Golf IV TDI AGR przybywa oleju w silniku co jest grane ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt lis 20, 2009 20:13

kolego właśnie NIE śmierdziało ON :) i w tym cały problem bo tak by się wyjaśniło od razu tez mam nadzieję że to była wina syfiastego oleju ....oby :)

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 07:36 ]
dziś po nocy oleju jest węcej o ok 3-4mm niż na zdjęciu nie wiem co jest grane cuda na kiju :)
zrobiłem może z 40km przecież niemożliwością jest aby tyle ropy się dostało do misy w tak krótkim czasie sam już nie wiem o co chodzi oczywiście płynu nie ubywa

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 17:01 ]
jedyny logiczny problem z tym olejem jaki przychodzi mi do głowy to :
auto ma wpięte w układ przekaźnik ułatwiający rozruch (zawsze grzeje świece i daje dawkę startową na maxa) wiec może w tym tkwi problem jak za każdym razem daje taką dużą dawkę jak przy np -50st to faktycznie na ciepłym silniku pierścienie mogę nie zebrać takiej ilości ropy i przepchną ją do oleju dziś odłączyłem to ustrojstwo i zobaczę co będzie


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Rossi_PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt maja 27, 2008 17:26
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Post autor: Rossi_PL » śr sty 20, 2010 14:02

No i jak tam wyglada sprawa z przybywaniem oleju ?
Pytam bo tropie u szwagra podobny objaw, ale na razie bez paniki;)



BORAMAN 115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 19, 2009 16:54
Lokalizacja: Lancaster Uk

Post autor: BORAMAN 115 » śr sty 20, 2010 15:53

Oj jest mozliwe,ja stawiam na uszczelniacze pompowtryskow,mialem to samo sprawdz to koniecznie!!!!! Nie musi byc to az tak bardzo widoczne,ale jesli chcesz uratowac to autko to prosze wymien uszczelniacze!!!!


Bartek

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » śr sty 20, 2010 16:28

tylko że jam mam silnik VP a nie PD więc nie mam pompowtrysków co do oleju to jest OK chyba działały tak na niego zmieniające się temperatury :) zrobiłem 2000km i nic nie przybyło no i nie ubyło też :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Rossi_PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt maja 27, 2008 17:26
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Post autor: Rossi_PL » śr sty 20, 2010 17:40

Kolega Neoarti dobrze prawi mi tez chodzi o TDI VP, motor ASV:) To by wychodzilo ze wyszlo z tego takie "dmuchanie na zimne";) Poobserwuje dokladnie sytuacje i dam znac o przebiegu.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw sty 21, 2010 03:45

patrząc na fotkę tego bagnetu ze stanem oleju to strasznie on rzadki - olej był ciepły czy pomiar na zimnym silniku ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw sty 21, 2010 08:11

olej był ciepły


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości