AFN, dziwny problem ze stukanie? Po remoncie glowicy.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sylwekrok28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 04, 2011 19:32

Re: AFN, dziwny problem ze stukanie? Po remoncie glowicy.

Post autor: sylwekrok28 » czw sty 06, 2011 12:57

witam przy aucie nic niebyło robione zaczeło tak klepać jakieś 2000tys po wymianie oleju na mobil 10w40 super s a apropo jakieś podpowiedzi jak sprawdzić tego klina na wale najgorsze jest to że ten dzwięk wydobywa się z tyłu silnika nie od strony rozrządu czekam na podpowiedzi dziękuje z góry ...



Awatar użytkownika
puyoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob maja 31, 2008 03:16
Lokalizacja: Dukla
Kontakt:

AFN, dziwny problem ze stukanie? Po remoncie glowicy.

Post autor: puyoll » czw sty 06, 2011 21:36

U mnie jest to samo tylko teraz to przestalo bic na jalowym, ale pozniej podczas jazdy bije i w sumie jest tak, ze raz bije, raz nie i tak w kolo... ja zrobilem juz raczej wszystko, tylko dolu nie ruszalem. Jutro pewnie spr dol przez miske, moze panewki... poczytaj na forum, jak spr ten klin...



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

AFN, dziwny problem ze stukanie? Po remoncie glowicy.

Post autor: karol8114 » czw sty 06, 2011 21:45

puyoll pisze:puyoll
Sprawdziłeś szklanki?



Awatar użytkownika
puyoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob maja 31, 2008 03:16
Lokalizacja: Dukla
Kontakt:

Re: AFN, dziwny problem ze stukanie? Po remoncie glowicy.

Post autor: puyoll » ndz sty 09, 2011 00:14

karol8114 pisze:
puyoll pisze:puyoll
Sprawdziłeś szklanki?
Nie, bo nie bylo kiedy. jutro moze :D Aczkolwiek, stawiam na dol. Tak czy inaczej dre jeszcze raz, teraz caly motor i patrze doglebnie. Mozliwe, ze nowy blok daje caly. Cisnienie sprezania przeraza mnie 25 a 35, to jest porazka i dlatego nie bd palil mi. A ze stuka to wyjdzie przy rozebraniu.



kombiaczek98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 06, 2011 16:52

AFN, dziwny problem ze stukanie? Po remoncie glowicy.

Post autor: kombiaczek98 » ndz sty 09, 2011 20:10

Witam,przymierzam sie do remontu glowicy w zwiazku z tym chcialem dopytac zorientowanych,ile ta "przyjemnosc"bedzie mnie kosztowac(przyblizone koszty).Autko generalnie pali bez problemow,nawet przy -18 tyle ze jak postoi dluzej to przy odpalaniu nie widac go z dymu :?Moj silnik to AFN.No chyba ze taki objaw niekoniecznie musi swiadczyc o uszkodzeniu glowicy,jesli tak to prosze o ew.sugestie co moze byc.Prosze tez o rade czy w ogole jest sens ew remontu glowicy,czy potem nie padnie zaraz dol,na silniku jest 300000km zrobione.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: AFN, dziwny problem ze stukanie? Po remoncie glowicy.

Post autor: Szymon Jarosz » ndz sty 09, 2011 20:26

puyoll pisze:
sylwekrok28 pisze:witam panowie mam problem z moim afn czy ktoś morze wysłuchać ten link " onclick="window.open(this.href);return false; dla ułatwienia podpowiem że dzwięk słychać bardziej przy srodkowym słupku dzwi prosze o wysłuchanie i podpowiedzi z góry dziękuje
To samo i u mnie bylo, jest jeszcze. U mnie najprawdopoboniej szklanki, kat wtrysku tak nie bije. Albo jeszcze wtryskiwacz. Tylko, ze u mnie juz nie bije na jalowym, od czasu do czasu w jezdzie.

Spr popychacze, najpierw spr dolne kolo od walu, moze Ci klina urwalo i przeskoczylo, ogolnie spr caly rozrzad. Pozniej szklanki, wtryski. Bylo cos robione przy aucie?
A od kiedy AFN ma klin na wale???? :chytry:


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
puyoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob maja 31, 2008 03:16
Lokalizacja: Dukla
Kontakt:

AFN, dziwny problem ze stukanie? Po remoncie glowicy.

Post autor: puyoll » ndz sty 09, 2011 23:40

Na wale korbowym :P

Koszt glowicy u mnie 4 nowe zawory ssace + planowanie + docieranie.. 380zl

U mnie tez tak bylo, ze siwo. Spr najpierw cisnienie, pozniej dzialaj, bo nie wiadomo jak dol.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości