świeca płomieniowa do diesla

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: karol8114 » wt gru 14, 2010 21:50

Michał_1977 pisze:Michał_1977
Jednym słowem szkoda że nie można zastosować jakiegokolwiek urządzenia wspomagającego rozruch w niskich temperaturach.
Kiedyś w Audi 2,0 D zamontowałem grzałkę 230 V do ogrzania płynu, farelka pod misę, dodatkowo żywy ogień w kolektor ssący, nic nie pomogło.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: Michał_1977 » wt gru 14, 2010 22:28

karol8114 pisze: szkoda że nie można zastosować jakiegokolwiek urządzenia wspomagającego rozruch w niskich temperaturach
Oczywiście,że można-Webasto :bigok:
Są takie Webasto z pompką,które montuje się w celu ogrzewania płynu chłodzącego.Płyn krąży w układzie i ogrzewa silnik,a także wnętrze :bajer:
Czasem można wytrzasnąć za parę stówek.
abrams ostatnio kupił :)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: karol8114 » wt gru 14, 2010 22:39

Wiem o tym, w Scanii używałem, choć nie było to konieczne, wystarczyło przekręcić kluczykiem i silnik mruczał.



Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: Orzeł_01 » wt gru 14, 2010 23:07

Michał_1977 pisze:Oczywiście,że można-Webasto :bigok:
Są takie Webasto z pompką,które montuje się w celu ogrzewania płynu chłodzącego.Płyn krąży w układzie i ogrzewa silnik,a także wnętrze :bajer:
Moje webasto czeka na montaż w moim gulfie, ale najpierw muszę głowice założyć :?
Mam weasto DW50 - pompka cieczy i paliwa są wbudowane w agregacie. Paliwo podłącza się z przewodu powrotnego. Paliwo przepływa przez zasobnik wbudowany w agregacie. Montaż banalnie prosty :bajer:

Test DW50: " onclick="window.open(this.href);return false;


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: twardy » pt gru 17, 2010 20:32

Webasto super sprawa , chciałbym zwrócic tylko uwagę na to że bardzo często sa w sprzedaży niekompletne a części drogie .
Kolega serwisuje te urządzenia i spotyka się z tym na codzień , klijent kupuje niby komplet i przy montażu lipa .
pozdr


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: DejaVu » sob gru 18, 2010 09:54

http://www.auto-akces.pl/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; A co myślicie o czymś takim? grzałka na przewodzie i otwór w termostacie? w garażu mam gniazdko na 230v cena raczej ok' lub http://kompletacje.intercars.com.pl/def ... &kod_s=AGP" onclick="window.open(this.href);return false; do mojego SDI ale tu cena kosmiczna - za tyle to można mieć mokre webasto. Kupując golfika specjalnie szukałem takiego ''golasa'' bez klimy itp. a teraz w duże mrozy przydało by się takie dodatkowe ogrzewanie,aby z rana mieć ciepło w aucie-mieszkam na zadupiu do asfaltu mam 4km.jadę więc na 3biegu max 50/h wolno mi się nagrzewa.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: świeca płomieniowa do diesla

Post autor: karol8114 » sob gru 18, 2010 17:32

Odradzam montaż takiej grzałki, przerabiałem to w poprzednim aucie, musiałbyś całkowicie wywalić termostat (zapomnij o małym otworze) mimo to płyn i tak nie chce krążyć, zero efektu, kasa wydana w błoto plus większy rachunek za energię elektryczną.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: DejaVu » sob gru 18, 2010 17:40

A co daje podgrzewacz płynu - bo taki odkryłem w swym aucie tylko nie wiem czy działa


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: twardy » sob gru 18, 2010 17:46

karol8114, masz na myśli grzałkę podgrzewajacą płyn a jak by podgrzewać olej w misce? Chyba lepsze rozwiązanie .
DejaVu, to są zwykłe świeczki żarowe , ponoć słabo działaja miałem je sprawne w mk3 i nie widziałem żeby coś dawały.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: karol8114 » sob gru 18, 2010 17:47

DejaVu pisze:A co daje podgrzewacz płynu - bo taki odkryłem w swym aucie tylko nie wiem czy działa
Słynne 3 świece, służą po podgrzania płynu w małym obiegu.



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: karol8114 » sob gru 18, 2010 17:49

Michał_1977 pisze:karol8114, myślę,że to do niczego dobrego nie doprowadzi :bajer:
Po bardzo krótkim czasie olej nadawał by się do wymiany,ponieważ byłoby w nim więcej zgorzeliny niż właściwości smarnych.Ludziska chcąc podgrzewać silnik w traktorze poprzez olej,montują w misach olejowych specjalne grzałki,coś a'la grzałka akwariowa,tylko o większej mocy,natomiast zwykła świeca żarowa z C-330 absolutnie nie nadaje się.Tak świeca paliłaby olej :bigok:
Poza tym,gdybyś nawet użył takiej świecy,to nie wiem,czy pozostałoby coś prądu w aku do rozruchu silnika :bajer:
Już o tym myślałem, chyba pozostaje tylko webasto mokre.



arwam

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: arwam » sob gru 25, 2010 18:13

do silników na komorach wirowych lub wstępnych to szkoda waszego trudu na zakładanie tego rodzaju wynalazków.
przy silnikach na bezpośrednim wtrysku w małej pojemności jest to skórka za wyprawkę bo nie ma wielkiej różnicy ale za to przy wiekszych silnikach już choćby we wspomnianym Transicie jest to bardzo pomocne przy niskich temperaturach.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: wesol » sob gru 25, 2010 19:05

grzalka elektryczna na 230v czemu nie ale montujemy ja na weze malego obiegu( te do nagrzewnicy w kabinie) do tego pompka elektryczna zasilana malym zasilaczem (wielkosci ladowarki komórkowej- no moze deczko wiekszym) i mamy w aucie i cieplo i silniczek nagrzany.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grzeh750
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 17, 2009 22:54
Lokalizacja: Łask - Kolumna
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: grzeh750 » sob gru 25, 2010 19:35

W moim poprzednim golfie MKII JR miałem zamontowaną, przez poprzedniego właściciela, grzałkę w misce olejowej, pomiary wykazały moc ok 600W, po załączeniu do gniazdka( 230V) wystarczyło ok. 10 minut by miska olejowa była gorąca, świetna sprawa w duże mrozy ( pod warunkiem że ma się pod ręką gniazdko) silnik szybciej łapał temperaturę, a i rozruch na ciepłym oleju był łatwiejszy.


Obrazek
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy, GOLFY SĄ WSZĘDZIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 303 gości