ewentualnie w jakim stanie
Obrazek


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Marcin997 » pt mar 25, 2011 17:49

No to lookne czy jest.. A jeśli jej nie ma to dam z pompy która leży... A jak mam ocenić jej stan :P Bo jakoś nie wiem jak ciasno ma chodzić...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Michał_1977 » sob mar 26, 2011 00:19

Marcin997 pisze: A jak mam ocenić jej stan
Zobacz,czy nie jest sklepana (za krótka).
Miałem kiedyś taką...prawie o połowę krótsza od sprawnej :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: arwam » sob mar 26, 2011 00:58

Marcin997 pisze:Czyli po daniu w miejsce ostatniej sprężyny silniejszej ale deczko dłuższej powinno zniknąć skakanie obrotów :)
nieco słabszej ale dłuższej. jak dasz mocniejszą to zmiana siły wywieranej przez regulator obrotów np o 1N da zmianę położenia nie o np 2mm a tylko o 1mm
przez co obroty będę musiały znacznie mocniej spaść żeby pompa podniosła wystarczająco dawkę

jeśłi sprężynka jest słabsza wtedy ta sama zmiana siły da już większą zmianę na dozowniku dzięki czemu różnica obrotów na zimnym i ciepłym bedzie mniejsza.

Michał_1977 pisze: arwam napisał(a):czasem też trzeba zmienić i tą średnią.


To Ci nic nie da,bo to co jest w tej ramce nie ma nic wspólnego z wolnymi obrotami :bajer:

nie czytaj za bardzo między wierszami, bo czasami masz tą średnią sprężynkę krótszą ale i cieńszą a ta najkrótsza sprężynka wtedy obsługuje dawkę rozruchową a raczej ją obcina. kiedy silnik odpali.
taki układ masz dosć często w AAZ'ach



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Michał_1977 » sob mar 26, 2011 07:18

arwam pisze:nie czytaj za bardzo między wierszami.
Nie wnoszę do tematu nic,poza tym co słuszne i nie doszukuję się innych faktów,poza istotnymi.Amen :chytry:
arwam pisze:czasami masz tą średnią sprężynkę krótszą ale i cieńszą a ta najkrótsza sprężynka wtedy obsługuje dawkę rozruchową a raczej ją obcina. kiedy silnik odpali.
Wszystko ładnie-pięknie,tylko tak jak napisałem-owa średnia sprężyna nie ma nic wspólnego z wolnymi obrotami,a właśnie pływających wolnych obrotów (tzn. gdy silnik już pracuje,a nie rozruch i takie tam...) ten temat dotyczy,jeśli gdzieś Ci to umknęło.
Średnia sprężyna działa,po mocniejszym naciśnięciu na pedał gazu,a na biegu jałowym silnika,jest ona w spoczynku i nie ma znaczenia,czy jest to twarda/miękka/krótka/długa sprężyna.Taka jest prawda,więc nie czytaj między wierszami :chytry:
arwam pisze:taki układ masz dosć często w AAZ'ach
Temat dotyczy 1V...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Marcin997 » sob mar 26, 2011 12:14

Zaczynam się lekko gubić :kac: ale powoli odnajdywać :grin:
To dobra.. Po prostu na początek zaopatrzę się w oring do trzpienia(tłoczka) jak zwał tak zwał w LDA bo lekko podcieka oraz dłuższą a miększą sprężynkę numer 3 (ostatnią), i jak tylko to będę miał to ściągam górę, i robię.. Zobaczymy co wtedy będzie się dziać.. Może zmiana tej ostatniej pomoże i nie będzie trzeba reszty ruszać.. Mam nadzieję... :)



arwam

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: arwam » sob mar 26, 2011 21:10

Michał_1977 pisze:Wszystko ładnie-pięknie,tylko tak jak napisałem-owa średnia sprężyna nie ma nic wspólnego z wolnymi obrotami,a właśnie pływających wolnych obrotów (tzn. gdy silnik już pracuje,a nie rozruch i takie tam...) ten temat dotyczy,jeśli gdzieś Ci to umknęło.

Michał_1977, nie mówię w każdej pompie tylko czasami. w pompie 1.6 tylko raz widziałem ten układ na tomiast w pompach od AAZ już częsciej się takie coś zdarza.
P.S.
11mm zmarło śmiercią tragiczną jak chciałem zobaczyć do ilu można pod obciążeniem zakręcić silnik TDI po kilku kombinacjach z pompą.
jutro sekcja zwłok :)
ale 130km/h na dwójce było :satan: :satan:



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Mk2 1.6 td duuży wzrost obrotów

Post autor: Marcin997 » ndz mar 27, 2011 00:59

Michał_1977, co do tej sprężynki którą miałem sprawdzić.. to... Mam dwie pompy luzem w garażu... Jedna nie żyje.. A druga się zapowietrzała.. (lała mi na pasek rozrządu więc stawiam że do wymiany jest tylko uszczelniacz)
Ale w każdym razie rozkręciłem obie dzisiaj.. No i w nich tej sprężynki nie ma! I się zdziwiłem.. I to bardzo... Ona ma być pomiędzy dźwignią dozownika a dźwignią od dawki??? W każdym razie nie ma jej nigdzie.. ani w jednej ani w drugiej pompie.. Obie są z LDA jedna od JR-a a druga od SB bodajże..
Nie zdążyłem sprawdzić u siebie w tej co mam na silniku... Za to się wezmę jak dobiorę sprężynkę na governora :) Żeby za jednym zamachem zrobić.. :)
A jak nie mam tej sprężynki w dźwigni dozownika to co? Dać jakąś?? Czy co mam wykombinować?
Dodam że te obroty to na włączonych światłach i wszystkim to na ciepłym silniku to raz 900 a raz 1100 i tak zależy jak mu się uda.. :PP

arwam, Taką ładną pompę zajechać.. Toś narobił :kac: Na dwójce 130????? Kolega Nissanem 200SX S14a 2litry uturbiony 205KM na dwójce 140.. A TY TDI-kiem... No to łądnie :DD
A ja na 4 biegu to ledwie do 150... Nawet nie 150 a 140.... Jak wy to robicie.. (nie mówie tu o M_TDI ale o silnikach TD 1.6 z tego co widziałem na wielu filmikach z forum..)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości