Mój "oil catch tank"

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn cze 22, 2009 22:25

gOOzOl pisze:najczesciej zapieczone żaluzje
gOOzOl pisze:do tego akurat odma nie ma nic
Kolega poczyta >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2899794#2899794

[ Dodano: 22 Cze 2009 22:27 ]
No jeżeli turbine korozja zje lub będą złe dawki paliwka i kopcenie > to tak samo zabije VNT.



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » pn cze 22, 2009 22:52

fleshu pisze:
Kolega poczyta
spokojnie, jestem na bierzaco :bajer: ale za chwile sie okaze ze wogole wszystkie problemy z silnikiem powoduje odma :P olej w samym dolocie to moim zdaniem czesciej turbo niz odma przy duzych przebiegach. sam oliwy mialem sporo ale odcinek filtr turbo praktycznie suchy, 250 kkm :chytry:

p.s
catch tanka osobiscie posiadam ;)

[ Dodano: 22 Cze 2009 22:56 ]
a jak ktos czci codziennie psj to moze sobie zaslepiac cudowac a i tak efekt bedzie ten sam
Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2009 22:53 przez gOOzOl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn cze 22, 2009 23:07

NO tak nie do końca> wyciągnij bagnet lub odkręć korek wlewu oleju lub urwij kawałek uszczelki od pokrywy zaworów (wystarczy pęknięcie) >>>>>>>>>>> jakaś nieszczelność silnika >>>>>> na 5000km odma wyssa 2,5 litra oleju >>>> możesz sprawdzić jak chcesz >>> ja się przekonałem > pękła mi podstawa bagnetu >> ale był zonk! To żadne gazy w silniku > prawie tylko olej i powietrze >> popytaj kolegów z tego forum i sam pomyśl >> jak to lata po silniku i co robi? Co do uszczelniaczy turbo to się moge zgodzić > jeżeli leci ostro z odmy to jest to pierwszy sygnał żeby sprawdzić turbo. Vw naprawił nam trochę zapychanie się kolektora dolotowego ale nie zlikwidował wysysania oliwki. Jak jesteś na serwisie to ci się nic nie stanie > ale co się może dziać przez pierwsze pare tyś km? A dalej? Trochę silniczek wiatra strzela? No i odma w tym miejscu się kończy! Właściciele autek z chłodnicą spalin mają lepiej > ale i tak silnik przegryza oliwkę > VNT obrywa razem z katem > a na nasze autka mówią "ale ten klekot bąka strzelił".



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » wt cze 23, 2009 19:41

fleshu pisze:- napisz jaki to i gdzie go można dostać?
haha, jak się chec to się zrobi samemu z nierdzewki.
http://www.mtuning.pl/sklep/product_inf ... cts_id=876
fleshu pisze:- napisz jakie to gazy?
twoim zdaniem w skrzyni korbowej przy 100st pracujący olej to co będzie pewno czyste powietrze wprost do oddychania co????, poczytaj więcej to się dowiesz.
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2009 20:10 przez piter_s, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr cze 24, 2009 00:00

piter_s, No i... co chciałem uzyskać pytając o to????????
Wystarczy teraz kliknąć sobie na ten link od tego "bardzo taniego" (1/2 ceny wymiany pierścieni jeżeli robocizna własna, 1/3 ceny turbo po regeneracji). No i patrzymy na to zdjęcie > cały zestaw, wygląda jak z kosmosu> wiele osób zaciekawi - co to mamy pod maską? No ale - Na czym polega jego magia?? ::::::
Bedzie łapał dużo więcej oliwki od zwykłego bidona(nawet z przelotem). --> Popatrzcie na obwód rurek >>> widać że to cienkie wężyki >> Chce w tym miejscu nadmienić że nadal mamy zawór odmy > nie wypinaliśmy go całkiem > on nadal działa > przy obrotach 1900 rpm (jak zaczyna zasysać turbo), zamyka się (wywala tylko nadciśnienie) > no i co my robimy zamykając tego oil cath-a w obiegu zamkniętym???
Zbijamy nadciśnienie > no > zawór zamknie się może przy 4000rpm > i to po pewnej chwili czasu>>>>
Efekt: Jesteśmy bardzo zadowoleni > bo oil cath (firmowy), wyłapuje masę oliwki!
Ale to przecie znacznie osłabia jego działanie! > A jak mrozik złapie... Kropel będzie znacznie więcej > grozi doszczętnym zakitowaniem!

Sorki kolego piter_s, że cie tak troszkę pod włosek złapałem > chciałem trochę temacik uzupełnić > bo mase jest takich "tanich bubelków" na necie.

Spodziewałem się takiej odp. > ale teraz każdy śledzący temat może sobie przemyśleć > co i jak oraz gdzie kupić > żeby bidy nie narobić.

A co do tych par > to chcemy wyłapać tylko drobiny oliwki (jak naj naj więcej) > gazy niech sobie przepala!

Czekamy na kolejne pomysły obiegu zamkniętego > przydało by się > bo mało jest o ubywaniu oliwki > i wiele pytań to powoduje wśród użytkowników VW > nie mówiąc nawet o rozpoznaniu przyczyny.

Pozdrowionka!



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » śr cze 24, 2009 07:42

fleshu napisał/a:
- napisz jakie to gazy?

Glownie gazy spalinowe ktore przechodza w pewnej czesci przez pierscienie tzw przedmuchy. Mowi sie ze olej silnikowy ma temp okolo 130 stopni C ( na silniku) choc zalezy w ktorym punkcje no a np w splywie od turbo duzo wiecej. Pary oleju tez sa ale ni ejest ich tam az tak duzo. Tez czaje sie na zrobienie oil tanka ale mysle ze wersja z przedluzeniem weza odmy i wpieciem w niego tego zbuoniczka jest najbardziej trafna. Zatkanie korkiem na dolocie jeszcz ejest okej ale martwi mnie raczej ten wezyk pozostawiony luzem z "tanka" ( ten zwisajacy). Po zgaszeniu silnika silnk stygnie i zaciaga powietrze wraz z parą wodną z otoczenia. Zreszta praca silnika z otwarta odma to tez nic dobrego bo tloki chodzac gora dol tez robia raz zasys raz wydmuch tych par wiec i zasysaja pare wodna. Moze ewentualnie jakis filterek na koniec tego wezyka zastosowac? Nie wiem czy cos by to dalo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lukiluk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 29, 2006 01:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukiluk » śr cze 24, 2009 14:09

Są specjalne filterki na odmę, bez nich para wodna narobi wiele syfu szczególnie w zimę

A co do zasysania powietrza przez poruszające się tłoki to trochę przesada, bo po pierwsze nie widziałem jeszcze samochodu w którym wszystkie tłoki poruszają się w górę jednocześnie raczej jest to praca naprzemienna, której bilans w silniku daje ciśnienie zero lub tylko tętnienia, a jeśli dodamy do tego przedmuchy nawet najmniejsze to silnik zawsze w czasie pracy ma w środku nadciśnienie.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » śr cze 24, 2009 14:32

lukiluk pisze:specjalne filterki na odmę, bez nich para wodna narobi wiele syfu szczególnie w zimę

A co do zasysania powietrza przez poruszające się tłoki to trochę przesada, bo po pierwsze nie widziałem jeszcze samochodu w którym wszystkie tłoki poruszają się w górę jednocześnie raczej jest to praca naprzemienna, której bilans w silniku daje ciśnienie zero lub tylko tętnienia, a jeśli dodamy do tego przedmuchy nawet najmniejsze to silnik zawsze w czasie pracy ma w środku nadciśnienie.
:gora: Np. taki:

Filtr na odmę


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr cze 24, 2009 15:45

lukiluk, tętnienia > tak właśnie jest > praca tłoków 2/2 > 2 u góry - 2 na dole > inaczej to by nam silnik wyskoczył z poduszek.
lukiluk pisze:silnik zawsze w czasie pracy ma w środku nadciśnienie
>> nie > jeżeli odma ma obieg zamknięty to każde nadciśnienie zamieniane jest w podciśnienie (zawór się zamyka > jak by nie było podciśnienia to zawór by stał w miejscu) > jeżeli silnik nie jest szczelny lub ma
wesol pisze:tzw przedmuchy
to zawór przestaje się zamykać a odma działa jak odkurzacz dla silnika.
wesol pisze:Po zgaszeniu silnika silnik stygnie i zaciąga powietrze wraz z parą wodną z otoczenia
>>> Nie > stygnąc oddaje powietrze > ciepło unosi się do góry > razem z nim trochę par olejowych > obrywa przepływka umieszona w kanale dolotowym.
W końcowej fazie silnik będzie chciał wyrównać gęstości powietrza > (zimnego jest zawsze więcej) > troszkę weźmie z tunelu przez odmę > ale wpływ będzie nijaki.

A co do samej budowy oil cath-a w układzie zamkniętym > to coś mi do głowy przyszło > można oliwkę wytrącić z powietrza przez ruch kołowy > np zwinięty wężyk wewnątrz oil cath-a. Cięższe drobiny oleju, przy pomocy siły odśrodkowej, będą rozbijać się o ścianki wężyka > a sam pęd powietrza będzie je wypychał z niego >>> nie wiem czy połapaliście > może wieczorem narysuje.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » śr cze 24, 2009 17:18

Fleshu

Poczytałem trochę o cutch tanku na różnych forach. Opinie niektórych użytkowników po kilku miesiącach użytkowania wskazują, że otwarty cutch tank powoduje większe zużycie oleju silnikowego natomiast skierowanie wyjścia z powrotem do dolotu jest dość skomplikowane z uwagi na konieczność zastosowania w catch tanku membranynieprzepuszczqającej syfu z dolnej częsci catch tanka a tylko gazy. Nie jest to ani proste ani tanie. Stąd brak tych rozwiązań w seryjnych samochodach. Poza tym opinie są takie, że jeżeli silnik nie był dłubnięty to nie ma sensu bawić się w catch tank. Nie są to moje opiniee. Proszę o wypowiedż tych którzy już dłużej stosują catch tank w tdi. Fleshu, pamiętam twoje wykłady nt. szczelności silnika itp. nie mniej jednak wypowiedz się na temat ubytku oleju silnikowego w układzie z otwartym catch tankiem w tdi.


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr cze 24, 2009 17:37

lukiluk pisze:bo po pierwsze nie widziałem jeszcze samochodu w którym wszystkie tłoki poruszają się w górę jednocześnie raczej jest to praca naprzemienna
Na pewno widziałeś :chytry:
Fiat CC 700 i choćby maluch :bajer:



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr cze 24, 2009 18:07

Mam tzw "układ otwarty > prosto z zworu rurka idzie na tył silnika > 1 rok jazdy > nawet nie kapie jeszcze z rurki > ubytku oliwki brak > nie dolewam nic pomiędzy zmianami > silnik jest podciągnięty z 110 do 140 koników > więc jeżeli by coś było nie tak > to by było widać jeszcze szybciej niż w seryjniakach >> nie stwierdziłem żadnych zapachów w aucie lub na zewnątrz na postoju.
Bronco, > pytałeś więc odpowiedziałem > niech inni co mają otwarte układy, powiedzą ile im oliwy znika.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » śr cze 24, 2009 18:33

fleshu pisze:Mam tzw "układ otwarty > prosto z zworu rurka idzie na tył silnika > 1 rok jazdy > nawet nie kapie jeszcze z rurki > ubytku oliwki brak > nie dolewam nic pomiędzy zmianami > silnik jest podciągnięty z 110 do 140 koników > więc jeżeli by coś było nie tak > to by było widać jeszcze szybciej niż w seryjniakach >> nie stwierdziłem żadnych zapachów w aucie lub na zewnątrz na postoju.
Bronco, > pytałeś więc odpowiedziałem > niech inni co mają otwarte układy, powiedzą ile im oliwy znika.
:gora: Dzięks


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Robertuss » śr cze 24, 2009 21:31

Ja mam jak narazie odpiętą odmę oraz puszczony wąż do butelki (trwają prace na bidonem) i powiem tak: zrobiłem około 1000km i na dnie butelki mam lekką mgiełkę olejową, żadnych kropli oleju :) więc chyba nie jest źle!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości