BIOPALIWO DO GOLFA IV? TAK CZY NIE

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: piotrekgal » czw cze 04, 2009 23:17

mettenos pisze:piotrekgal tankowałeś podczas mroźnych dni biedronkowy olej i nie lałeś żadnych dodatków zapobiegających zamarzaniu i wytrącaniu się parafiny? - toć to samobójstwo

to byl przypadek, bo dni byly cieple chodzilo sie w bluzach- ciepla jesien a potem z noca wywalil snieg i tu powstal problem. Tak wczesniej to palil od strzala itd a pracowal duzo ciszej prawie jak jakies nowsze TDI no i odejscie znacznie lepsze, potem zalewalem juz normalny ON to wrocilap praca silnika traktorka :helm:



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » pt cze 05, 2009 12:12

mettenos pisze:
Marioprestiz pisze:moim zdaniem NASZE bio jest jednak gorsze od tych niemieckich/amerykanskich itd :P
a czym jest ono poparte??? robiłeś jakieś badania naukowe w tym zakresie??? czy po prostu jest bo jest???

mówmy tu o "NORMALNYCH" paliwach z NORMALNYCH stacji a nie tych będących na czarnej liście
Ja robiłem badania na temat B100 i B20 z różnych olejów i agrorafinerii i potwierdzam: nasze krajowe bio jest gorsze od niemieckiego np. :ass: gorsze własności oksydacyjne, skład ledwo ledwo mieszczący się w normie, ogólnie porażka, już 100 razy wolę wlać opał do TDI niż nasz krajowy BIO :smoke:



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » pt cze 05, 2009 12:14

Ja nie widzę różnicy między Shellem z GTL a zwykłą ropą z BP czy Orlenu. Moim zdaniem to tylko marketing i nic więcej przyśpieszenie i spalanie mam to samo.


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hutnik » wt maja 25, 2010 21:34

a więc jezdzi ktoś TDI PD bio ?????
ja dzis zrobiłem mieszkanke w słoiku BIO - ON i bardzo ładnie sie wymieszało, zobacze co jutro bedzie w tym sloiku.... ogolnie wygląd jest ładny tego.....
na forum VW passat ludzie piszą ze jeżdza na pompowtryskach na BIO paliwie.

aha i takie pytanie do was koledzy motor 1.9 TDI PD AXR z 2002 roku jaką ma norma emisji spalin? euro 3????

kilka info o tym paliwie :
Biopaliwem jest Bioester B100, produkowane przez PKN Orlen S.A., Płock, jest to produkt zgodny z normą WT 35/2010 i PN-EN 14214: 2009 oraz Rozporządzeniem MG-Dz.U. z dnia 22 stycznia 2009 r
tak to paliwo wygląda w normach....
i zna sie ktoś na tym?

[ Dodano: 26 Maj 2010 15:28 ]
.

[ Dodano: 26 Maj 2010 15:31 ]
:hmm:
Ostatnio zmieniony wt maja 25, 2010 21:40 przez hutnik, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości