Silnik 1V się zapowietrza.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

anfar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 09, 2007 20:20
Lokalizacja: prawie Zamosc

Post autor: anfar » ndz lis 29, 2009 21:49

Witam,sprawdz przewody nadmiaru te cienkie ostatni jest zagłuszony czy nie uszkodzone
ostatnio miałem ten sam problem jak postał kilka godz był problem odpaleniem okazało sie że uszkodzony był jeden i nie było widać żadnych wycieków



finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

Post autor: finch » ndz lis 29, 2009 22:36

Witam

Dzisiaj zdegustowany wszedłem do garażu wsiadłem do środka przekręciłem kluczyk i samochód jak nie palił tak zapalić nie chciał. Coś mi zaświtało w głowie o świeczkach. Maska do góry miernik, włączyłem zapłon i mierze....i :ass: -miernik pokazuje zero. Pomyślałem że chiński badziew to może popsuty. Więc poszedłem po swój miernik krokodylek na świece, na minus akumultora włączyłem pamięć i do środka włączyć zapłon. Niestety chińszczyzna się mylić nie chciała, było zero. Krok następny: znowu miernik tablica w dół wypięty przewód świec kluczyk ON i pomiar na wyjściu tablicy-napięcie jest, no i ostatnia deska ratunku rezystancja przewodu i tu moim oczom ukazało się: OL czyli ∞ więcej złudzeń nie miałem- przewód. Aż wstyd mi się przyznać bo nie zrobiłem tego od jakiś 12 lat-ZIMNY LUT. Gdy przenosiłem bezpiecznik świec żarowych musiałem połączyć kable, była 3 nad ranem a o 7 miałem wyjeżdżać na uczelnie i to się zemściło, lut się po prostu rozpadł. Tak więc: lutownica rurki cyna kalafonia i do boju. Po wszystkim zakręciłem przewód na świece jeszcze raz miernik i moim oczom ukazało się jakieś 10V :grin: kontrolka zgasła strzał i auto chodzi :okej: byłem tak w..... że nie macie pojęcia, ale zarazem szczęśliwy że to nie układ wtryskowy. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo skoro już zacząłem grzebanine w kablach pod maską tak ją skończyłem na TIP-TOP ale to już pokaże w następnym temacie.(środek złoże za tydzień :grin:

Tak więc problem uznaje za rozwiązany i wszystkim dziękuje za fatygę i chęć niesienia pomocy.

Pozdrawiam
finch


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości