dymi rano problem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PacekPlacki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:29
Lokalizacja: PŁOCK

Post autor: PacekPlacki » ndz gru 06, 2009 18:44

A co powiecie o tym dymieniu , dopuki nie złapie 90 stopni cały czas taki sam dym , silnik po kapitalnym remoncie czyli uszczelniacze, pirścienie itd....ręce rozkładam bo nie wiem co może być a tak dymić nie powinien.

wieczorem jak zimny


rano jak zimny
Ostatnio zmieniony ndz gru 06, 2009 18:54 przez PacekPlacki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » ndz gru 06, 2009 19:01

tylko z rury tak dymi ?, z silnika nic nie wylatuje spod korka?, olej w normie?

[ Dodano: 06 Gru 2009 18:04 ]
jezeli oleju by nie ubywalo to kat wtrysku do sprawdzenia

[ Dodano: 06 Gru 2009 18:05 ]
a taki objaw odrazu po zlozeniu silnika masz?

[ Dodano: 06 Gru 2009 18:05 ]
rozrzad masz ustawiony dobrze?


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
carlo55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 21:12
Lokalizacja: Scotland/Żary
Kontakt:

Post autor: carlo55 » pn gru 07, 2009 13:31

na filmiku slychac ze glosno klekocze, nie chodzi na wszystkie gary, swiece ok??? Ja wymienilem i jest git, pali jak dawniej, nie kopci, kupilem bosch'e duratherm czy cos takiego bo NGK nie mieli ;/ ale i tak nie kopcil az tak jak twoj


TDI - Bez Dymu Nie Ma Ognia x]

Awatar użytkownika
PacekPlacki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:29
Lokalizacja: PŁOCK

Post autor: PacekPlacki » pn gru 07, 2009 13:49

Słychac go bo stoi w garażu i ma podniesioną maskę więc dzwięk się niesie pali normalnie na wszytkie gary a dym tylko z rury leci silnik jest po kapitalce wszystko szczelne.


tak samo się zachowywał przed rozłożeniem silnika walczyłem z tym od 6 miesiecy i wkońcu rozebrałem silnik wymieniłem sporo rzeczy głównie sprawy uszczelnienia.... i kopci dalej przy 90 stopniach dymu nie ma wogóle dosłownie.
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 13:52 przez PacekPlacki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pn gru 07, 2009 15:13

podlacz go pod vaga, moze masz rozrzad o zabek przestawiony i zmienil sie kat wtrysku, zgadzaja ci sie 3 znaki rozrzadu?


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
PacekPlacki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:29
Lokalizacja: PŁOCK

Post autor: PacekPlacki » pn gru 07, 2009 16:12

rozrząd jest ustawiony nie tyle co na znaki bo ich nie było jedyny znak na pompie reszta była robiona technicznie czyli na GMP i potem naniesione znaki wszystko było ustawione przed złożeniem silnika kat mam w granicach 52/54 na rozgrzanym silniku tyle mi pokazuje VAG . Auto pali od strzału czy zimne czy ciepłe, Więc kwestię żle ustawionego rozrządu chyba mozna wykluczyć



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pn gru 07, 2009 16:43

niekoniecznie bedzie zle odpalal przy przestawionym rozrzadzie nieznacznie, tutaj elektronika czuwa nad tym zeby korygowac blad i odpalac dobrze, u ojca w 1Z pekniety byl tlok na 3 cylindrze na drugim zaczynal pekac i autko palilo od polobrotu nawet mocy nie stracilo a kompresji nie bylo na 3 cylindrze, takze ja bym sprawdzil rozrzad na znakach. w kolo pompy bolec, plaska blaszka 4,5mm w walek rozrzadu i znak na kole zamachowym cienka kreseczka


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości