lekki wyciek do intercooler'a

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Velthar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pt maja 23, 2008 11:41
Lokalizacja: Strzelin/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Velthar » ndz maja 16, 2010 19:08

Tu nie masz turba VNT tylko zwykłe :) nie musisz się martwić o zapiekanie kierownic itp. W przypadku turbin jak twoja to trzeba mieć wyjątkowego pecha aby regeneracja była lipna. Najważniejsze to dać do sprawdzonych poleconych osób. Po regeneracji dbać o turbo, nie gasić od razu po butowaniu:) tylko odczekać chwilkę. Ja zaślepiłem EGR i Oli catch tanka zrobiłem. Mimo, że silnik jak nówka. Poczytaj tu na forum parę tematów z tym związanych.

Pozdro



wooooojtek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 20:40
Lokalizacja: B-stok/Rybniki
Kontakt:

Post autor: wooooojtek85 » ndz maja 16, 2010 20:53

Tak wiem troche już sie naczytałem, chyba będę musiał zrobić ten numer z odmą (EGR mam zaślepiony) i zobaczyć czy dalej bedzie do IC olej się przedostawać. W poprzednim dieselku miałem regenerowane turbo(stała geometria łopatek golf II 1.6TD) w dobrej firmie i po regneracji zaczeło coś grzechotać, koleś powiedział że tak przez pierwszych parę km musi być, później silnik się rozbiegł i już było po turbo. Przywiozłem na lawecie auta a oni mi mówią że ja autem nie umiem jeżdzić, prawo jazdy mam 7 lat, 4 lata na dieslach jeżdze i mnie uświadamiali mnie czego nie trzeba robić. Dziesieć przykazań dla diesli znam i ich przestrzegam. Reklamacja nie uznana i tyle. Inne przygody to też z rozrządem miałem. Może to być wkurzające ale teraz poprostu stoje nad głową dla kolesia który reperuje mi auto, nie ufam jakoś mechanikom.


Wojciech

Awatar użytkownika
Velthar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pt maja 23, 2008 11:41
Lokalizacja: Strzelin/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Velthar » ndz maja 16, 2010 21:13

Ja miałem dziurę w IC wielkości palca i na VAGu zero błędów. Obejrzyj IC i rury.
wooooojtek85 pisze:w dobrej firmie i po regneracji zaczeło coś grzechotać, koleś powiedział że tak przez pierwszych parę km musi być
skopałbym mu ryj, albo w termos i do rzeki... :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości