Jak podlaczyc grzanie swiec?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn mar 06, 2006 11:58

Ok. będę próbował ale raczej postaram się wyprowadzić kable prosto z przekaźnika i zamontuję go gdzieś z boku jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć jak i gdzie podłączyć przewody wyprowadzając je prosto z przekaźnika to było by fajnie


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

szymo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 03, 2006 16:37
Lokalizacja: Świerkol

Post autor: szymo1 » pn mar 06, 2006 16:27

Kolega Kryspin ładnie Ci napisał co masz robić, więc najprosciej bedzie (pod warunkiem że masz taką samą skrzynke z bezpiecznikami co na foto) wsadzenie tego przekaźnika do Twojej skrzynki co masz przy aucie wyprowadzenie sobie kabla do czujnika temperatury i grubego kabla do świec. Masz to zaznaczone do ktorych wtyczek sie wpiąć wyżej.
Jak dalej bedziesz sie upierał żeby podłączyć przekaźnik z boku to postaram Ci się wszystko opisać.
Daj znac co zdziałałaeś.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn mar 06, 2006 22:02

No raczej upieram się przy tym żeby go z boku podłączyć wyjąłem dziś skrzynkę i z tyłu jest już tak namotane, że nie chcę się tam już podłączać coś już było grzebane więc szkoda zabawy więc jak mozesz to wytłumacz co gdzie podłączyć


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

szymo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 03, 2006 16:37
Lokalizacja: Świerkol

Post autor: szymo1 » wt mar 07, 2006 19:06

Narysowałem Ci schemat jak to podłączyć. Mam nadzieje że oznaczenia na przekaźniku masz takie same jak napisałem.
Wydaje mi się że najlepiej będzie umieścić ten przekaźnik w komorze silnika. Do środka prowadzisz tylko kable do stacyjki (15 i 50) i do kontrolki od grzania świec. Reszta w komorze silnika pozostanie.Pamiętaj ze do świec muszą iśc grube kable, możesz bezpośrednio z akumulatora pociągnąć zasilanie do nich.
Jakbyś miał jakiekolwiek wątpliwosci to pytaj.
pozdrawiam Szymo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt mar 07, 2006 21:11

Dzięki serdeeczne oznaczenia mam takie same więc na pewno sobie poradze postaram się podłączyć przekaźnik jutri i dam znać jakie efekty

[ Dodano: Nie Mar 12, 2006 09:58 ]
ni i udało się podłączyłem i wszystko działa wielkie za pomoc dzieki :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
garczus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 23:42
Lokalizacja: Katowice[SK]
Kontakt:

Post autor: garczus » pt paź 13, 2006 21:33

a myslicie ze w MK1 w CY jest taki sam przekaznik??czy moze jakis starszy model??


nie sztuką jest mieć nowego golfa, sztuką jest wsadzić całe serce w starego by wyglądał jak nowy
Moje MK1 Cabrio: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1461509#1461509

Awatar użytkownika
inters
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 20, 2006 00:25
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: [MK2] JAK PODŁĄCZYĆ GRZANIE ŚWIEC?

Post autor: inters » ndz cze 03, 2007 20:13

Neoarti pisze:Witam
Kilka dni temu przełożyłem do mojego golfika silnik Diesla
Zmieniłem z 1,3 na 1,6 Td nie bardzo znam się na elektryce
Udało mi się podłączyć rozrusznik, alternator, wentylator, czujniki wody i oleju ale utknąłem
I mam problem z podłączeniem świec żarowych
Jak wiadomo benzyniak ma inną instalacje i nie ma przekaźnika czasowego
Oczywiście mam wszystkie przekaźniki bo wyjąłem je z samochodu który był dawcą silnika
Wszystkie są ponumerowane i nie wiem jaki numer na przekaźnik świeć
Doraźnie podłączyłem świece przez przycisk „elester” taki jak w ciągniku
Ale chciałbym żeby świece grzały się tak jak powinny czyli po przekręceniu stacyjki
Czy może ktoś z was pomóc mi i podpowiedzieć jaki numer ma przekaźnik świeć i jak go podłączyć do samochodu ?
Pozdrawiam
cześć
nie wiem czy się to przyda ale to nic prostszego.
w miejsce w tablicy bezpieczników i przekaźników wtykasz przekaźnik świec żarowych - będzie pasował tylko w jedno miejsce. instalacja od 1,1 1,3 jest przegotowana do podłączenie tego przekaźnika. z niego ciągniesz gruby kabel na bezpiecznik świec i do świec i podłączenie świec z głowy. zasilanie przekaźnika jest gotowe fabrycznie nawet w benzyniakach.
kolejny kabel od styku przekaźnika oznaczonego L ciągniesz do kontrolki, i tu proponuje założyć lampkę tam gdzie jest światło od hamulca ręcznego z boku jeden pozion jest wolny w benzyniaku 1,3. nie pamiętam tylko czym jest sterowana ale chyba minusem.
no i jeszcze jeden kabel musisz pociągnąć od jednego z dwóch czujników temperatury, bo w dieslu są dwa a w 1,3 tylko jeden czujnik do zacisku na przekaźniku oznaczonego T.
To wszystko. Pozdrawiam


inters

Awatar użytkownika
mielci_vw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 12:52

Jak podlaczyc grzanie swiec?

Post autor: mielci_vw » pt lut 01, 2013 22:03

WItam mam pytanie jak podłączyc elektryke była w komorze benzyna a teraz bedzie diesel. Jak z grzaniem swiec i plus do pompy.


Golf mk1 by mielci.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=482762" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości