AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamix500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 04, 2010 18:58
Lokalizacja: Izdebnik

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kamix500 » czw lut 24, 2011 16:52

wydaje mi się ze to nie będzie czujnikiem, ponieważ u mnie czujnik jest zepsuty ( cały czas wskazuje bardzo niską temperature, ale słychać ze po paru minutach od odpalenia samochodu świece przestają grzać, oraz ze zaczyna nawiew dmuchać ciepłym powietrzem, co może być zepsute skoro wszystko działa a wskazówka tylko jest na niskiem temperaturze? dodam ze gdy w zimie karton przesunął się i zasłonił całą chłodnicę to wskaźnik szybko poszedł w górę i wiatrak załączył się.



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kITA » czw lut 24, 2011 19:31

Termostat kolego wymień koniecznie :okej:



Awatar użytkownika
patryk1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: patryk1981 » czw lut 24, 2011 19:53

A ja powiem Wam że w moim AAZ świeczki grzeją za każdym razem i w sumie to mi nie przeszkadza bo niby w czym ,a niech se grzeje jak mu potrzeba ,ja bym to zostawił .Chciałem tylko na pomknąć że też miałem jaja niesamowite z czujnikiem tym od wody 4 pinowym a mianowicie,podobno zawsze tam siedział taki z zielonym paskiem tyle że ten co ja odziedziczyłem był nie oryginalny i pokazywał mi 110 non top a jak zmierzyłem temperaturę wody w zbiorniczku termometrem elektronicznym to pokazał 90 więc jest ok ,ale że ja jestem troszkę dziwny i u mnie musi wszystko być na zicher to postanowiłem ogarnąć tą opcje ,posiadam jeszcze jedną 3 z tym że benzynę 1,4 abd i luknąłem jej pod maskę i tam siedział sobie taki sam czujnik tyle że z żółtą opaską więc opcja była krótka ,wytargałem chama i zaszczepiłem do aaz i temperatura jest już ok 90 stopni ,pewnie się to nikomu nie przyda co nabazgroliłem ale zaszkodzić też nie powinno , pozdro dla wszystkich :okej:


Moja Bunia :) http://bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=6866" onclick="window.open(this.href);return false;

ChipTuning By Bagor - i teraz jest moc :-)

Diagnostyka BMW ADS -INPA # VAG VW SEAT AUDI

Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: piotrek2586 » czw lut 24, 2011 22:21

nie ma co sie bawić w te czujniki :kac: ja teraz wymieniłem to jak poprzednio mi pokazywał 70 stopni cały czas czyli o 20 za mało :grrr: to teraz nowy pokazuje mi 110 a mam ten z zielona obwódką :grin: wiec juz wmątowałem porządnie ten nowy zaklejony jest i tyle nie ma juz zadnych zmian mam tego 4 pinowego od temp i od swiec ale nie wiem chciałem zrobic na zicher i zeby swiece nie grzały bo tak powinno byc :grin: no wiesz czujnik mam wymieniony na nowy :grin: taki nowy ze pokazuje 110 stopni stale i tak jest mu dobrze :hmm: nie wiem czemu tak ale tak jest wentyl mi sie załacza normalnie mam jeden bieg wentylatora i chodzi jak sie temperaturka przekroczy troszeczke ponad 11o. tylko zostały mi te świece. :satan: moze wam spisze ten przekażnik jaki ma numer i mi podacie czy to dobry jest. a jak go posprawdzać czy dobry jest ten przekażnik??


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

kamix500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 04, 2010 18:58
Lokalizacja: Izdebnik

Re: AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kamix500 » pt lut 25, 2011 15:53

kITA pisze:Termostat kolego wymień koniecznie :okej:
to nie termostat bo gdy przysłoniłem tylko kawałek chłodnicy, szybko się grzał i ładnie trzymał 90* (nawet na wskaźniku)



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kITA » pt lut 25, 2011 16:21

No właśnie .Termostat nie trzyma i puszcza wodę w chłodnicę,dlatego nie może się rozgrzać.Sprawny termostat zamyka obieg wody na chłodnicę puki silnik nie złapie 85 stopni.A jak termostat puszcza to płyn cały czas się wychładza.Taka ciekawostka:jak kiedyś wpakowałem się w zaspę i w chłodnice powbijał mi się śnieg,to woziłem ten śnieg,puki nie zagrzałem auta porządnie.W zimę sama nagrzewnica czasem wystarcza żeby go odpowiednio chłodzić :bigok: U Ciebie tektura zadziałała jak termostat



kamix500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 04, 2010 18:58
Lokalizacja: Izdebnik

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kamix500 » pt lut 25, 2011 17:10

teraz rozumiem, a czy nagrzewnica ma inne kanały niż chłodnica ? bo bardzo szybko się samochód grzeje, nawet bez kartona przed chłodnicą. myślałem ze jak termostat jest cały czas otwarty to nie będzie sie chciał zagrzać ale też nie będzie ciepłego nawiewu, a w moim przypadku po paru minutach już ładnie grzeje ciepłym powietrzem.



Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: piotrek2586 » pt lut 25, 2011 17:42

mi czujnik źle pokazuje niestety ale z tym juz dałem sobie spokuj :grin: niech sobie pokazuje swoje 110 stopni i tak jest dobrze wentylator sie załacza wtedy kiedy mu to potrzebne :grin: wiec bez paniki termostat jest napewno dobry, jak przejade tylko kawałek autko sie szybko rozgrzewa i otwieram maske rura dolna od chłodnicy jest zimna dopiero po długich jazdach robi sie cieplejsza ale to jak auto sie dobrze rozgrzeje do temp roboczej silnika :satan: to termostacik igiełka original vw :satan: ja tylko z tymi świeczkami chciałem sobie poradzić zeby na ciepłym silniku nie grzały zeby ich nadmiernie nie zuzywac bo po co :grin:


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: kITA » pt lut 25, 2011 17:45

No to tylko się cieszyć że dobrze grzeje.Nagrzewnica to taka mała chłodnica.Jak masz nie zamuloną i wszystko sprawne to wystarczy że płyn w układzie ma 40 stopni,a powietrze z nawiewów będzie leciało ciepłe :bigok:



Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

AAZ czujnik temp. z zieloną obwódką

Post autor: piotrek2586 » pt lut 25, 2011 17:51

no i tak dokładnie kita jest :grin: mój diabełek lata elegancko;p na lato by sie klimka zbyła :grin: ale nie ma niestety :grrr: tylko z tymi swieczkami chciałem zrobić tylko czy jest sens? bo czujnik zostawiłem w spokoju grunt ze cos pokazuje :grin: ja nim jezdze to wiem o co chodzi :satan: a z tymi świecami co radzicie? robić czy dać sobie spokuj :satan:


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 247 gości