Ubytek oleju.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wykończone turbo??

Post autor: micky » pt sty 07, 2011 16:30

To co pokazales na zdjeciu to klapa gasząca. Nie jestem pewien co do tej wtyczki bo nie mam mk4 a mk3. W kazdym badz razie z tego co widze na zdjeciu to tragedii jesli chodzi o olej to nie ma. Normalne jest to, ze czesc oleju znajdziesz w intercoolerze, normalne ze troszke z tego oleju znajdziesz w kolektorze dolotowym, skoro zaciaga jego opary z odmy. Efekt masz wlasnie na zdjeciu. Czyli film olejowy na sciankach. Ja bym nawet tego nie czyscil, bo za jakis czas bedziesz mial ten sam naturalnie pojawiajacy sie efekt.
Sprawdzaj lepiej systematycznie poziom oleju, uzupelniaj jego niedobory a bedziesz wiedzial w jakiej kondycji masz silnik i turbosprezarke.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Wykończone turbo??

Post autor: Łuki_79 » pt sty 07, 2011 18:13

eto pisze: A ta kostka to od czego jest?
Kostka mechanizmu V157 sterującego klapą gaszącą
Zapewne "telepało" silnikiem w czasie gaszenia :grin:


Obrazek

eto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw mar 29, 2007 21:51
Lokalizacja: Płoniawy
Kontakt:

Re: Wykończone turbo??

Post autor: eto » sob sty 08, 2011 17:36

Łuki_79 pisze:
eto pisze: A ta kostka to od czego jest?
Kostka mechanizmu V157 sterującego klapą gaszącą
Zapewne "telepało" silnikiem w czasie gaszenia :grin:
Za specjalnie nie odczułem tego "telepatania" ale teraz to wpięciu nie łapie notlaufa. Pewnie wina była w tej wypiętej złączce.
Dziś został rozebrany cały dolot i wyczyszczony. W przewodach i w tej przepustnicy było nie wiele oleju. Jedynie co daje do myślenia to olej w intercoolerze. Było go tak ze 20 ml. Poniżej foto ile tego oleju było. Przepraszam za słabą jakość zdjęć ale robione telefonem. Wszystko zostało wyczyszczone, poskładane i zostaje chyba teraz tylko obserwacja stanu oleju.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zapraszam do mnie...pzdr+

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128517

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Wykończone turbo??

Post autor: kornata_m » sob sty 08, 2011 21:14

Raczej mało prawdopodobne żeby tak wypięta kostka miała wpływ na notlauf.
Klapa gasząca zamyka przepływ powietrza podczas gaszenia silnika, jeśli miałeś odpiętą kostkę to była ona cały czas w pozycji "pełnej otwartej"
U mnie nie ma klapy gaszącej bo się urwała (stanęła w poprzek tamując praktycznie cały przepływ powietrza, ale wtedy spowodowało to całkowite zamulenie silnika, obroty nie chciały wejść powyżej 2tyś i do tego chmura dymu) i też nie ma żadnego telepania przy gaszeniu a tym bardziej auto nie łapie z tego powodu notlaufa.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Wykończone turbo??

Post autor: seba198666 » sob sty 08, 2011 21:45

skrecaj i jezdzij jak pisałem obserwując stan oleju jesli turbo puszcza to bedzie ubywać oczywiście nie odrazu. u mnie od wymiany do wymiany nic nie bierze na 10tys(poziom opada tylko o milimetr a wolno nie jezdze) dbaj o turbo jezdzij delikatnie aż nie złapie 90stopni i bedzie dobrze


seba

eto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw mar 29, 2007 21:51
Lokalizacja: Płoniawy
Kontakt:

Wykończone turbo??

Post autor: eto » sob sty 08, 2011 22:16

To od czego auto by łapało notlauf? Wpielismy tą kostkę i wymieniliśmy wszystkie filtry i olej. Czyżby to przez filtry auto łapało by notlauf?
Przewody poskładne i po przejechaniu 5 km na dole przy tej przepustnicy jest już widoczny olej. Jak turbo brało by olej to powinnien być spadek mocy?


Zapraszam do mnie...pzdr+

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128517

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Wykończone turbo??

Post autor: seba198666 » sob sty 08, 2011 22:35

nie koniecznie. spadek mocy dopiero jak padnie na amen. a notlauf mogą powodować zapieczone kierownice zmiennej geometri łopatek turbiny lub coś nie tak ze sterowaniem turbiny.musisz podpiąć pod komputer sprawdzić jakie są błedy oraz zrobić logi dynamiczne wtedy bedzie mozna cos powiedzieć.
ps. opisałem ci te błedy w tym drugim twoim temacie zerknij sobie skasuj i zobacz które wrócą


seba

eto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw mar 29, 2007 21:51
Lokalizacja: Płoniawy
Kontakt:

Wykończone turbo??

Post autor: eto » czw sty 20, 2011 21:25

A teraz pytanie z innej beczki. Z silnika dochodziły dziwne odgłosy. Po głębszej analizie okazało się, że napinacz paska wielorowkowego jest do wymiany. Miałem wymienić samą rolkę, ale okazało się, że i napinacz ma już zwiększone zużycie. Nowy napinacz firmy INA dostałem za 85 zł. Został założony. I co się okazało stary napinacz był cały spękany. Po założeniu nowego napinacza zauważyłem, że cały drży. I to widać gołym okiem. Strasznie widać, że napinacz jest w ruchu. A na pewno tak być nie powinno. Co może być tego przyczyną? Dodam, że pasek jest z obu stron wielorowkowy. Czy winę może ponosić sprzęgło alternatora? Po zdjęciu paska sprzęgło ciągnie w obydwie strony. Po zblokowaniu wałka alternatora nie dało rady przekręcić sprzęgłem ani w jedno ani w drugą stronę.


Zapraszam do mnie...pzdr+

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128517

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Drganie napinacza paska wielorowkowego.

Post autor: seba198666 » czw sty 20, 2011 22:04

jesli napinacz nowy to wina rolki napinacza paska wielorowkowego albo sprzegiełka alternatora. jak wygląda rolka równa ma powierzchnie u mnie jak sie napinacz konczył to pasek rolke troche zjechał nie była idealne gładka i musiałem wymienić bo nowy napinacz troche drgał.wymieniłem rolke zmniejszyły sie drgania ale nie ustały i musiałem jeszcze pasek wymienić bo od skaczącego napinacza był nie równo wytarty i po tej operacji cisza nic juz nawet nie drgnie


seba

eto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw mar 29, 2007 21:51
Lokalizacja: Płoniawy
Kontakt:

Drganie napinacza paska wielorowkowego.

Post autor: eto » czw sty 20, 2011 22:28

seba198666 pisze:jesli napinacz nowy to wina rolki napinacza paska wielorowkowego
Ale napinacz wymieniłem w komplecie razem z rolką, więc odpada wina napinacza. Ten stary napinacz był z roku 2009. I był popękany oraz się rozchodził już. Widocznie ktoś go wymienił bo myślał, że te napinacz. A wina musi być w czymś innym. I tak się zastanawiam. Czy wymienić sprzęgło to i pasek od razu pasuje wymienić. Pasek jest obustronnie rowkowany. Taki powinien być czy tylko z jeden strony mieć rowki? Bo rolka napinacza jest gładka.


Zapraszam do mnie...pzdr+

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128517

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Drganie napinacza paska wielorowkowego.

Post autor: seba198666 » czw sty 20, 2011 22:39

zaraz sprawdze jaki powinien byc pasek


seba

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Drganie napinacza paska wielorowkowego.

Post autor: seba198666 » czw sty 20, 2011 22:47

masz klime


seba

eto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw mar 29, 2007 21:51
Lokalizacja: Płoniawy
Kontakt:

Drganie napinacza paska wielorowkowego.

Post autor: eto » czw sty 20, 2011 22:49

mam.


Zapraszam do mnie...pzdr+

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128517

pawullonn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sie 22, 2009 17:56

Drganie napinacza paska wielorowkowego.

Post autor: pawullonn » czw sty 20, 2011 23:04

kolego ja w zeszłym tygodniu wymieniłem napinacz kompletny i pasek i wszystko chodzi ok :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 20, 2011 09:33 przez pawullonn, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości