Silne drgania/wibracje przy ruszaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Silne drgania/wibracje przy ruszaniu

Post autor: m1chal » pt lut 18, 2011 00:58

no i moge napisac w koncu :)

przyczynal byl dwumas... wymienialem na jednomas i juz nie ma problemu


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

raph
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 25, 2011 10:50

Silne drgania/wibracje przy ruszaniu

Post autor: raph » czw sie 25, 2011 11:14

Witam wszystkich na forum,
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Golfa IV z silnikiem 1.4.
Mam podobny problem, do tego, który tu został opisany. Mam nadzieję, że mimo długiego czasu od ostatniego posta, ktoś tu zajrzy :-).
Objawy:
Z rana, kiedy silnik jest nierozgrzany autko płynnie rusza. W ciągu dnia jednak zaczyna troszkę szarpać. Nie jest to jakoś super dokuczliwe, ale jednak czuć, że całe nadwozie przez chwilę się trzęsie.
Sprawę sprzęgła wykluczam, bo mam udokumentowaną wymianę około m-c temu. Niepokoi mnie jednak, że to może być właśnie dwumas, który jak się okazuje, tani w wymianie nie jest.
Czy są jeszcze inne możliwości? Wolałbym uniknąć sporego wydatku na darmo?

Pozdrawiam
Rafał



be-ja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw gru 06, 2007 19:25
Lokalizacja: WARSZAWA

Silne drgania/wibracje przy ruszaniu

Post autor: be-ja » czw kwie 11, 2013 11:38

Odsmażę kotleta. Podobnie było u mnie do dzisiaj, szarpanie po nagrzaniu (przejechanie ok 30km w ruchu miejskim) podczas ruszania i to nie zawsze. Wymiana poduszek (podczas przeglądu w serwisie Chyliński sygnalizowano mi że poduszki kwalifikują się do wymiany i faktycznie tak było) pomogła na bardzo krótko 1/2 dnia. Przyczyną szarpania było sprzęgło a dokładnie dwu mas, do tego doszedł efekt dżwiękowy w postaci wycia (chyba łożysko) problem z zapięciem 1ki oraz potworne szarpanie na wstecznym. Golfik na cito w serwisie, udało mi się dojechać jednoznaczna diagnoza sprzęgło kompletne do wymiany. Już przy pierwszym poszarpywaniu nie wykluczałem sprzęgła bo przebieg ma słuszny 319 tys bez wymiany kompletu, wolałem zacząć od mniej kosztownych napraw tj poduszek, łudziłem się że może jeszcze troszkę pociągnę na tym sprzęgle, ale wszystko dobre co się dobrze kończy, grunt że nie kilkaset km od domu a pod domem.


Pzd be-ja



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 164 gości