grzeje się w korku przy takiej pogodzie jak dziś :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

grzeje się w korku przy takiej pogodzie jak dziś :(

Post autor: superkasztan » pt paź 08, 2010 23:19

Witam

przepłukałem układ chłodzenia odkamieniaczem, potem przepłukałem wodą. W sumie było czysto :helm:
Wkręciłem termo włącznik Hans pries ;) ( 30 PLN w IC ) musiałem wysadzić konektory z wtyczki bo ma szeroko rozstawione wyjścia.
Jak by się uprzeć to w dwa zewnętrzne wejścia wtyczki by weszły.
W każdym razie zagrzałem go na postoju do normalnej temp. Wskazówka na "baczność"
nic się nie działo, wsiadłem i dałem mu w palnik przez 3 km zatrzymałem się odrazy włączył się wentylator.
Po chwili się wyłączył. Auto stało dalej z pracującym silnikiem i po chwili znów się włączył wentylator.
Temp. na zewnątrz 4 stopnie

Nie jestem do końca pewien że jest dobrze, sprawdzi się jeszcze.
Oprócz czujnika 75/70 stopni był jakiś 85/70 może był by lepszy, nie wiem, nie było go też na stanie w IC.
W każdym razie mam pewność że jak stanę w korku, temperatura nie pójdzie do góry bardziej niż podczas normalnej jazdy :) i to mnie cieszy :smoke: .

Jak będą nowe spostrzeżenia to się podzielę.
Jednak moim zdaniem warto założyć do td termo włącznik o niższej temp. Chłodnica jest wielka i nie nagrzewa się równomiernie.

Pozdrawiam


Somewhere in Nowhere

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości